Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Gerçeği görenlerin seslenişi

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Özgün Makaleler Forumunda Gerçeği görenlerin seslenişi Konusununun içerigi kısaca ->> GERÇEĞİ GÖRENLERİN SESLENİŞİ Gerçekleri görebilen sağduyulu insanların, PKK hakkındaki değerlendirmeleri bir noktada birleşiyor. Buna göre PKK, 1984 yılında Şemdinli ve ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  stat Gerçeği görenlerin seslenişi

  GERÇEĞİ GÖRENLERİN SESLENİŞİ

  Gerçekleri görebilen sağduyulu insanların, PKK hakkındaki değerlendirmeleri bir noktada birleşiyor.

  Buna göre PKK, 1984 yılında Şemdinli ve Eruh baskınlarıyla başlattığı yöre halkına yönelik katliamlarını sürdüren, yörenin gelişmesini engellemek amacıyla devletin götürdüğü eğitim, kültür, sağlık, ulaşım ve iletişim hizmetlerini sabote eden, hizmet götüren insanları katlederek engelleyen, geçimlerini temin edebilmek için Avrupa ülkelerine çalışmaya giden insanlar ile yöre halkından baskı ve tehditle “cezalandırma” ve “vergilendirme” adı altında paralar gasp eden, uyuşturucu ticaretinden elde ettiği paraları kadın, erkek, yaşlı, genç, çoluk çocuk demeden, binlerce suçsuz insanı katletmek için kullanan bir terör örgütüdür.

  PKK, terörünü besleyecek kan, gözyaşı, acı, yokluk ve karışıklığı yaratarak, ülkede yaşayan insanları Kürt-Türk diye kamplara ayırarak, emperyalist ülkelerin Türkiye üzerindeki amaçlarını gerçekleştirmek için kullandıkları bir araçtır.

  Terör örgütlerinin varlığını ve faaliyetlerini sürdürebilmek için ihtiyaç duyduğu kadrolar ise, çoğunlukla zorla kaçırılarak örgütlere kazandırılan, henüz çocuk yaştaki gençlerden oluşmaktadır. Çocuk yaşta kimlik kazanma arayışında olan bu gençler, terör için uygun bir hammadde olmaktadır. Bu gençlerin ise, örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra, dağlarda, taşlarda, ailelerinden uzak yarınları ve yarınlara taşıyabilecek hiçbir umutları olmadan yaşamaları imkansızdır.

  Bugün PKK’nın çeşitli vaatlerde bulunduğu binlerce genç, dağlarda pişmanlık içindedir. Artık o çocuksu hayaller bitmiştir. Gerçekler o kadar açık ve o kadar acıdır. Kürtlerin refahı için bir çaba içerisinde olduğunu sanan genç, sona erdirdiği yaşamların, kendi halkına ait olduğunu gördüğünde, ne yazık ki çok geç olmaktadır.

  Nitekim örgüt yöneticilerinin çeşitli zamanlarda yaptığı açıklamalar, onların şahsi emelleri uğruna bir yığın gencin hayatını hiçe sayabilen, halkım dediği insanları acımasızca katledebilen psikopat kişilikleri konusunda yeterince fikir vermektedir.

  PKK’nın gerçek yüzünü, bir zamanlar bu örgüt içinde yer alan, zamanla hangi amaçlara hizmet ettiklerini kavrayıp, güvenlik güçlerine sığınan gençler dile getirmektedir.

  Onların örgüt hakkında söylediklerini okuduktan sonra düşünün ve kendinize PKK’nın ne olduğu, neye hizmet ettiği ve ne yapmak istediği sorusunu yöneltin.

  Sanırım sonuçta hepimizin cevabı aynı olacaktır.

  Terör güzel olan her şeyi yok eder. Terör acı yaratır. Terör yıkıcıdır….

  İşte onlardan bazıları:

  T.Y: “Daha önce benim yanımda olacaklarını söyleyenler, son eylemimden sonra yanıma dahi gelmediler. Aç gezdiğim günler halimi sormadılar. Anlayacağınız beni pis emellerinde kullandılar. Altını çizerek söylüyorum, her gün yüzlerce kayıp veren örgütün gücü kalmamıştır. PKK yanlısı olanlara sesleniyorum. Bu işlerin hayalden öte bir şey olmadığını itiraf ediyorum. Gelin teslim olun ve hayatınızı mahvetmeyin.”

  F.A: “Askere giderken yolumu kesip kaçırdılar. Örgüte katılmamı söylediler. Katılmak istemeyince ayağımdan astılar”

  E.K: “Eğitim sırasında sadece silah eğitimi yaptırmıyorlar, beyinlerimizi Türklere karşı kin ve nefretle yıkıyorlar. Ben bir defa örgütten kaçmayı denedim, fakat yakalandım. Örgütte benim gibi kaçmak isteyen bir sürü arkadaşım var. Fakat korkudan kaçamıyorlar. Yakalandığıma pişman değilim. Hatta emniyet yetkililerine teşekkür ederim. Cezamı çektikten sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne yararlı bir insan olacağım, ayrıca annemi de çok özledim.

  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  522
  Rep Gücü
  7929

  Cevap: Gerçeği görenlerin seslenişi

  Rezil bir yaşantıyla 100 yıl yaşayacağıma şerefli olarak 1 gün yaşarım...

  Öncelikle konu için teşekkürler... Zaten Türkiye'de kürt-türk sorunu yok ki... bunları var gibi gösterip kişileri kişilere düşman ediyorlar... Terörün en acı yüzü de bu zaten..

