2015-2016 Ders Transferi ve Muafiyet Başvurusu Ne Zaman?,2015-2016 Ders Transferi ve Muafiyet Başvurusu,AÖF Ders Transferi ve Muafiyet Tarihleri

Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine ÖSYS Yeni kayıt, 6353 ve 6569 Sayılı Kanun ile Af Kapsamında kayıt, Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt ve Ek Yerleştirme kapsamında kayıt yaptıracak olanlar aşağıda belirtilen 4 (dört) dersten muaf olabileceklerdir.

Muafiyet işlemleri basvurabilmek için daha önce Anadolu Üniversitesi dışında biryükseköğretim programından mezun olan yada bir yükseköğretim programında aşağıda belirtilen dersleri alıp başarmış olma şartı bulunmaktadır.

MUAF OLABİLECEĞİNİZ DERSLER
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II
Türk Dili I – II
Yabancı Dil I – II
Temel Bilgi Teknolojileri I – II

Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine göre ders transferi ve muafiyet işlemleri 28 Eylül - 3 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Muafiyet İşlemleri iki aşamada gerçekleştirilecektir
I. AŞAMA: Açıköğretim | Anadolu Üniversitesi adresi “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve Şifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde gerekli alanları 28 Eylül – 3 Ekim 2015 tarihleri arasında doldurarak internet başvurusunu tamamlamalıdır.

II. AŞAMA: Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgelerini 28 Eylül – 3 Ekim 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna teslim etmelidir. Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgeleri teslim etmeyen ya da eksik teslim eden öğrencinin ders transferi ve muafiyet başvurusu kabul edilmeyecektir.