MERHABA!

Sabah show tv. haberleri izliyorum ve...

İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zeynep Çiğdem Kayacan ANLATIYOR:

Uludag universitesindeki boz boganin kulagindan parca aldik.
Ondan kulturde hucreler olusturduk.
O hucrelerden bir canli hucre ile embriyo olusturduk.

Ve Turkiyenin ilk klon buzagi EFE dunyaya geldi.
Bu is icin Tubitaktan 200.000 tl ek destek aldik.
Bu soylemi agzi acik dinledim.Nedeni bu forumda/Turkiyede ilk yazarken;
Allah cc diyor ki-I: YARATILIS yazisini oncu kabul etmistim.

Ve oradaki AYETlerden YARATILIS adina soylem suydu:

Allah cc ilk insani bu tek canli hucreden can sahibi yapti.Esini de ondan,ayni canli hucreden can sahibi kildi.Kilmaya devam da ediyor.Yani;”Kadin ilk erkek olan insanin kaburga kemiginden yaratilmistir, bu yuzden egridir,duzeltilemez…” gibi dini bilgiler hurafadir.
39/6//Sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. Ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir.Sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. İşte Allah! Budur sizin Rab’biniz ! Yalnız O'nundur mülk ve saltanat! İlah yoktur O'ndan başka! Hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!
6.98. Sizi bir tek canlıdan vücuda getiren O'dur! Bu oluşumda bir karar kılma yeri var, bir de emanet olarak kalma yeri. İyice araştırıp kavrayan bir topluluk için ayetleri biz tam bir biçimde ayrıntılı kıldık.

Bu karar kilma yeri EMBRIYO dur!
23.14. Sonra o damlacığı bir embriyo halinde yarattık, sonra o embriyoyu bir et parçası halinde yarattık, sonra o et parçasını bir kemik halinde yarattık ve nihayet o kemiğe de bir et giydirdik. Sonra onu bir başka yaratılışta yeniden kurduk. Yaratıcıların en güzeli Allah'ın kudret ve sanatı ne yücedir!

cc.1400 yil once colun ortasinda ummi bir arap genci bu bilgileri veriyordu ve diyordu ki;Bunlar Allah cc nun sozleridir.
O gunun BILGI duzeyinde atmasyon gorulen bu bilgilere iman etmemeleri normaldi.
Bu gunun BILGI oklarinda iman etmemelerine ne demeli?

Sozumu yine Kur’an’dan bir CARPICI iddaa ile noktaliyacagim.
41.53. Evet, Biz ileride onlara delillerimizi gerek dış dünyada, gerek kendi öz varlıklarında göstereceğiz; ta ki Kur’ân’ın, Allah tarafından gelen gerçeğin ta kendisi olduğu onlar tarafından da iyice anlaşılacak. Rabbinin her şeye şahid olması yetmez mi?