  Ancak konuşma metinlerine gelince... Açıkçası ben pişman olanları kaçmayı düşünenleri vs vs vs .... inanın bunlar bana inandırıcı gelmiyor... Tehdit ediliyor olabilirler. Aileleri için fedakarlık yapıp dağa çıkabilirler.. Amaaaaa..Burda şahsım adına konuşacağım..

  Bana böyle birşeyi asla yaptıramazlar işte.. Beni dağa çıkaracaklar elime silah verecekler tehdit edecekler öyle miiii... Hemde bu vatanın insanlarına silah çekeceğim.. hemde vatan için mücadele eden mehmetciklere silah çekeceğim... hemde masum insanların evlerine ateş düşüreceğim öyle miiiii...

  Dayarım şakağıma silahı şerefimle öldürürüm kendimi... bu uğurda ailem mi ölecek ölsün... ellerimde gözyaşlarla, beddualara bulanmış kanlar olacağına , gözlerim cançekişen insanları göreceğine, bu vatan insanlarına kurşun sıkacağıma....

  Ben pişmanlığa inanmam... bu benim kendi fikrim...

 3. #3
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Gerçeği görenlerin seslenişi

  Bu topraklar düşmanı herzaman bol olan topraklardır.Peki bu topraklar için binlerce yıldır bir mücadele verilmiş olduğunu düşünürsek,bu mücadelenin ortasına " Karakedi " gibi girenler kimlerdir.?Cevabı çok basit " Türkler ".Defalarca parçalanmak istenmiş " savaşlarla " ancak başarılı olunamamıştır.

  Peki bu toprakları sahiplenmiş ve gitmeye de artık hiç niyeti olmayan bu " Türkleri " bu bölgeden nasıl gönderebilirler veya nasıl zayıflatıp her dediklerini yaptırabilirler?

  Bir tek seçenek var.16 Türk Devleti nasıl yıkıldıysa yine aynı şekilde.Yani kendi kendisini yıkmasını sağlamayla ancak bu başarı sağlanabilir.

  Dönelim fazla uzağa gitmeden yakın geçmişimize.Belki bir çoğumuzun çok rahat hatırlayacağı o " Darbe Sabahına ".

  O dönemi bizzat yaşayanlar çok iyi bilir " Kantarın Topuzunun En Ağır İndiği " guruplar ;

  - DİSK
  - TÖS
  - TÖB-DER
  - DEV-SOL

  Bu yukarıdaki örgüt,dernekler birlikteliği en güçlü olan örgütlerdi.12 Eylül darbesi bunların üzerinden " Silindir " gibi geçti ve hala toparlanamadılar.

  Peki 1980-1984 arasında ne oldu,yani Askeri Hükümet zamanında neler oldu.Daha önce esamesi sadece " Apocular " diye bilinen doğru düzgün bir eylemini bırakın sesi bile çıkmaktan aciz bu örgüt 1984 te neden bir anda kanlı Şemdinli Eruh baskınıyla gündeme bomba gibi düştü?Durup duruken mi hem de "Askerin Yönettiği " bir dönemden güçlenerek çıktı.Bunun sorumlusu Askeri Hükümettir.Diyarbakır Cezaevindeki nedeni belirsiz o işkencelereden kurtulanlar daha sonra adını PKK yapacak olan bu örgütün " Dağ Kadrosunu " oluşturdular.Ve buyrun bugün bu örgüt sayesinde ülkemizde " Etnik Bölünmenin " ayak seslerini hisseder olduk.

  Yine 1980-1984 yılları arasında ne oldu.1980 den önce " Süleymancılar " diye anılan dini örgütün devamı " Gülen Cemaati " diye anılır olmaya başlanmıştı.1980 darbesinde aranan " Fettullah GÜLEN " 13 Eylül 1980 de darbeden sadece bir gün sonra Çanakkale'ye tayini çıktı.Ne hikmettir ki ordu bu şahsı yakalamadı.Ve örgütlenmesini yükseltti.1984 te Özal Hükümeti başa geçince yakalanan Fettullah GÜLEN Turgut ÖZAL tarafından Askerin elinden alındı.Ve günümüze kadar da CIA destekli olarak örgütünü,tüm devlet kadrolarına yerleştirdi.Ve şimdilerde yaşadığımız " Laik-Antilaik " kavgası yaratılarak," Dini Bölünmenin " ayak seslerini hisseder olduk.

  Bu iki bölünme operasyonu Türk topraklarını İsrail-Kürdistan-Ermenistan diye bölmeyi hedef alan yıllar öncesinin " BİLDERBERG " planının iki ayağıdır.Amaç ve gaye " VADEDİLMİŞ TOPRAKLARDIR ".

  İçimizde bunlara pek de ihtimal vermeyenler çıkabilir.Bence böyle düşünmeden önce " Aziz NESİN'in ....Ah Biz Eşekler " hikayesini okumayı öneririm.

  Sağlıcakla kalın.

Benzer Konular

 1. Tersinim Gerçeği
  tersinim Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-08-2014, 07:02 PM
 2. 2B gerçeği
  mopsy Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-11-2011, 11:48 AM
 3. Kirazın Gerçeği
  cvtkoksal Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 09-06-2011, 06:34 PM
 4. Atatürk'ün komünistlere seslenişi!!!
  hakan_k Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-04-2010, 09:18 PM
 5. Karabasan Gerçeği
  dogangunes Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 08-02-2008, 03:58 PM
Yukarı Çık