Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  En ürkütücü hayvanlar
  Kimisi zehiriyle öldürüyor. Kimisi boğuyor. İşte dünyanın en tehlikeli hayvanları...  Ahtapot


  Ahtapot, kabuksuz bir kafadan bacaklıdır. Kayalar üstünde kollarıyla sürünerek ve suyu hunisinden püskürterek hareket eder. Dev ahtapot çeşitleri korkunç bir şöhrete sebep olmuştur.  Anakonda


  Yılan ailesinin en güçlü üyesi olan anakondaların çeneleri bir fili yutabilecek esnekliğe sahip.
  Ayı
  Ayılar genellikle iri ve hantal yapılı kısa bacaklı hayvanlardır. Ağırlıkları Malaya ayısında yaklaşık 27-46 kg’dan başlayarak Alaska iri boz ayısında 780 kg’a kadar ulaşır. Erkek ayılar daima dişilerden daha iri olurlar. Bu iri gövdelerine karşın çoğu iyi bir tırmanıcı ve usta bir yüzücüdür.
  Bukalemunlar

  Bukalemunlar, sürüngenler sınıfına ait, bulundukları ortama göre renk değiştirebilen, omurgalı hayvanlar familyasıdır. Birçok yönden kertenkelelerden farklılıkları bulunduğundan, bazı bilim adamları kertenkeleleri Rhiptoglossa alttakımına dahil ederler.
  Dart Poison Frog (Kurbağa)


  Boyutları oldukça küçük olan bu canlı dünya üzerindeki en zehirli hayvan olma ünvanına sahip.
  Funnel Web


  Örümcek türleri içerisinde belkide en zehirlisi olan Funnel Web, tüylü vucudu ile oldukça ürkütücü.
  Gergedan

  Gergedan, gergedangiller familyasından bugüne kadar soyunu sürdürebilmiş kara hayvanları içinde filden sonra en iri olan hayvan türüdür. At ve eşek gibi tek toynaklılardan olan bu memeli hayvan günümüzde yalnızca Afrika, Hindistan, Malezya ve Endonezya'da yaşar.  Heloderma suspectum


  Bir kertenkele türü olan heloderma suspectum sahip olduğu zehiri ile dünya'nın en zehirli canlıları arasında yer alıyor.
  Jaguar


  Jaguar,Felidae (Kedigiller) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir.Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir.
  Kanguru

  Kanguru ne kadar tehlikeli olabilir demeyin. Sinirlendiğinde kuyruğunun üzerinde kendini dengeleyip her iki ayağıyla birden insanın göğsüne denk gelen kısma çok kuvvetli çifte atabildikleri ilgili tecrübesi olan kişiler tarafından doğrulanmaktadır. Ama kanguruların yarattığı asıl tehlike yolda aniden araçların önüne çıkabilmelerinden kaynaklanır. Bir kanguruya çarpmak araca ciddi şekilde hasar vereceği gibi yolcuların hayatını da tehlikeye atar.
  Kaplan
  Süper yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür.Hint alt-kıtası dünyada yaşayan vahşi kaplanların %80'ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya, güneyde Hindistan ile Malakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur.

  Kartal

  Kanatları ve kuyrukları geniş bacakları tüylü iri yırtıcılardır. 2-3 yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler, belirgin parmakları yukarı kıvrılır. Ormanlar ve dağlarda yaşarlar.

