2015-2016 AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri ,Açık Lise Kayıt Yenileme Tarihleri,Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri

2015-2016 Eğitim öğretim yılı için Açık Öğretim Lisesi'nde eğitimine devam etmek isteyen adaylara yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Müdürlüğü'nce III. dönem kayıt yenileme işlem tarihleri ve kayıt şartları açıklandı.Buna göre;

Açık Öğretim Lisesi 2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme
Başvuru Tarihleri:
26 Nisan-05 Mayıs 2016

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu. için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?
1. Adım: Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz.
-Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileyecek olan öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Katılım Bedelini ödemek zorundadırlar. 2016 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme ücreti, 35 TL olarak belirlenmiştir.
-Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)
-Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.
-Kayıt Yenileme için Katılım Bedelinin ödendiği, sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.
-Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif ve donuk olanların kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı II. Döneminden itibaren Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi Tarafından otomatik olarak yapılmaya başlanmıştır. Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılan öğrencilerimiz Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kitap, diploma veya resmi yazı vb. almak için müracaat ettiklerinde kendilerinden 5TL Kayıt Yenileme katılım bedeli alınacaktır. Öğrencilerimizin ikinci bir defa katılım bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5TL katılım bedeli makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.