Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  37
  Rep Gücü
  102

  Nasıl yönetiliyoruz? Adını siz koyun..

  Şener Eruygur:
  2003 yılında Nurcuların "Okuyucu Grubu" diye adlandırılan yapılanmasının Manisa'da; yasalara aykırı olarak, izinsiz "yazlık eğitim merkezi" açtığı, özellikle fakir ama zeki çocukları seçip; ağabey ve ablalarının gözetiminde dini eğitim verildiği ile ilgili ihbar alan Manisa Jandarması; Cumhuriyet Savcılığından arama yapmak için izin ister.
  Arama iznini alan jandarma; operasyonda kendi görev sahaları içinde bulunan evlere baskın düzenler ve bir çok dokümana ulaşır. İrtica operasyonunda jandarmanın ele geçirdiği bu dokümanlardan; izinsiz kurulan ve sözde dini eğitim veren bu dershanelerin; Akhisar Hilaliye Vakfına ait olduğu ve birkaç tane dershanenin de polis bölgesinde bulunduğu anlaşılır. Jandarma Bölge Komutanı Erdal Sarızeybek; operasyona jandarmanın devam etmek istediğini Manisa Emniyet Müdürü Kahraman Koçak'a ilettiğinde olumlu yanıt alır. Savcılığı da durumdan haberdar eden jandarma; yanlarında bir de polis olmak kaydıyla, irticai faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen Hilaliye Vakfına düzenlediği operasyonu devam ettirir. Arama kararında Manisa Akhisar No: 5 diye bir adres vardır. Bu adreste 5 ayrı daire mevcuttur ve bu dairelerin hepsi de; dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın annesine aittir. Bu bilgiyi alan ve eksik bir şey kalmasını istemeyen Sarızeybek; arama iznini 5 ayrı daire olarak düzeltmek için Savcılıkla irtibata geçme kararı alır. Tüm bu gelişmelerden, dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur haberi olur. Operasyonun ne olursa olsun bitirilmesi ve her şeyin yasalara uygun bir şekilde yürütülmesi gerektiğini, tüm belge ve bilgilerin CD halinde kendisine iletilmesini Sayın Sarızeybek'ten ister.
  Sonuç: Savcılık herhangi bir gerekçe göstermeksizin Bülent Arınç'ın annesinin; laik Türkiye Cumhuriyetine karşı irticai faaliyetlerde bulunduğu, ele geçen belgelerle sabit olan Hilaliye Vakfına kiraya verdiği evi jandarmanın araması için izin vermedi. Operasyon bitirilmedi. Tutuklama vs. olmadı. Soros'un parasıyla "Ergenekon karartılmasın" diye köşelerinde yazılar yazan, yürüyüşler düzenleyen gruplar; irticai faaliyet yapıldığı ile ilgili ihbara dayanarak düzenlenen operasyonun, sonuçlandırılması için oralı olmadı. Bu konuyla ilgilimidir bilinmez ama, bir tutuklama oldu. O da; bu işi ısrarla takip eden, belgelerin birer kopyasını alan, sonuçlandırmaya çalışan Sayın Şener Eruygur; emekli olduktan sonra Ergenekon soruşturması nedeniyle gözaltına alındı.

  Doğu Perinçek:
  D. Perinçek Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek; tamamen birbirine zıt düşünce yapısına sahip iki kişinin, ulusal çıkarlar söz konusu olduğunda, nasıl birlik ve beraberlik içinde çalışabileceğini göstermiştir. Ermeni meselesinde; İşçi Partili Sayın Doğu Perinçek ile Milliyetçi Hareket Partili Sayın Mehmet Gül büyük bir dayanışma örneği göstermiş ve Talat Paşa Komitesini kurmuştur. Bu örnek bazılarının hoşuna gitmedi ki; Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu 2006 yılında Talat Paşa Komitesinin kınanması ve Türk Hükümetince derhal dağıtılması yönünde karar almıştır. Komite; sözde Ermeni soykırımının yapılmadığını, o dönem asıl zalimliği Ermenilerinin yaptığını –özellikle- Rus Devlet arşivlerinden tarayarak, dünyaya duyurmayı başarmıştır. Hükümet, Talat Paşa Komitesini dağıtamadı ancak; Doğu Perinçek, Ergenekon davasından tutuklandı. Mehmet Gül'de Ukrayna'da vefat etmeseydi belki o da aynı davadan tutuklanacaktı.

  Kemal Kerinçsiz:
  Katıldığı bir TV programında bölücü başı, eli kanlı katil Öcalan için "sayın"; bu ülke uğruna toprağa düşen, misak-ı milli sınırlarımızın güvenliği için şehit olan vatan evlatlarına ise "kelle" diyen Başbakan Erdoğan'a; Şehit Aileleri ve annelerinin açmış olduğu davalarında avukatlık yapan; Sayın Kemal Kerinçsiz de; dava sonuçlandıktan sonra Ergenekon soruşturması dahilinde gözaltına alındı.

