+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Reiki Nedir?

Bilim ve Astronomi Kategorisinde ve Parapsikoloji Forum'u Forumunda Bulunan Reiki Nedir? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Reiki, binlerce yıllık geçmişi olan ve ilk olarak Tibetli Lama'ların RAKU-KEİ adı altında kullandıkları bir tedavi yöntemidir. Anlamı Genel olarak

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  23
  Nerden
  Samsun
  Mesaj
  333
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  77

  Reiki Nedir?

  Reiki, binlerce yıllık geçmişi olan ve ilk olarak Tibetli Lama'ların RAKU-KEİ adı altında kullandıkları bir tedavi yöntemidir. Anlamı Genel olarak "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilir ancak daha derin olarak anlamı “Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü“ olarak ifade edilebilir. Anlamını “Rei”; tanrı bilincine sahip, bilgili, akıllı ve yaradılıştaki sevgi gücüne sahip anl***** gelir, Ki ise enerji demektir.

  Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış - uyumlanmış (inisiye edilmiş) bir kişinin ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Mutlaka bir Reiki Master tarafından inisiye olmayı - uyumlanmayı gerektiren özel bir tür yaşam enerjisidir. Bu enerji ve ilgili yöntemler 1920 yıllarında, Japonya'da Dr. Mikao Usui tarafından başlatılmıştır.

  Aslında evrende varolan herşey bir enerji ve insanın da bir enerji boyutu bir de fizik boyutu vardır. Herşey aslında önce enerji boyutunda olup biter ve daha sonrasında da bizim anladığımız boyuta geçerek, fizik boyutuna ulaşır. Biz ailemizden bize taşınan genetik özelliklerle, kendi yolumuzla ilgili bilgilerle, bulunduğumuz ülkenin, evrenin bize yüklediği sorumluluklarla doğar ve negatif veya pozitif düşünce kalıpları ile, hayata dair seçimlerimizle de daha iyi veya daha sorunlu oluruz.

  Reiki Ne İşe Yarar?
  Reiki, karışmış ve dengesi bozulmuş enerji sistemine saf bir enerji olarak girer ve dengeyi oluşturmak üzere güç ve destek verir. Karaciğerden başağrısına, pankreastan psikolojik sorunlara kadar problem olarak gördüğümüz her türlü durumda enerji karışıklığı vardır. Fizik bedende nasıl damar ve sinir sistemi varsa, enerji bedende de enerjinin aktığı meridyen sistemi vardır ve sorunlu bir durumda karışan enerjilere, ellerimizi bedendeki önemli enerji merkezi olan ve "çakra" adı verilen noktalara koyarak enerji transferi yapıldığında anında enerji alanında bir dengelenme oluşur. Reiki kişiyi, bilincini, hayata bakışını değiştirerek, temelde denge yaratarak şifalandırır.


  Evrensel Yaşam Enerjisi Reiki Hepimizde Var Mı?
  Aslında hepimiz bu evrensel yaşam enerjisi ile doğarız, sadece ortaya çıkarmak için inisiyasyonzazyon sürecinin geçirilmesi gerekir. Evrende ne varsa evrenin küçük bir parçası olan bedenimizde de aynısı vardır. Mikrocosmos'u temsil eden DNA ile makrocosmos'u temsil eden sonsuzluk, aynı mantığa ve sisteme göre işler. Dolayısıyla küçükteki herşey büyükte, büyükteki herşey küçüktedir, bu nedenle Reiki için, bedenimizdeki frekansı harekete geçiriyor ya da sonsuzluktaki bir frekansla bağlantı kuruyoruz da diyebilirsiniz, hiçbir şey değişmiyor.

  Fizyolojik Rahatsızlıklarda Çözüm Olabilir Mi? Mesela Bir Ur?..
  Urlar, kronik olarak uzun zaman beklenmiş negatif düşünce kalıplarının, bloke olmuş enerji yapısının tezahür etmiş, bloke olmuş kitleleşmiş fiziki yapısıdır. Uzun sürede oluşan şeylerin tedavi süreçleri de uzun olur. Kaldı ki, enerji boyutu dahil olarak hiç bir şey ölüme çare olarak sunulamaz. Bizler canlı sonlu varlıklar olarak buna programlanmış durumdayız. Bir kanser hastası hayata küstüğünda, moralinin bozulup yaşam sürecinin kısalmasına neden olurken, moralini yüksek tutması bu süreci uzattığı gibi iç huzurunu sağlamasına da yarar. Yaratılan bu pozitif durum ve disiplinli bir şekilde uygulandığında Reiki kitlenin küçülmesini de sağlayabilir.

