Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Bence...

İnsan İlişkileri Kategorisi Evlilik ve Aile Forumunda Bence... Konusununun içerigi kısaca ->> Bir bayan evliliği iki şekilde resimleyerek yapar. Birinci şekil : Kişi kalbinin sesini dinler ve sevgi için evlenir.Hayalleri bunun üzerine ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye meys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Nerden
  Artvin -İstanbul/Pendik
  Yaş
  43
  Mesaj
  201
  Rep Gücü
  271

  Bence...

  Bir bayan evliliği iki şekilde resimleyerek yapar.

  Birinci şekil: Kişi kalbinin sesini dinler ve sevgi için evlenir.Hayalleri bunun üzerine kuruludur.Duygusallık,anlayış,merhamet ,saygı ve her an canlı tutulan sevgi.
  İkinci şekil:Mantığa dayalıdır genelde odak maddiyattır.Kişi beklentilerine göre davranır.Çok katı olmamak lazım ama en ağır kırgınlıklar bile alınacak bir hediye ile unutulur.

  Her iki durumda da erkek cömert olmak zorundadır.Sevgi için tercih edildiğinde sevginin en sıcağını,merhameti,anlayışı,ilgiyi eksik etmemelidir.Bu kişi açığı para ile kapatırsa kadın mutsuz olur çünkü beklentisi farklıdır.Onu kırgınlıkları karşılığında eşinin gülümsemesi ve güzel sözleri gönlünü almaya yeterlidir.Sevgisiz verilen hediyenin önemi yoktur.Kadın sevgide cimrilik bulursa mutsuzdur.
  Mantığın ağır bastığı evlilikte kadını ilgilendiren getiridir.Erkek tam tersi düşünsede ilgisini eksik etmesede bir türlü memnun edemez kadını ,kadının aklın getireceği hediyelerdedir aklı.Çocukça hatta saçma gelir söylenen sözler,iltifatlar.Göstergesi başka olmalıdır erkeğin sevgisinin. Bu kadınlarda beklentisi karşılanmasa mutsuzdurlar güzel sözlere rağmen.

  Erkekler evlendiği kadının kendisi ile niçin evlendiğini iyi bilmeli,tercihini ona göre yapmalıdır.Her iki şekliyle de hüsrana uğrayabilirler her iki tarafta.Eğer beklentiler tam anlaşılamamışsa ve göz ardı edilmişse.

  Karşınızda ki kişinin kırgınlığı elini tuttuğunuzda mı,yoksa eline hediye tutuşturduğunuzda mı geçiyor?bunu çok iyi anlamanız gerekiyor.
  Dilerim mutluluğunuzu aradığınız özellikte bulursunuz.

  KAYNAK:meys :)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye securıty57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  Sinop
  Yaş
  40
  Mesaj
  343
  Rep Gücü
  778

  Cevap: Bence...

  Bencede sence......................

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sebahat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesaj
  362
  Rep Gücü
  1492

  Cevap: Bence...

  III.şekil

  evlendi desinler diye evlenenler de var. bu şekkli genelde bayanlar terci ediyor, bizim toplumumzdaki "evde kaldı" tabiri bayanlar üzerinde psikolojik baskı uyguluyor , bu nedenle gözünün kör olduğu (buna aşk diyorlar) bir dönemde önüne cıkan bir erkekle evleniyor, sonra körlük gidince ben ne yaptım deyip kendi kendine üzülüyor...

  bence en güzeli anlaşabildiğin kişi ile körlük gittiğinde evlenmek yoksa sonradan pişmanlıklar sonucu boşanmalar meydana geliyor.

Benzer Konular

 1. Türkiye bir hukuk devleti mi? Bence değil..
  omer1119 Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 05-05-2009, 11:15 AM
 2. Resimlerin dili.............gülümsemek en güzel şarkıdır bence....
  ~Mine~ Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-02-2009, 09:57 PM
Yukarı Çık