İşte düğününüzün ambiyansındaki en önemli faktörde sıra... Müzik seçiminiz...

Müzik gecenizin akışını yönlendirecektir. Düğününüzü nerede ne şartlarda yaparsanız yapın müziğin kötü seçimi düğününüzü sıkıcı hale getirecektir. Unutmayın ki müzik mükemmel bir motivasyon sağlar. Davetinizdeki parçaları seçerken kendi zevkiniz kadar, her yaştaki insanlara hitap eden, coşturan şarkılar seçmelisiniz. Sonuçta o gece kimse oturmamalı ve herkes eğlenmeli... Resimlerde gençlerle aynı pistte yaşlı yakınlarınızın da çılgınca dansettiğini görmek çok hoş olacaktır.

Peki DJ seçimini nasıl yapacaksınız? Gecenizin kaderi ne de olsa kısmen onların elinde sayılır. Çoğu zaman aileden biri ya da bir arkadaşımızın tavsiyesiyle yönleniriz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken şey; insanların farklı müzik zevkleri olduğudur. Yakınınızın sevdiği tarz sizin hoşunuza gitmeyebilir.

Müzik şirketinizin seçimini yaparken size yardımcı olacak bazı sorular hazırladık;

* Ne kadar zamandır bu işin içindesiniz? ( Tecrübe son derece önemlidir.)
* Elemanlarınız var mı?
* Müzik listemizi yapabilir miyiz?
* Düğün gecesi DJ'leriniz nasıl giyiniyorlar? ( Takım elbise olmalı.)
* Koleksiyonunuz ne kadar geniş?
* Şimdiye kadar kaç organizasyonda bulundunuz?
* Depozit istiyor musunuz? (%50)
* Kredi kartı kabul ediyor musunuz?
* Hastalık durumunda sizin yerinize gelebilecek birisi var mı?
* Ücretiniz nasıl olacak?
* Ücretlendirme saat başımı? Uzama olursa ne kadar olacak?
* DJ ne zaman mekanda oluyor ve hazırlanıyor?
* Ne tarz müzik formatı kullanıyorsunuz? ( CD format)
* Nasıl bir ses düzeniniz var?
* Ekipmanlarınızı mekana getiriyor musunuz, iyi durumda mı?
* Deneme yapmamız mümkün mü?

DJ seçiminden sonra vermeniz gereken kararlardan birisi de açılış, salona giriş, ilk dans, ve pasta kesimi sırasında çalınacak müziklerdir. Bu seçimleri son ana bırakmamalısınız. Kendiniz bulabileceğiniz gibi, çalışacağınız müzik şirketinden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca düğün süresince çalınmasını istediğiniz sevdiğiniz parçaları, liste yaparak DJ'inize vermeniz faydalı olur. Peki biraz iddialı olup ilk dansınızın etkileyici ve muhteşem olması için, profesyonel bir dansçıdan ders almaya ne dersiniz? Bizden söylemesi...

Tabii bunun yanı sıra düğününüzde canlı müzik isterseniz vakit kaybetmeden kontaklarınıza başlamalısınız. Eğer bir organizasyon firması ile çalışıyorsanız kendileri bu konuda size yardımcı olacaklardır.

alıntı