+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Öğrencinin gözü önünde köpek öldüren öğretmen ceza almadı

Diğer Uğraş ve Hobiler Kategorisinde ve Evcil Hayvanlar Forumunda Bulunan Öğrencinin gözü önünde köpek öldüren öğretmen ceza almadı Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Öğrencinin gözü önünde köpek öldüren öğretmen ceza almadı Sevgili Feyza Hanım, ülkemizde hayvan katillerinin, hayvana şiddet uygulayanların sayısı hızla artıyor.

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  05 AMASYA,34 İSTANBUL 59 TEKİRDAĞ (oturuyorum)
  Mesaj
  453
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  14
  Rep Gücü
  2510

  Exclamation Öğrencinin gözü önünde köpek öldüren öğretmen ceza almadı

  Öğrencinin gözü önünde köpek öldüren öğretmen ceza almadı


  Sevgili Feyza Hanım, ülkemizde hayvan katillerinin, hayvana şiddet uygulayanların sayısı hızla artıyor.

  Geçtiğimiz aylarda da İzmir-Torbalı’daki Şehitler İlköğretim Okulu öğretmenlerinden biri, bir köpeği -hem de öğrencilerin gözü önünde- sopayla döve döve öldürdü. Haberi medyada gördükten hemen sonra resmi mercilere başvurduk ve söz konusu öğretmene kanun gereği sadece “uyarı” cezası verildiğini öğrenince büyük şaşkınlık yaşadık.
  Bir eğitim yuvasına çocuklarını teslim eden velilerin bu durum karşısında takındıkları tavrı çok merak etmekteyiz. Öğrencilerine insan, doğa ve hayvan sevgisi aşılaması gereken eğitim kurumlarında böylesi kişilerin bulunması, ülkemizin geleceği açısından endişe vericidir.
  Duyarlı hiçbir veli, içinde öldürme hissi barındıran bir öğretmene çocuğunu teslim etmek istemez sanırım.
  Sevgili Feyza Hanım, yaşam hakkı tartışılmaz. ınsanoğlunun başka canlılar üzerinde hakimiyet kurması, başka canlılara eziyet etme hakkını kendinde görmesi gibi bir düşünce kabul edilemez. ınsanlara insanlığı öğretmekte zorlandığımıza göre, kanunların daha sıkı bir şekilde uygulanması için acil olarak Hayvanları Koruma Kanunu’nda olumlu yönde bir değişiklik yapılması gerekmektedir.
  Hayvanları Koruma Kanunu’nun yaptırımdan uzak Kabahatler Kanunu çerçevesinde değerlendirdiği bu ve benzeri olaylar, her gün ülkemizin her yanında meydana gelmektedir. Ülke gündemi yoğun olabilir ancak unutulmamalıdır ki her birim kendi sorumluluğu altındaki sorunlara çözüm getirmek zorundadır.
  Hayvanlar katlediliyor, zehirlenerek öldürülüyor, tecavüze uğruyor, şiddete maruz kalıyor, ancak kanun yapıcılar ve uygulayıcılar çoğunlukla bu tür olaylar karşısında gerekli önlemleri almakta duyarsız davranıyor. Mahkemeye yansıyan bu tür şiddet olaylarında, sadece duyarlı bazı hakimlerimiz sayesinde hayvanlar lehine az sayıda karar çıkabiliyor.
  Şu bir gerçek ki, bugün hayvanlara yönelik vahşeti sıradan ve önemsenmeyecek bir olay olarak algılayan zihniyetin artması halinde, gün gelecek aynı duyarsızlık insanlara karşı işlenecek suçlarda da kendini gösterecektir.
  Feyza Hanım, bu satırlarla sizi üzdüğümü biliyorum ama dertleşmek için düşüncelerimi yazıya dökme ihtiyacı duydum. İsyanımızı duyan yok. Bu nasıl bir adalet duygusu anlamıyorum. Hele bir eğitim yuvasında bile böyle korkunç olaylar yaşanabilirken...
  Lütfen siz de anne-babalara seslenin, belki o zaman olayın vahametini anlarlar.
  Bu tepkisizlik için benim yorumum, çoğu kişinin “alt tarafı hayvan” düşüncesine sahip olması maalesef... Ben olsam, çocuğum adına bu olay karşısında çok ciddi bir tepki gösterirdim.
  Sevgiyle kalın.
  Hülya Alpgiray Başkan
  ASKOD Aliağa Sokak Hayvanlarını Koruyanlar Derneği
  ASKOD Aliaga Sokak Hayvanlarini Koruyanlar Dernegi
  T.C.İzmir Valiliği Yerel Hayvan Koruma Görevlisi

  Yazıyoruz, çiziyoruz, çığlıklarımıza kimse ses vermiyor. Yetkililer çok meşguller... Hayvan hakları yasası zaten boşluğu doldurmak için alelacele hazırlanmıştı. Bu nedenle yetersizliği dikkatten kaçacak gibi değil.
  Ancak insanoğlunun (özellikle son yıllarda) insan-hayvan tüm canlılara karşı korkunç bir acımasızlık içinde olduğunu görmek, bana ilkel çağları hatırlatıyor. Sanki toplum olarak ileriye değil de, hem ruhsal hem de insani yönden süratle geriye gidiyor gibiyiz!

  Yabani hayvanları ihmal ediyoruz

  Sevgili arkadaşlar, şehirlerdeki hayvanları koruyoruz ama yabani hayvanları ihmal ediyoruz diye düşündük. Ve Yaban Hayatı Veteriner Hekimi Nilay Tezsay’ın moderatörlüğünü üstlendiği www.yabanhayatinikoru.com sitemizi hayata geçirdik. Tezsay’a bu çalışması nedeniyle teşekkürlerimizi iletiyoruz.
  Site hepimizin; bu nedenle eklenmesini istediklerinizi, eksik gördüklerinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaşın, daha da büyütelim. Paylaşımlarınız için veteriner hekimimizin e-posta adresi: nilay@yasamhakkinasaygi.com
  Katılımınızı Bekleriz...
  Özgün Öztürk
  www.yabanhayatinikoru.com
  www.yasamhakkinasaygi.com

  Şehirlerde, sokaklarda çaresiz dolaşan hayvanlarımız için bile pek fazla bir şey yapabildiğimiz söylenemese de, yaban hayvanlarına bugüne kadar hiçbir şekilde yardımcı olunmamıştı. Bu nedenle büyük bir eksiği doldurduğunuzu düşünüyorum... Teşekkürler.
  Hürriyet Gazetesi
  Kelebek Eki

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  05 AMASYA,34 İSTANBUL 59 TEKİRDAĞ (oturuyorum)
  Mesaj
  453
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  14
  Rep Gücü
  2510
  Böyle öğretmen olamaz. Ayrıca insanda olamaz
  insan yüreğinde hayvan ve doğa sevgisi yoksa
  bu dünyaya yaşıyan ölü insandır ( canlı )

Benzer Konular

 1. Gönül gözü (kalp gözü)
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-12-2009, 01:08 AM
 2. Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek kovalamaz
  Kadim Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 24-09-2009, 11:28 AM
 3. Öldüren yumruk
  YukseLL Tarafından Dövüş Sporları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-10-2008, 06:51 PM
 4. İşte Velilerin Gözünü Korkutan Bir Öğrencinin Masrafları
  Gül@y Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 06-10-2008, 05:22 PM
 5. En çok öldüren hastalık
  Nil@y Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 21-05-2008, 10:42 PM
Yukarı Çık