  Eğitimi Nasıldır?
  Reiki herkese açıktır. Her yaşta ve eğitim düzeyindeki kişi Reiki eğitimi alabilir. Eğitimi bir gün gibi kısa bir süredir. El vererek öğrenilir. Reiki master'ı olmak zor değil, belli bir süre sonra bunu yapmaya karar veren herkes master olabilir. El verme ritüelinin içinde neler yaptığımız bizim bildiğimiz bir şey. Kişi gözlerini kapatarak 15 - 20 dakika sakin bir
  şekilde sandalyede oturur, o saate kadar dersin teorik kısmını zaten konuşmuş oluruz. Tavsiye edilen kişinin kendine uygulaması ve eş, dost, akraba hep sonra gelmesidir.


  Üç aşamalı bir eğitim süreci var:
  Reiki 1
  Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Kişinin üstteki 3 çakrası ile ellerdeki çakraları Reiki 'ye uyumlanarak ellerin şifa niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır. Reiki I temelde fiziksel düzeyde şifa uygulamaları içindir. Öğrenciler kendilerine, başkalarına, yemeklere,hayvan ve bitkilere enerji verebilirler. Sorunlu olabilecek bölgeleri hissedebilmek için bedeni tarama yöntemi öğrenilir. Reiki I ilerideki tüm seviyelerin temelidir ve en sıklıkla kullanılan dokunarak şifanın öğrenildiği düzeydir.

  Reiki 2
  Reiki ikinci derecede üç kutsal sembol ve bunların kullanımı öğrenilir. Bu semboller Güç sembolü, Duygusal - Zihinsel Sembol ve Uzağa Reiki Gönderme Sembolüdür Reiki 2 inisiyasyonu - ayarlanması kişinin şifa için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler öğrendikleri semboller aracılığı ile uzaktan şifa gönderme ile zihinsel ve duygusal şifa yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanımı bu düzeyin inisiyasyonu sırasında öğrencinin uyumlandığı Reiki sembollerinin çizilmesiyle mümkün olur.

  Reiki 3
  İleri Reiki Eğitimi (Advanced Reiki Training-ART)
  Bu aşamada öğrenci Master sembolüne inisiye olur ve Reiki sembolleri ile yapılan ek şifa çalışmalarına dair bilgiler öğretilir. Bu derece, geleneksel Reiki sisteminin bir parçası değildir. Bu derecede öğretilen yöntemler Reiki Öğretmeni William Rand tarafından, yoğun şifa etkileri kanıtlandıktan sonra, Reiki Master olmaya hazırlığın bir parçası olarak veya öğretmenlik yapmak niyetinde olmayıp yalnızca şifa yeteneklerini artırmak isteyenler için eğitim sürecine eklenmiştir.

  Öğretmenlik (Reiki Master)
  Reiki Master'ı olmak zor değil, belli bir süre sonra bunu yapmaya karar veren herkes master olabilir. Bir Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak Reiki Master için önemli bir adım ve sorumluluktur. Zor vakalar ya da beklenmedik tepkiler karşısında tecrübe kazanmalıdırlar. Reiki Master/Öğretmenlik eğitimi, Reiki Terapistinin diğer kişileri tüm Reiki derecelerine inisiye etmesine hazırlar ve sınıf yönetme, yazılı malzeme oluşturma, dersi öğretme ve öğretmen-öğrenci ilişkileri konularında yol gösterir.


  Reiki Modern Tıbbın Yerini Alabilir Mi?
  Enerji beden ve fizik beden hiç ayrılmadan birlikte hareket ettiği için, enerji bedenindeki tedaviyle batı tıbbını birbirinden ayırıp, birbirinin yerine koyamayız. Birbirlerine alternatif değil, birbirlerinin tamamlayıcısı olarak kullanılması gerekir.

  İnsanın fiziksel bedeninin etrafında, onu kuşatan bir de enerji bedeni vardır. Bu enerji bedende çakra adını verdiğimiz 7 adet de enerji merkezi vardır. Doğduğumuz zaman temiz ve açık olan bu çakralar, dünyada yaşarken öfkelerimizle, kıskançlıklarımızla, hırslarımızla, egolarımızla kirlenip dengelerini kaybedip kapanır. Kapalı olan enerji merkezleri, evrendeki varolan kozmik enerjiyi bedenimize aktaramaz. Enerji bedendeki çakra sisteminin bulunduğu yerler fizik bedendeki Endokrin sistemlerin bulunduğu yerlerdir. Soruna neden olan enerji dengesizliği Reiki ile çözülmeye başladığında zaten fizik bedendeki sorunun da değiştiğini deneyimleriz. Şimdi hekimlerin bunu kabul edip, hasta destek birimleri kurup birlikte hareket etmesinde fayda var.

