Beyaz geleneksel gelinlik rengidir ve genç kızların çoğu en mutlu günlerinde genellikle beyaz gelinlik giymek isterler. Yine de beyaz gelinlik sevmeyen gelin adayları da vardır ve düğünlerinde daha renkli ve canlı gelinlik modellerini tercih ederler.Beyaz Gelinlik Tercih Etmek için 4 Sebep

Beyaz gelinlikle kendinizi tam bir gelin gibi hissedersiniz. Beyaz renk yıllardan beri gelinliklerde en çok tercih edilen renktir ve gelinlik denilince herkesin aklına beyaz gelir.

Beyaz gelinlikler gelenekseldir. Ayrıca başka eğlencelerde, düğünlerde ya da kutlamalarda genellikle beyaz yerine daha renkli kıyafetler giyilir. Bu yüzden düğünde beyaz gelinlik giymek iyi bir fikirdir.

Beyaz taşıdığı anlam yüzünden gelinler için vazgeçilmez renktir. Masumluğu ve temizliği simgeler. Barış ve tazelik de beyazla örtüşen özelliklerdir.

Beyaz sayesinde düğününüzde kalabalıktan ayrılırsınız ve dikkatleri üzerinize çekersiniz. Düğüne giderken genellikle gelinin yakınlarından kimse beyaz dikkat çekici elbiseler giymez bu yüzden tüm gözler gelinin üzerinde olur.Beyaz giymemeniz için bazı sebepler de vardır. Bunlardan ilki beyaz renk gelinlik sadece bir kez giyilir. Renkli bir gelinliğiniz olursa başka zamanlar da kullanabilme şansınız olabilir. Ayrıca beyaz gelinlik çabuk kirlenir düğün sırasında üzerine bir şey dökerseniz anında belli olur ve hoş bir görüntü olmaz.Gördüğünüz gibi beyaz gelinliklerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Bu yüzden doğru seçimi yapmak için iyi düşünün.