  Sevgi Övünç:
  Kemal Kerinçsiz'in avukatlığını yaptığı üç kuruşluk tazminat davasında, Başbakanı mahkum eden Kartal 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Sayın Sevgi Övünç, kararın ardından iki kere soruşturma geçirdi. Nihayet Adalet Bakanlığının gönderdiği müfettişler o kadar incelemeleri sonucu soruşturma açacak bir konu bulabildi. Sevgi Övünç'e bir davada gerekçeli kararı "geç" yazdığı için "görevi ihmal"den soruşturma açıldı. Başbakanı üç kuruş ödemeye mahkum eden Hakim Sevgi Övünç, bu kadar basit bir konuda soruşturma geçirirken; Ergenekon Soruşturmasının gerekçeli kararını bir yıldan fazla süre sonunda kamuoyu baskısı sonucu ancak yazabilen savcılar hakkında, Adalet Bakanlığı soruşturmaya gerek görmediğini açıkladı.

  Ergun Poyraz:
  Musa'nın Gülleri ve Musa'nın Çocukları isimli kitapların yazarı. Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ün aslında Yahudi olduklarıyla ilgili bilgilerin yer aldığı kitapların dağıtımı Mahkeme kararıyla durduruldu. Kitapta söz konusu olan bilgiler doğrudur ya da yanlıştır bilemem, ancak; 301. Maddedeki değişiklikle Avrupa Birliğinin istediği düşünce özgürlüğünün; Türkiye'nin demokratikleşmesinde önemli bir adım olacağını savunan Başbakan Erdoğan; Atatürk'e, Türkiye Cumhuriyetine ve milli değerlerimize iftira atmanın, hakaret etmenin önünü açarken; kendine iftira ve hakaret edildiğini ileri sürdüğü kitapları toplatmaktan çekinmedi. Bu arada Sayın Ergun Poyraz'ın da Ergenekon soruşturması dahilinde gözaltına alındığını söylememe gerek var mı bilemiyorum?

  Atılay Ergüven:
  Sağlık Bakanlığında Başmüfettiş olarak görev yapan Sayın Ergüven'in; Devlet Denetim Elemanları Derneği Genel Başkanı olarak, "yolsuzlukların arttığı" yönündeki beyanının ardından, Bakanlığa gönderilen -imzasız- bir mektup nedeniyle hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmada suçsuz olduğu ortaya çıkmasına rağmen aynı nedenden dolayı 3 ayrı soruşturma daha geçirdi. Soruşturmalar neticesinde verebilecekleri tek ceza olan "ücret kesintisi" gerekçe gösterilerek bu görevinden alınıp Polatlı'da saymanlık görevine atandı.

  Osman Özgüven:
  Dikili Belediye Başkanı Sayın Özgüven'e ilçesinde; su tüketimini azaltmak ve daha az kullanımı özendirmek amacıyla 10 tonun altındaki faturalardan ücret almadığı, belediye otobüsünden halkın ücretsiz yararlanmasını sağladığı, okul zamanı bu otobüslerin servis aracı gibi öğrencileri evine kadar bıraktığı, belediyeye ait sağlık ocağında muayene ücretini 1 YTL, röntgen ücretini 6 YTL yaptığı, belediyeye ait ekmek fırınında 225 gr. ekmeği 25 YKR sattığı gerekçeleriyle "görevi kötüye kullanmak" suçundan dava açıldı. Eğer Osman Özgüven SHP'li değil de bayram öncesi kuru bakliyat, kış öncesi kömür dağıtan AKP'li Belediye Başkanlarından biri olsaydı; sizce bu dava açılır mıydı?

  Mahmut Açar:
  Çatalca İnceğiz Köyünde çiftçilik yapan Sayın Açar; AKP'nin internet sitesine "sana oy verenin taa…" diye başlayan küfürlü bir elektronik posta gönderdiği için; Başbakan Erdoğan tarafından dava edildi. Belli ki Mahmut Açar vermiş olduğu oyun kendisine; "yol-su-elektrik" olarak değil "zam-zam-zam" olarak döndüğünü görünce, kendisini tutamamış ve küfretmiş. Seçim dönemi boyunca vermiş olduğu tüm sözleri tuttuğunu, vaatlerini yerine getirdiğini düşünen Başbakan Erdoğan'da Mahmut Açar'ı "kamu görevlisine hakaret" suçundan dava etmiş ve dava sonunda Açar 1 yıl hapse mahkum olmuştur.


  ŞEBNEM ÖZBEK
  15-09-2008

 2. #2
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Nasıl yönetiliyoruz? Adını siz koyun..

  sebnem güsel uslüplu kimselere gereksiz yere suclamadam delilleriyle beraber sundugunuz
  ve bizimle paylastiginiz icin tesekkür eder bu vesile ilede siz deyerli arkadaslarla tanismis
  oldum sagilarimla.

 3. #3
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  37
  Rep Gücü
  102

  Cevap: Nasıl yönetiliyoruz? Adını siz koyun..

  Ben teşekkür ederim..Umarım faydalı olmuştur verdiğim bilgiler. Gerçi gizli saklı değil..Hepimizin bildiği şeyler bunlar..:)

Benzer Konular

 1. Ak koyun ,kara koyun...
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 25-01-2013, 04:29 PM
 2. Koyun Sürüsü
  İnci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2010, 12:33 PM
 3. Uysal koyun !
  onuc13 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 04-10-2008, 01:52 AM
 4. Başlığı siz koyun
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-04-2008, 04:06 PM
 5. Koyun
  dogangunes Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-10-2007, 03:19 AM
Yukarı Çık