  Bioenerji'den Farkı Nedir?
  Bioenerji, uygulayanın kendi Ki alanını kendi isteği ve kontrolü ile kullanması ile şifa verir. Konsantrasyon gerektirir.Karşıklı enerji alışverişi sözkonusudur. Reiki de ise enerjiye sadece kanal olunur, soruna konsantre olmanız gerekmez. Hatta konsantre olunmaması gerekir.


  Reiki Master: Mine Dural

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  59583
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.602
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  22
  Rep Gücü
  137440

  stat Reiki nedir?

  Rei heryerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anl***** gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Enerjisi" anl***** gelmektedir. Hz.İsa 'nın nasıl şifa verdiği ile ilgili sorular 1900'lü yılların başında Japon bir rahip olan Dr.Mikao Usui tarafından çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran Mikao Usui'dir. Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir.Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır. Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz. Bir çok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar,zihinsel ve bedensel gerginlilerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır,yorgunlukları giderir,bağımlıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca sağlık ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.Reiki etkili olarak soğukalgınlığı, yanıklar,yaralar ağrılar, sızılar gibi rahatsızlıklardan; kanser, kalp hastalıkları, tansiyon, gibi ciddi hastalıklara kadar bir çok sağlık sorununda son derece etkilidir. Özellikle yeni oluşmuş hastalıklarda çok daha kısa zamanda etkisini gösterecektir. Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

  Reiki kolaylıkla uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir.Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır. Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz. Bir çok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar,zihinsel ve bedensel gerginlilerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır,yorgunlukları giderir,bağımlıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca sağlık ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.Reiki etkili olarak soğukalgınlığı, yanıklar,yaralar ağrılar, sızılar gibi rahatsızlıklardan; kanser, kalp hastalıkları, tansiyon, gibi ciddi hastalıklara kadar bir çok sağlık sorununda son derece etkilidir. Özellikle yeni oluşmuş hastalıklarda çok daha kısa zamanda etkisini gösterecektir. Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

  REİKİ'NİN TARİHÇESİ

  Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 yıllarında Tibet uygarlığında şifa vermek için kullanılan bir yöntemdi.Tibet ezoterik uygulamaların en önemli merkezlerinden biri olarak tarihde yer almış ve günümüzde de kısmen bu özelliğini koruyan bir bölgedir.Daha sonra Reiki uygulaması gizli bir öğreti olarak tarihte yer almış ancak bu konuda eğitim alan özel kişilerce kullanılmış ve kapalı bir dünyada yaşamıştır.Reikinin daha sonradan Hz. İsa tarafından kullanıldığına inanılmaktadır.Ancak 1900 yılların başlarında Japon bir rahip olan Mikao Usui uzun yıllar Tibette yaptığı araştırmaların sonucuda bir gün bir mağrada meditasyon yaparken yeniden Reiki bilgisine ulaşmıştır. Mikao Usui sahip olduğu şifa yeteneğinin korunması kaybolmaması için bu yeteneği Dr.Chujiro Hayashi'e öğretti. Dr.Chujiro Hayashi ise eşine Reiki öğretmişti ancak eşinden başka bir kadına da reiki öğretmeyi düşünüyordu.Bu sırada tedavi olmak için Reiki kliniğine gelen Bayan Hawayo Takata'ya reikiyi öğretti. Reiki'yi Batıya tanıtan Bayan Takata'dır. Bayan Takata 1980'deki ölümüne kadar yirmi iki Reiki üstadı yetiştirdi. Ölümünden önce, yerini torunu Phyllis Furumoto'ya bıraktı. Reiki günümüzde Batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada yaklaşık 2.000.000 insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir.Batıda bir çok Reiki kliniği bulunmaktadır ve reiki alternatif tıpbın önemli bir kolu olmuştur. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her gün artmasında çok önemli etkenlerdir.

  Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 yıllarında Tibet uygarlığında şifa vermek için kullanılan bir yöntemdi.Tibet ezoterik uygulamaların en önemli merkezlerinden biri olarak tarihde yer almış ve günümüzde de kısmen bu özelliğini koruyan bir bölgedir.Daha sonra Reiki uygulaması gizli bir öğreti olarak tarihte yer almış ancak bu konuda eğitim alan özel kişilerce kullanılmış ve kapalı bir dünyada yaşamıştır.Reikinin daha sonradan Hz. İsa tarafından kullanıldığına inanılmaktadır.Ancak 1900 yılların başlarında Japon bir rahip olan Mikao Usui uzun yıllar Tibette yaptığı araştırmaların sonucuda bir gün bir mağrada meditasyon yaparken yeniden Reiki bilgisine ulaşmıştır. Mikao Usui sahip olduğu şifa yeteneğinin korunması kaybolmaması için bu yeteneği Dr.Chujiro Hayashi'e öğretti. Dr.Chujiro Hayashi ise eşine Reiki öğretmişti ancak eşinden başka bir kadına da reiki öğretmeyi düşünüyordu.Bu sırada tedavi olmak için Reiki kliniğine gelen Bayan Hawayo Takata'ya reikiyi öğretti. Reiki'yi Batıya tanıtan Bayan Takata'dır. Bayan Takata 1980'deki ölümüne kadar yirmi iki Reiki üstadı yetiştirdi. Ölümünden önce, yerini torunu Phyllis Furumoto'ya bıraktı. Reiki günümüzde Batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada yaklaşık 2.000.000 insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir.Batıda bir çok Reiki kliniği bulunmaktadır ve reiki alternatif tıpbın önemli bir kolu olmuştur. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her gün artmasında çok önemli etkenlerdir.

  alıntıdır

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 3. #3
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Reiki nedir?

  Aura renklerinin anlamı
  --------------------------------------------------------------------------------

  Aura renkleri katmanlara göre değişik anlamlar içermektedir. Katmanlara göre renklerin genel ifadelerini sırayla belirtelim;

  Beden alanları üzerindeki aura renklerinin anlamı, 1. Fiziksel beden. 2. Pranik beden. 3. Duygusal beden. 4. Zihinsel beden. 5. Astral beden. 6.Eterik beden. 7. Kozal beden.)

  KIRMIZI : Bu rengin dahilinde olan tonlamalar gözle görülebilen en düşük seviyedeki titreşimsel frekansa sahiptirler. İkili bir doğanın sahibidir. Pozitif hallerinde mesela parlak ve berrak olduklarında ısıtıcı, sıcak enerjili, coşkulu özelliklerin sahibidir. Negatif hallerinde ise asilik, hırçınlık, isyankarlık, öfkeli tutum, kötü niyetlilik, yıkıcı tavırlar hatta nefrete kadar varan özellikleri taşırlar. Fakat kırmızı renk çok koyu tonda ise asil davranışlardan yoksunluk, egoistliğin göstergesidir. Koyu kırmızı renk aynı anda ihtirasında işaretçisidir. Sisli bir görünüm alırsa ihtiras titreşiminin kirli ve sağlık dışı olduğu manasına gelmektedir. Özünde kahverengi ton bulunan kırmızı renk korkunun; kahverengi ton koyulaşarak siyaha döndüğündeyse negatif titreşimli niyetin habercisidir. Kırmızı rengin içerisinde hafif sarımsı tonda bir renk olması halinde istem dışı duygu ve istekleri sergilemektedir. Açık kırmızı renk sinirli bir yapıyı simgeler. Parlak, berrak kırmızı renk tonu ise canlı enerjiyi, eli açıklığı, fizik sağlığı da belirtir. Parlak, gül rengi tonu ise evlat sevgisini, yuva sevgisini simgelerken, kırmızının pembemsi tonu ise, mutluluk, huzur, yumuşak yürekliğin habercisidir.

  TURUNCU : Bu renk en berrak tonda bulunduğu zaman taşkın güç potansiyelini ve canlılığı göstermektedir. Kırmızı tonlarına kaçtığı zaman ben-merkezcilik, egonun habercisidir.

  SARI: Mantık, şuur ve zekanın rengi olan sarı mat bir tona sahip olduğunda dünyevi özelliklerindeki bir zekanın habercisidir. Parlaklaşıp altın rengi tonuna doğru değişim gösterdiğinde zekada yükselme, ruhsallık aracılığıyla gerçeklenen arınmayı göstericidir. Sisli veya çamurlu gibi olan sarı renk ise cin düşüncelere sahip olmayı, kurnazlığı, açgözlülüğü ve ben merkezci egoistliği gösterir.

