+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Yugoslavya ve Türkiye

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisinde ve Özgün Makaleler Forumunda Bulunan Yugoslavya ve Türkiye Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> şu anda medyada bize izlettirilen haberlere bakarak etrafımı gözlemleyerek gerek görsel gerek yazılı basına bakarak ülkemizin gidişatının iyi olmadığı fikrindeyim,

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sebahat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118367
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  38
  Mesaj
  362
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1491

  Yugoslavya ve Türkiye

  şu anda medyada bize izlettirilen haberlere bakarak etrafımı gözlemleyerek gerek görsel gerek yazılı basına bakarak ülkemizin gidişatının iyi olmadığı fikrindeyim, şöyle ki
  televizyonda benimle evlenirmisin yatarmısın gibi kültürü yozlaştırmak amacıyla yayınlar daha önce yugoslavyada da yapıldı etnik köken ve dini mezhep ayrımları orada da kullanıldı sonuçta 6-7 adet minik ülke ortaya cıktı ,

  abede sözde destek olacağız görüntüsüyle parçalanmasını bizzat yönettiği ülkelere üsler kurdu asker yerleştirdi v.s bizdeki bu sözde bölünmüş haritaların sürekli gözümüze sokulması da ilginç, ve de BTC bakü tiflis ceyhan boru hattı cizgisinin de aynı sözde sınıra denk gelmesi de ayrı tartışma konusu , aynı senaryonun bize uygulandığı fikrindeyim, tabi bunu ilk ben söylemiyorum okuduğum bazı değerli gazetecilerin kitaplarından da ffaydalanarak bu fikre kapıldım.

  bazı vatansever kişilerin inanılmaz iddalarla suçlanması da cabası , dünyada sadece bizde görülen birşey değil aynısını yugoslavyada da yaptılar, yine orada bölücü aydınlar demokrasi özgürlük kılıfını sürekli olarak kullandı kısaca beyinlere yavaş yavaş bu enjekte edildi ve netice olarak ülke 7 ye bölündü...

  ülkemizde de çeşitli dernekler çeşitli gazetelerdeki sözde aydın sınıfnın yazdığı yazılar , yaptıkları aylaycı tv programlarında özgürleşme kılıfını cok iyi kullanıyorlar ve bugün yeni yetişen nesle bu yalan yanlış uydurma fikirleri yavaş yavaş enjekte ediyorlar karşı cıkışlar olursa alay ederek hatta safsatacı komplo teorisyeni gerici yobaz diyerek engelleniyor , hatta bugünkü ülkenin vahim durumunu görenlerle açıkça saçmalayan kişi muamelesi yapılarak o şahısların konuşmalarına kulak tıkanması sağlanıyor .

  maşallah her görüşe saygıları olduğunu söyleyen bu insancıklar (sözde aydınlar) konu ülkenin bütünlüğü olunca en cok dalga geçenler hatta bu konuşmaları gericilik olarak niteleyenler de bu insancıklar hani nerde kaldı özgürlükcülüğünüz demeden edemeyeceğim.

  Sonumuz benzemeyecek elbet cünkü bizdeki vatan sevgisi bitmez, bitiremeyecekler.
  Sloganımız da belli “ söz konusu vatansa gerisi teferruattır

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Üye Numarası
  122762
  Mesaj
  19
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Yugoslavya ve Türkiye

  Neden herkez Turkiye Devletini Birileriyle Kıyaslamaya çalışıyor yada kıyaslama geregi duyuyor hiçbir ülkenin halkı Türk halkı kadar devletine baglı degildir ve hiç bir azınlık turk topraklarında devlet kurabilecek güçte değildir o gücede ulaşamaz.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32642
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  47
  Mesaj
  1.940
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37780

  Cevap: Yugoslavya ve Türkiye

  milliyetçilik deyince Çinliler,sırplar.polonyalılar

  Muhtemelen bu örnek yugoslavyanın dagılım öyküsü Türkiyenin halklarının içindeki tahammülsüzlük, inançlılık inançsızlık kategorizesi
  bugünkü benzerliği anlatıyor. yugoslavyanın dagılma süreci. aynı özelliklere bürünmüştü.
  Bunu anlamak Türkiye içinden değil dışından mümkündür. yalnız sırpların aşırı milliyetçiliğini de hesaba katmak gerekir. herşeye ragmen ne kadar milliyetçi olsalar da fazlasını elde edemediler

  /ortodoks mezhebinin en fanetiği en milliyetçisi sırplardır. bu yüzden müslümanlara zulüm yapılmıştır/ savaşlar aşırı fanetizmde ortaya çıkmıştır.

  Polonyalılar da Katolik mezhebinin en kuvvetli ve en milliyetçi üyeleridir. Normandiya cıkartmasında en büyük rolü polonyalılar üstlenmiş. savaşın en stratejik merkezi hep polonya çevresinde gelişmiştir (papa ların yarısından çoğu polonyalıdır)


  Kosovanın Amerikan bayrakları ile ayrılmasından tutun. iç savaşlar korkunç benzerlik gosteriyor. Kosova diken üstünde ve herşey avrupanın tam göbeginde oluyor. orası ırak bile dğil(uzak)

  Bosna Hersek , Sırbistan Karadag, Kosova

  Farkında mısınız. birbirimizi sevmiyoruz. eskiden boyle uçurum yoktu. birbirimizin fikrine araştırmadan ters önyargılıyız. Bir Taraf tutuyoruz, önyargılıyız yukarıdaki haritaların öteki parçası gibi.
  Düşünmek akıl fikir üretmek gerekli . ön yargılardan kurtulmaz isek başkalarının istediği haritaları çizmeye yardımcı oluyoruz. Yukarıdaki haritalardakiler eskiden daha mutluymuşlar.
  İnsana rahatlık batıyor. Ne yapacagını şaşırıyor rahat olunca. zora gelince de rahatlıgı arıyor.Bakıyor ki yok.

Benzer Konular

 1. İran Türkiye'yi Tehdit Etti Türkiye'ye Kurulacak Nato Füze Kalkanını Vururuz
  bursali68 Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-11-2011, 11:00 AM
 2. Türkiye Boşanıyor
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 28-10-2010, 07:13 PM
 3. Türkiye'de 28, 11, 9 ve 14'ler
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 12-01-2010, 06:42 PM
 4. Türkiye'de Ayrımcılık
  SAHARAY Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-01-2009, 04:00 AM
 5. ERGENEKON'suz Türkiye
  RABİA Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-04-2008, 10:52 AM
Yukarı Çık