Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Sivrisineklerin son demleri

Diğer Uğraş ve Hobiler Kategorisi Evcil Hayvanlar Forumunda Sivrisineklerin son demleri Konusununun içerigi kısaca ->> Evinizde yazın çok sivrisinek olmuştur, oldu da. Sizi Isırmıştır. Bir çoğunluktur tesadüfen ten ve vücut derisi kokusu alan Dişi sivrisinek ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781

  Sivrisineklerin son demleri

  Evinizde yazın çok sivrisinek olmuştur, oldu da. Sizi Isırmıştır. Bir çoğunluktur tesadüfen ten ve vücut derisi kokusu alan Dişi sivrisinek sizi bulmuş ısırmış olabilir.
  Sonbahar kış mevsimine girdiğimiz şu zamanda agresifleşmiş ve son yumurtalarını bırakmak için adeta içgüdüsel çoğalma yaşayamasa da neslini sürdürmek istiyorlar.

  Ve son demlerini yaşıyorlar, Türkiye ve yakın ülkelerdeki sivrisinekler KIş mevsiminin yaklaştığını uzun süre yaşayamayacaklarını DNA veya Genlerine yazmış durumdalar.

  Ekvatoryel kuşaklardakiler olsa bunu söylemezdim, çünkü oralarda kış mevsimi yok ve daha tehlikeliler. onların Her zaman ısırma eğilimi vardır Kış gibi sorunları yok.


  Ama Türkiyedeki sivrisinekler. Şu ara bu mevsimde Bir kapı anahtar deliğinden dahi geçecek ve o kanı emecek durumdalar.
  Çünkü uygun bir vücut bulup kan emmek ihtiyaçları var. Dişi sivrisinek Enerji alıp doğurabilmek yumurtlayabilmek için sizin kanınıza ihtiyaç duyuyor.

  Ülkemiz gitgide küresel sıcaklık tehdidi aaltında kalmaya başladı. Eğer bu sivrisinek sizin vücudunuza yumurta bırakırsa o zaman , Malaria - veya sıtma gibi enfeksiyon kapma rsikine girersiniz.

  İyi ki sivri sinekler yerli Malı (zaten Türkiyede Türk malı birtek sivrisinekler kaldı çakma değiller) Ama zamanla ısı etkisi ile Türkiyeye gelecekler MALARIA ve SITMA için kendinizi sivrisineklerden uzak tutun.yada öğrenin Deli dana,domuz gribi, kuş gribi gibi değil. o sizi bulabilir 1 hafta sürmüyor sizi öldürmesi havadan gelen tehlikenin. Şimdiden bilgiler edinin. Türkiye risk gurubuna giriyor yavaş yavaş.

  Bu yazıyı neden mi yazdım : evet anahtar deliğinden girip ısırmaya çalışan için bilseydim fotoğrafını çeker supermeydanda yayınlardım kızılötesi bir kamerayla. başka açıklaması yok

  düşünce kurgu bilgi kendime aittir.
  Hiçbir yerden alıntı değildir

  Senolmutlu@2009 supermeydan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı orkuorkun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sonbahar kış mevsimine girdiğimiz şu zamanda agresifleşmiş ve son yumurtalarını bırakmak için adeta içgüdüsel çoğalma yaşayamasa da neslini sürdürmek istiyorlar.
  Gerçekten bu mevsimlerde çok agresif olduklarını düşünüyorum..

  Hep dikkatimi çekmiştir,yaz aylarında sivrisinek saldırılarına bu kadar mağruz

  kalmıyordum,

  ama şu günlerde beni deli ediyorlar..son yumurtalarını bırakma saldırısı

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye -BaDe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  1.588
  Rep Gücü
  20917
  Hayret gerçekten, son 5-6 yıldır Eskişehir' de ya da benim bulunduğum bölgede mi diyeyim, koca yaz geçti bir tane bile sivrisineğe rastlamadım, kara sineğe bile rastlamadım. Hmmm, niye kine acep :)

Yukarı Çık