  YEŞİL : Dengeselliğin rengi olan yeşil aynı anda kalbin de yansıtıcı rengidir. Zümrüt renginin tonlarına büründüğünde şifayı temsil eder. Eğer birinin aurasında zümrüt yeşili rengi çokça bulunuyorsa, o kişinin şifa yeteneğine sahip olduğunu ve şifa sanatıyla alakalı olduğunun habercisidir veya o alan üzerinde uygulamalar yaptığının belirtisidir. Işık tayfının merkezi rengi olan yeşil bir insanın aurasında görüldüğü takdirde ahenk, denge, uyum, esnek davranışların göstergesidir. Yeşilin tüm açık tonları uyumlu olmayı, barışçı yapıyı, yakın alakayı ifade eder, Negatif anlamda ise aşırı bencilliğin, tam bir egoistliğin göstergesidir. Fakat yeşil renk çamurlu veya sisli gibi gözüküyorsa, o kişide üç kağıtçılığı ve açgözlülüğü sergilerken; kahverengimsi bir tona döndüğünde ise kıskanç davranışların habercisidir.

  MAVİ : Oldukça eski zamanlardan itibaren dini duygu ve sezgisel anlayışın sembolü olarak kabul gören mavi rengi en yüksek seviyede Üçüncü Gözle, yaratıcılık, ilham ve zekanın daha yüksek formsal titreşimi ile ilişkilidir. Mavi renk şifacının ilk görebildiği renklerden biridir. Aurada mavi, çivit mavi tonda renge doğru koyulaştıkça sadık bir kişiliğe, dini inançları olan birinin karşımızda olduğunu haber verir. İçerisinde kahverengi tonları veya siyah tonlarına yakın renkleri barındıran mavi rengin negatif tarafıyla dini duygularda, ruhsallığın karanlık yönlerine doğru bir sapmanın belirtisidir.

  MENEKŞE : Kırmızı rengin ve mavi rengin karışımlarının oluşturduğu mor menekşe rengi çok yüce ruhani hedefleri ve ruhsal gücü simgelemektedir. Ruhsal tekamül yolunda çok ilerlemiş birinin aurasında menekşe rengi ağırlıklı olarak görülür. O hep asil bir kişilik yapısını, kraliyet rengini temsil ettiği gibi, aura üzerinde bir yalıtıcı ve arıtıcı olarak da işlev yapar. Ortak bir renk olmadığı için her aurada gözükmeyebilir. O yüksek alemlerden yansıma yapan bir renktir, sadece spiritüel üstatlarda görülmektedir. Eflatun tonuna doğru kaçtığında yüksek ruhsallığı ve canlılığı, leylak rengi tonuna doğru derinleştikçe de şefkati ve özverili bir kişiliği simgeler. O, Tepe Chakra’ nın tepesinde bir yumurta şeklinde kendini göstermektedir. Üstadın tekamülü esnasında pozitife doğru ilerleme oldukça da oradan yayılarak ışık aracılığıyla bütün aurayı doldurarak, kendini hissettirir.

  KAHVERENGİ : Renk çarkı içerisinde yer almayan, fakat tüm renklerin karışımından oluşan bir renktir. Bazı kişilere göre ona işadamlarının rengi de denilmektedir. Lakin genelde fiziksel hastalıkları algılattıran bir renk olduğu için aurada görülmesinde olumsuz etkileri hissedilebilir. Şifacıların çoğu kahverengi renk ile negatif beşeri özellikler arasında bağlantı kurmaktadır. Bu renk gözüktüğünde cimriselliği, açgözlülüğü ve alt düzeydeki maddi içgüdüleri simgeler. Bir şekilde titreşimsel etkileri en üst seviyeye ulaşır. Bu da altuni kahverengi tonda olduğu zamandır ve o zaman çalışkan, organize ve yöntemli bir karakteri simgelemektedir.

  SİYAH : Her cins seviyede karanlığın habercisi olan siyah aynı anda ışığın yokluğu anl***** da demektir. Tek istisna hali ise fizik bedenle eterik beden arasında dar bir bant şeklinde görüldüğündeki halidir. Buna fiziksel aura demekteyiz. Bu, aurayı doldurduğunda yaşamı, yaşamın kendisini yadırgamak hatta reddetmek manasın gelmektedir. Başka bir şekilde aura içinde çizgiler halinde gözüktüğünde pozitif yönleri öldürür.