  Knidliler
  Knidli adı verilen canlılar, denizin en zehirli hayvanlarındandırlar. Bunlar; denizanalarının, hidroidlerin ve mercanların da içinde bulunduğu ailenin elemanlarından biridir. Bu adı almalarının nedeni, vücutlarının üzerinde çeşitli yerlerde bulunan ve knidoblast denen zehir hücreleridir.  Kobra


  Naja ( kral kobra ) türü ve hint fakirlerinin oynattığı gözlüklü yılan en çok bilinen kobra türleridir. Kobranın uzunluğu genellikle 1.2 metre ile 2.5 metre arasında değişir. Zehirli dişleri öndedir. Zehri sinir sistemine yöneliktir ve genellikle felç edicidir.  Kurt


  Kurt, ilk bakışta büyük bir köpeğe benzer. Daha yakından incelendiğinde vücudunun köpekten daha uzun, göğsünün daha yüksek ve daha ince olduğu görülür. Kurtların kafası büyük, kulakları kısa, püsküllü kuyrukları vücutlarının üçte biri uzunluktadır.
  Köpek balığı


  Denizaltı dünyasının en iri canlısı olma özelliğini elinde bulunduran köpek balıkları genellikle okyanuslarda yaşarlar.Kan ve et kokusuna karşı duyarlı olan köpek balıkları avlarını asla ıskalamazlar.

  Piranha

  Küçük vucutlarına rağmen oldukça hızlı hareket eden piranhalar 1 gram kanı 100 metre uzaktan hissedebilirler.  Red Back


  Kırmızı kuyruk kısmı ile ürkütücü bir görüntiye sahiip olan bu örümcek türü 1 gram zehiri ile 150.000 fareyi öldürebilecek güce sahiptir.
  Scorpion Fish


  Sırtında dikenler bulunan bir çeşit balıktır. Avustralya'nın her bölgesinde bulunmaktadır. En çok korallerin yakınlarında yaşar. Saldırgan değildir. Ancak dikenlerine dokunulduğunda veya üstüne basıldığında hastanelik eder.
  Sırtlan


  Afrika kıtası ve Hint alt kıtasına özgüdür. Leş de yerler. Aslan, pars gibi güçlü hayvanların elinden kolaylıkla avlarını alabilirler. Afrika'da bulunan etobur hayvanların arasındaki en güçlü çeneye sahip hayvanlardır. Asıl sırtlanların çeneleri o kadar kuvvetlidir ki kemikleri bile kırabilirler.
  Timsah


  Tatlı su kenarlarında yaşayan timsahlar oldukça güçlü bir çeneye sahiptirler.avlarını çeneleri ile kavradıktan sonra kendi eksenleri etrafında tam dönüş yaparak etkisiz hale getirirler.

  Yarasalar

  Geceleri aktif olan koklama ve tat alma yetenekleri gelişkin olan yarasalar esnek uçma derisi ile çevrilmiş olan canlılardır.
  Mavi halkalı ahtapot

  Dünyanın en etkili zehirlerinden biri, su altında yaşayan tenis topu büyüklüğündeki bir canlıdan salgılanır: Mavi halkalı ahtapot. Tetrodotoksin adı verilen bu zehir, hayvanın salyasında yer alır ve beyni büyüklüğündeki iki ayrı bezde salgılanır. Birinden salgılanan zehir, avını etkisiz hale getirmek için kullanılırken; diğerinden salgılanan zehir ise savunma amacıyla kullanılır.

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  Kıdemli Üye Runaw@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  izmir/buca
  Yaş
  28
  Mesaj
  721
  Rep Gücü
  170

  Cevap: En ürkütücü hayvanlar

  Emeğine sağlık ablacım.Çok güzel bir konu..Benim favorim tabii ki KARTAL OLUYOR... :)

Benzer Konular

 1. Bugünlerde Edilecek En Ürkütücü Beddualar!
  Gül@y Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-08-2008, 12:02 PM
 2. Mucit Hayvanlar
  Mevt Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-01-2008, 02:51 AM
 3. Miniminicik hayvanlar
  dogangunes Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 10-12-2007, 01:44 AM
 4. Evcilleştirilemeyen Hayvanlar
  dogangunes Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-10-2007, 07:50 PM
 5. Mitolojik hayvanlar
  dogangunes Tarafından Mitoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 23-08-2007, 10:45 AM
Yukarı Çık