Evlilik yoluna girmeye karar vermek için kendimize birkaç soru sormamız gerekiyor.Bir ilişkinin filizlenerek tüm gelişme safhalarından sonra nikah masasında çiçek açabilmesi için ilişkinizdeki beş noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Duygusallık

Bu alanda partnerinizin psikolojisine, hayatta kendisini ifade etme biçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kişi saydığımız özellikler çerçevesinde sizinle ne kadar uyumlu? Sevgilinizin kendine güvenli bir kişi olması, paylaşımcı biri olması ve kendisine ve çevresindeki kişilere saygı duyması onu kendinize eş olarak seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli unsur.

Cinsellik

Cinselliğin anlamı herkes için farklıdır. Bazıları cinselliği tutku dolu bir sxexs yaşantısı olarak algılarken diğerleri işin romantizm ve duygusal doyuruculuk kısmıyla ilgilenir. Hayatınızı birleştirmeyi düşündüğünüz kişiye karşı fiziksel çekim hissetmeniz, birbirinize bağlı olmanız ve dış dünyada olduğu gibi yatakta da iyi bir iletişim halinde olmanız mutlu ve uzun süreli bir ilişki vaat eder.

Tarz

Bir insanın hayata bakış açısı onun ilişkilere olan yaklaşımını belirler. Partnerinizin eğitim düzeyi, ilgi alanları, espri gücü, hayattaki amaçları ve insanlarla olan iletişimi onun hayattaki duruşunu ortaya koyar. Dolayısıyla evlenmeyi düşündüğünüz kişinin bu özelliklerini değerlendirerek size ne kadar yakın olduğunu anlayabilirsiniz.

Maddiyat

Maddiyat herkesin hayatının çok önemli bir parçasını oluşturur. O yüzden ileride evlendiğiniz kişiyle kurduğunuz hayatta maddi anlamda problem yaşamak istemiyorsanız bazı şeyleri önceden görmeniz gerekiyor. Örneğin beraber olduğunuz insanın nereye, ne kadar para harcadığını, para konusundaki genel tutumunu, emeklilik ve birikim yapma gibi konularda ne düşündüğünü bilmenizde fayda var.

Ahlak ve inanç dünyası

Bu maddede altını çizdiğimiz konu beraber olduğunuz kişinin dini inançları değil, genel olarak inanç sistemi. Bu kişinin ahlak anlayışı, hayattaki amaçları, sosyal değerleri ve sorumluluk alma kapasitesini bilirseniz ileride bu konular hakkında karşınıza çıkacak olan hiçbir şey sizi şaşırtmayacaktır.

Leyditurk