TESLİM OLAN PKK’LILARDAN İNANILMAZ İTİRAFLAR
PKK’dan kaçmayı başararak teslim olanların ifadelerinde yer alan itiraflar, kanlı örgütün acımasızlığını, vahşetini ve insana değer vermeyen yönlerini her geçen gün gözler önüne sermeye devam ediyor.
PKK’dan kaçan Cudi Rodgeş kod adlı Naci Şahin, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyünde 12 kişinin öldürülmesi olayına katıldığını ancak Dr. Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin’in talimatı üzerine eylemi üstlenmediklerini ve eylemin her aşamasının kameraya alındığını belirtti.
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyünde 12 vatandaşın öldürülmesi ve bu eylemin PKK tarafından üstlenilmemesiyle oluşan sis perdesi teslim olan teröristin açıklamalarıyla aralandı. Örgütten kaçıp güvenlik güçlerine sığınan PKK’lı Naci Şahin, Beşağaç’ta vatandaş ve korucuların katliamıyla ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Şahin açıklamasında; “Bu eylemin keşfini, planlamasını Bedirhan Abo yaptı. Abo’nun akrabaları, korucuların kendilerine zorbalık yaptığını söylemişlerdi. Ayrıca aynı bölgede bir yıl önce iki arkadaşımızın öldürülmesinden de yine bu köylüleri sorumlu tutuyordu. Günlerce bunların gidiş gelişlerini takip ettik. Eylem yapılırken saldırı ve savunma grubu olarak görev yaptık. İki el bombasını da minübüsün kırılan camlarından içeriye attık. Biz eylemi gerçekleştirirken Abo liderliğindeki 9 kişilik grup da eylemi izledi ve kameraya çekti. Bu eylemin yapılmasında aşiretler arası mücadele etkili oldu. Bir diğer neden de 2007 yılının Ağustos ve Eylül aylarında Şırnak-Uludere ve Beytüşşebap bölgelerinde yapılan operasyonlarda 25-30 örgüt mensubunun kaybedilmesiydi.” şeklinde konuşarak, PKK’nın vicdansızlığını bir kez daha dile getirdi.
Soğuk kanlı bir ifadeyle sözlerini sürdüren Şahin, “Aralarında küçük çocukların da bulunduğu silahsız 12 vatandaşın öldürülmesinin yankısının da büyük olduğunu, eylemin güvenlik güçlerinin üzerine yıkılmak istendiğini” söyleyerek, insan sevgisinden nasibini almamış PKK’nın, gündemde kalabilmek ve mensuplarına ayakta olduğunu göstermek için bu tür katliamlara başvurduğunu kaydetti.
İnsanın kanını donduracak türden vicdana sığmayan itiraflar, kamuoyunun gözünde PKK terörüne olan nefreti gün be gün arttırıyor. Yıllarca analarını, bacılarını, kardeşlerini, kocalarını, babalarını, çocuklarını teröre kurban verenler, bir daha aynı acıları yaşamak istemiyor. Türkiye, teslim olanlara kucak açıyor, terörü hep birlikte kınıyor.
Helin Demir helindem@mynet.com