+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Fransa’dan pkk’ya açık destek

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisinde ve Özgün Makaleler Forumunda Bulunan Fransa’dan pkk’ya açık destek Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> FRANSA’DAN PKK’YA AÇIK DESTEK Dünyada yaşanan değişim sürecini takip etmek, gereken tedbirleri almak, her ülkenin en başta gelen sorumluluğudur. Dünya

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Üye Numarası
  108602
  Mesaj
  98
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  214

  stat Fransa’dan pkk’ya açık destek

  FRANSA’DAN PKK’YA AÇIK DESTEK

  Dünyada yaşanan değişim sürecini takip etmek, gereken tedbirleri almak, her ülkenin en başta gelen sorumluluğudur. Dünya barışını tehdit eden unsurlara ve faaliyetlere karşı ülkelerin ve uluslararası örgütlerin el ele vermesi en etkili yol olacaktır.
  Avrupa Birliği tarafından terörist örgütler listesine dahil edilen PKK’ya, maalesef bazı ülkeler tarafından hala geniş çaplı destek veriliyor. Zaman gazetesinin haberine göre Fransız Senatosu’nda yapılan Kürt konferansının bölücü örgütün propagandasına sahne olduğu belirtiliyor.
  Fransız Senatör Isabella Pasquet’in himayesinde düzenlenen “Kürt sorununun çözümüne acil siyasi çözüm” başlıklı toplantıya katılan DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, terör örgütü PKK’yı, “Kürtlerin bir direniş ve başkaldırı hareketi” olarak tanıttı. Türkiye ve Avrupa’dan çok sayıda kişinin katıldığı konferansın ardından yayınlanan sonuç bildirgesinde ise, PKK’nın Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinden çıkarılması ve “silahlı siyasi direniş hareketi” olarak tanınması talep edildi.
  Konuşmasında; “29. İsyan diye ifade edilen PKK’nın, Kürtlerin yok sayıldığı, bir siyasetten sonra ortaya çıktığını” iddia eden Sebahat Tuncel, PKK’yı Kürtlerin “bir direniş ve başkaldırı durumu” şeklinde değerlendirdiklerini söyledi. Sebahat Tuncel, PKK’nın kendileri için “Kürt sorununun çözümü ya da Kürtlerin hakları konusunda mücadele eden ve silahlı yöntemi benimsemiş bir örgüt” olduğunu savundu.
  Fransa’nın da üyesi olduğu AB’nin PKK ile arasına mesafe koyması konusunda DTP’ye uzun süreden beri çağrıda bulunduğu, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi aracılığıyla, Ahmet Kaya Kültür Merkezi, Kürdistan Bilgi Merkezi ve Fransa Komünist Partisi tarafından düzenlenen konferansın engellenmesi için Fransız Senatosu nezdinde girişimlerde bulunduğu, fakat bir sonuç alınamadığı öğrenildi.
  PKK’yı resmen terör örgütü olarak tanıması, geçtiğimiz haftalarda Paris Mahkemesi’nin bazı PKK sempatizanlarını ilk kez terör suçundan mahkum etmesi gibi PKK’ya yönelik kararlı tavırlarıyla tanınan Fransa’nın, PKK’nın kuklası durumunda olan DTP’nin bu tür bölücü söylemlerine izin vermesi, teröre karşı uluslar arası işbirliğinin gündemde olduğu bir ortama gölge düşürüyor. Karşılıklı anlayış ve iyi niyet çabalarının terörizmin önlenmesinde ön planda tutulduğu düşünüldüğünde, Fransa’nın samimiyetten uzak tavrının anlaşılmasının imkansız olduğu, bir gün kolladığı terörün kendisine de dönebileceğini herhalde tasavvur edemediği değerlendiriliyor.
  Helin Demir
  helindem@mynet.com
  Konu YukseLL tarafından (06-05-2009 Saat 11:08 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye oddly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130726
  Mesaj
  176
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1039

  Cevap: Fransa’dan pkk’ya açık destek

  neyin direnişi ya....********ler meclise kadar girdiler daha ne istiyorlar... fransanın da kanı bozuk zaten.. kuyruk acısı var ondan destek veriyordur...

  sitede başka yerde de yazmıştım. anadil kursu, kirtçe yayın, trt şeş açıldı... daha ne istiyorlar...

  istekleri hiç bitmeyecek .. gerçi ne istediğini bilmiyorlarki....

Benzer Konular

 1. Said-i Nursi’nin 1922’de Atatürk’e yazdığı mektup
  YukseLL Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-01-2011, 11:40 AM
 2. Hıkmet sunnet’ın degıl kur’an’ın adıdır.
  mopsy Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 17-11-2010, 06:23 PM
 3. ‘Fransa’da Türkiye Mevsimi’ bugün başlıyor
  mopsy Tarafından Fotoğrafçılık Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-07-2009, 10:02 AM
 4. Nazi şefi Himmler’in bıçağı açık artırmada!!
  Masterlord Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-10-2008, 04:03 AM
 5. Amerika Adalet Bakanı’ndan Destek Açıklaması
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-02-2008, 11:49 AM
Yukarı Çık