Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  Osman öcalan yine konuştu: Dtp’liler, dağdakilerden daha pkk’lı

  OSMAN ÖCALAN YİNE KONUŞTU: DTP’LİLER, DAĞDAKİLERDEN DAHA PKK’LI
  2005 yılında PKK’dan ayrılan ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan Osman Öcalan, son olarak “Kurdistanreport” adlı gazeteye verdiği demeçte, Türkiye’nin Kürt sorununu çözmek için attığı yapıcı adımlara ışık tutarak, Türk hükümetinin ciddi bir çalışma içerisinde olduğunu, Türkiye’nin bu sorun için yeni bir sayfa açtığını, buna hazır olduğunu, demokratik sürece hız kazandırmayı amaçladığını, Kürtlerin Türkiye’nin bu adımlarını olumlu olarak kabul etmesi gerektiğini, vurgulamıştı. Bu kez de Show TV’ye açıklamalarda bulunarak, DTP’nin PKK ile bağı, özellikle örgüte yakın olan isimler ve açılımın terör örgütüne etkisini değerlendirdi.
  DTP’nin perspektifsiz olduğunu ve PKK’nın temsilcisi konumunda faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten O.Öcalan, DTP’nin Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için orijinal bir düşünceye sahip olmadığını kaydetti. DTP’nin tek bir yapı ifade etmediğine değinerek, solcu ve sağcı kanatların birbirlerinden ayrıldığını bildirdi. Solcu kanadı Emine Ayna’nın temsil ettiğine, sağcı tarafı ise Ahmet Türk’ün idare ettiğine işaret eden O.Öcalan, sağcı tarafın aynı zamanda daha demokratik bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekti. DTP içerisindeki muhafazakar solcuların kraldan çok kralcı ve dağdakilerden daha fazla PKK’lı olduklarını aktararak, bunların kolay kolay açılım sürecine katkı sağlayamayacaklarını söyledi. DTP içerisinde Emine Ayna, Sevahir Bayındır, Fatma Kurtalan, Sebahat Tuncel gibi isimlerin dağa eğilimli olduğunu, DTP’nin de bu anlamda asla homojen olamayacağını belirtti. “Çözümden yana olanlar, çözüme uzak olanlarca engelleniyor. Bu sebeple birinin atacağı önemli bir adım diğeri tarafından baltalanıyor. Dolayısıyla DTP sürece fazla katkıda bulunamaz” şeklinde konuşan O.Öcalan, Ahmet Türk’ün bağımsız hareket etmesi halinde DTP’nin bölüneceğini vurguladı.
  DTP’nin PKK’yı gözeterek hareket ettiğini, PKK’nın rahatsız olabileceği alanlara girmediğini, dolayısıyla bağımsız davranamadığını açıklayan O.Öcalan, bağımsız hareket etmesi halinde Kandil’in anında müdahale ettiğini sözlerine ekledi.
  Osman Öcalan, ağabeyinin hazırlamış olduğu yol haritasına da değinerek, 126 sayfalık bir yol haritasının mümkün olmadığını, ancak 5-6 sayfalık bir metnin var olabileceğini, zaten bu metnin de Abdullah Öcalan’ın yeni ideolojik çözümlemelerinden başka bir şey olamayacağını bildirdi. Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü konusunda diretilmemesi gerektiğini ve bunun demokratik açılım süreci için “Olmazsa olmaz şart” olarak görülemeyeceğini belirtti.
  Osman Öcalan, yeni açıklamalarıyla DTP’nin terörist yapısını açıkça deşifre ederek, açılım konusunda bir katkı sağlayamayacağını değerlendiriyor. İnşallah Osman Öcalan haksız çıkar ve DTP seçmenlerini yanıltır. Bu da Türkiye’nin yararına olur.
  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573
  Dolayısıyla DTP sürece fazla katkıda bulunamaz” şeklinde konuşan O.Öcalan, Ahmet Türk’ün bağımsız hareket etmesi halinde DTP’nin bölüneceğini vurguladı.
  Dün benim de ifade ettiğim buydu...
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

Benzer Konular

 1. Dünyada Allah’ı Görmek mi Allah’a İnanmak mı Daha Yararlı?
  muhsin iyi Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-08-2011, 01:48 AM
 2. öcalan’dan yeni uyduruknameler
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-02-2011, 02:29 PM
 3. Başörtüsü için konuştu, ‘tık’ rekoru kırdı
  ashenarşi Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 15-11-2010, 11:13 PM
 4. öcalan’dan inciler!
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-09-2009, 12:05 PM
 5. ‘Milli’yim demek mi daha tehlikeli? PKK’yı övmek mi?
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-04-2008, 08:46 PM
Yukarı Çık