  GRİ : Bu renk ise durgunluğu, donukluğu, alışılagelmiş bir karakteri sergileyen bir renktir denilebilir. Fiziki seviyede de donukluğu, durgunluğu belirttiği gibi, pek çok zaman hastalıklarla beraber gözüken insanın canlılıktan yoksunluğunu da simgelemektedir. Koyu ve kurşuni tonlarda hale gelmesi ise korkulara, karmaşalara hatta hastalık derecesine varan karamsarlığa habercidir. Bu renk aura içerisinde gözüktüğünde ise, güven eksikliğini hatta beraberinde aldatıcı kişiliği simgelemektedir.

  BEYAZ : Bütün renklerin bileşiminden oluşur ve birlik, bütünlük bilincinin sembolü olan beyaz renk aynı anda kozmiksel bilincin ve ego' nun yani, benin de rengidir. Ruhsal anlamda ise mükemmeliyet, birliğe ve bütünlüğe ulaşmanın, aydınlanmış erdem sahibi varlıkların kendisini anlatma şekli beyaz rengin ortaya çıkması neticesinde olmaktadır.

  Genel anlamıyla bu ifade ve durumları içermektedir.

  Chakra alanları üzerindeki aura renklerinin anlamı, 1. Temel (kök) Chakra, 2. Üçüncü göz Chakra, 3. Boğaz Chakra, 4. Kalp Chakra, 5.Göbek Chakra, 6. Cinsel Chakra, 7.Tepe Chakra)

  KIRMIZI: Kök Chakra üzerinde yaşama dair haklarımız ve yaşamsal bağlılıklarımızı sergiler.

  TURUNCU: Cinsel Chakra üzerinde üretim konusunda haklarımız ve yaratıcılığımızı sergiler.

  SARI: Göbek Chakra üzerinde kendimizle ilgili kararlarımız ve düşünme gücümüzü sergiler.

  YEŞİL: Kalp Chakra üzerinde sevgi hakkımızı ve şifasal gücümüzü sergiler.

  MAVİ: Boğaz Chakra üzerinde ifade hakkımızı ve düşünce, duygularımızı aktarabilmemizi sergiler. Renk koyulaştıkça Üçüncü Göz Chakra üzerinde gerçekleri görebilmemizi sağlar.

  MENEKŞE: Tepe Chakra üzerinde kozmik bilinç hakkımızı ve algılama gücümüzü sergiler.

  KAHVE RENGİ: Chakralar üzerinde etkileşimi ve negatif kargaşa sızmasını ortaya koyar.

  SİYAH: Chakralar üzerinde etkileşimi ve dışsal negatiflerin son derece yoğun içsel bölgeler üzerinde dengesizliğe yol açtığını sergiler.

  GRİ: Chakralar üzerinde hakların eksikliğini ve Chakralar’ ın gerçek enerjisinden ayrılmak üzere çalıştığını sergiler.

  BEYAZ: Chakralar üzerinde saf enerjinin yoğunlukta olduğunu arınmışlığı sergilemektedir.

  Genel anlamıyla bu ifade ve durumları içermektedir.

  Dış enerji alanları üzerindeki aura renklerinin anlamı, 1. Öz, 2.Astral, 3.Mantal, 4.Budik, 5.Atmik, 6. Monad, 7. İlahi)

  KIRMIZI: Katmansal enerji yoğunluğu.

  TURUNCU: Fiziksel güç.

  SARI: Düşünsel güç.

  YEŞİL: Pasif huzur.

  MAVİ:Ruhsal huzur.

  MENEKŞE: Arınmış üstatlık.

  KAHVE RENGİ: Düşsel karmaşalar.

  SİYAH: Depresif güçler.

  GRİ: Koruyucu bağlantı.

  BEYAZ: Ara boşlukların mevcudiyeti.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Üye Numarası
  136317
  Mesaj
  626
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  41958
  Ayrıca bkz:
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read62561.html

Benzer Konular

 1. Reiki tuzağından kurtulan bir hanımın itirafları
  Apollonius Tarafından Parapsikoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-09-2010, 09:51 PM
 2. Misyonerlik Nedir? Amacı nedir? Tehdit midir?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-02-2010, 04:54 PM
 3. Fizik Tedavi Nedir? Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığı Nedir?
  İnci Tarafından Sağlık Sorularınız Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-11-2009, 02:04 AM
 4. Reiki uygulaması ve eğitimi
  dogangunes Tarafından Parapsikoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-11-2008, 10:47 PM
 5. Reiki nasıl çalışır?
  dogangunes Tarafından Parapsikoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-07-2008, 01:37 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık