Adı “Tanrı İyileştirir” anlamındadır. Tüm dünya popülasyonu için iyileştirme ve iyileştiricileri temsil eder. İyileşme için” Tanrı’nın şifacısı” anl***** gelen Rafaeli çağırmak anlamlıdır.
Rafael’den her türlü ağrı, fiziksel, duygusal, entellektüel veya ruhsal yardım isteyebilirsiniz. Bir şekilde size ani fikirler ve düşünceler ilham ederek şifa için doğru bilgiyi verir.
Şifa için yol göstermesini isterseniz, Rafael aurasının rengi olan yeşil ışıkla sizi sarar. Yeşil şifanın rengidir ve durugörü sahibi kişiler Rafael çevrede iken yeşil kıvılcımlar görür.

Kişinin ölümü veya hastalığı onun kutsal planının bir parçası değilse, Rafael hemen tedavi için gerekli enerji kaynaklarını oluşturur. Yalnız herşeyi hemen tedavi etmeyebilir. Bir süre negatif düşüncelerinizin bu hastalığa sebep olduğunu görmeniz ve bu düşünceyi değiştirmeniz için bekler.Eski kızgınlıklarınızı ona devredin ki, ışıkla onu temizlesin. Öfke gittiğinde kendinizi çok daha barış içinde hissedeceksiniz. Rafael; doktorların,cerrahların, psikologların, bilim adamlarının kulağına bilgi fısıldayan iyileştiricileri motive eder.

Sallanan evliliklerde, alışkanlıklarda, kayıplarda, aile ilişki bozukluklarında ve stressli yaşam tarzlarında Rafael’in şifacı rolünü almasını isteyin. Adını söyleyin ve özel bir istekte bulunun.
“Başmelek Rafael; yanıma gel ve (konu) ile ilgili kendimi daha iyi hissetmeme yardım et. Beni iyileştirici enerjiyle sar , hareketlerime ve düşüncelerime rehberlik et ki iyileşeyim. ”Rafael aynı zamanda yolculukla görevlidir. Rafael ve yolculuk melekleri, uçaklardaki türbülansları kontrol edebilirler. Kaybolduğunuzda size yön verirler. Ona teşekkür etmeyi unutmayın!..

Şart olduğundan değil ancak varlıklarını hissetmenizden mutlu olacaklardır. Ayrıca onlarla konuşabilirsiniz,sizi duyarlar ve bildikleri yollarla size cevap verirler.
BAŞMELEK RAFAEL İLE İYİLEŞME MEDİTASYONU

Rahat bir yere oturun. Topraklanın. Egonuza sol omuzunuza geçip oturmasını söyleyin. Sadece bir izleyici olabileceğini belirtin. Yaratıcıdan beyaz ışığı göndermesini isteyin. Başmelek Rafael’i çağırın( Zihinsel ya da sesli olarak) “Başmelek Rafael; şimdi bana gel ve benim iyileşmemde bana yol göster” deyin. İsterseniz Üst benliğinizi , ruhsal rehberlerinizi ve kişisel meleklerinizi de davet edebilirsiniz. Onların isimlerini bilmeniz gerekli değildir, sadece davet edin.

Zihin gözünüzde Rafael’i başınızın üzerinde kollarını açmış bir şekilde duruyor olarak canlandırın. Yeşil ışık formundaki iyileşme enerjisini ellerinden taç çakranıza, oradan da tüm vücudunuza akarken görün. Rahatlamaya ve enerjiyi hissetmeye çalışın. Önceleri hissedemiyebilirsiniz, birkaç kez tekrarlayınca olabilir, gittikçe enerjiyi tanırsınız. Çoğu kişi enerjiyi ılık ve gıdıklayıcı bulur. Bazıları yumuşak bir sevgi fırtınasını vücudunda esiyor gibi hisseder. Ne hissederseniz o sizin için doğrudur.

İlk seferinde bu enerjinin içinizde bir süre akmasına izin verin. Sizi Başmelek Rafael’in şifalandırıcı enerjisine açsın. Tedaviyi kabul etmeniz için tüm seviyelerde sizi hazırlasın. Bu önemli adım birkaç dakika olabilir.Sonra diğer adıma geçersiniz.

Şimdi dikkatinizi vücudunuzun şifalanacak kısımlarına verin. Rafael’in elini bu bölgelerde resmedin ve yeşil ışığın sizin hasta olan bölgelerinize akmasını hissedin.

Bitince Rafael’e teşekkür edin ve sağlık problemine yol açan duygulardan sizi korumasını isteyin. Sizinle çalışanların tümüne teşekkür edin. Dikkatinizi topraklamaya verin. Gözlerinizi açabilirsiniz. Görüntülemede iyi olup olmadığınız önemli değildir. Enerji yine aynı şekilde çalışır. Gerekirse günde bunu birkaç kez çalışın. Rafael’le çalışmaya alıştığınızda onlardan hızlı iyileşme ve rahatlama isteyebilirsiniz.Bu özellikle kronik ağrı gibi durumlarda önerilir.