Merhaba

Evinizin bazı odalarında istediğiniz düzeni tutturamıyorsanız, bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir.Mutfak:

Mutfakta sıkıntı yaşıyorsanız, çeki düzen vermenin zamanı gelmiş demektir. Öncelikle kullanmadığınız bütün eşyaları verin. Bu şekilde dağınıklığı azaltabilirsiniz.İhtiyacınızın çok daha fazlası tabak, bardak, plastik saklama kabı gibi eşyalarınız varsa, bunları elden çıkarın. Misafir geldiğinde kullandığınız takımı ve gündelik kullanımınıza yetecek kadar tabağı saklamanız size kafi gelecektir.

Buzdolabınızı düzenleyin. Üstünde bulunan önemli telefon numaraları ve takvim gibi lazım olabilecek bazı şeyleri koruyun, diğerlerini atın. İçinde de aynı temizliği yapın. Rafları düzenleyin. Yiyecek gruplarını bir araya getirin. Süresi geçmiş bütün gıdaları atın.

Çocuk Odası:

Çocuğunuza el işleri, kartlar, resimler gibi eşyaları koyması için, taşıyabileceği bir kutu verin. Oyuncaklarını, okul eşyalarını, aksesuarlarını ve diğer küçük eşyalarını koyması için, kapı arkasına bir ayakkabı rafı yerleştirin.

Bütün oyuncakları içine koyabileceği büyüklükte bir oyuncak sandığı, raflar ve geniş plastik bir kutunuz olsun. Eğer saklayabileceğinizden fazla oyuncağı varsa, çocuğunuzla birlikte hangilerinin fazla olduğuna karar verin. Ayırdığınız oyuncakları bir derneğe veya çocuk yuvasına bağışlayın. Bir başka çözüm ise, oyuncakları ikinci el eşya satan dükkanlarda veya internet sitelerinde satabilirsiniz. Elinize geçen parayı, çocuğunuzun yeni bir oyuncak almasına harcayabilirsiniz. Bu şekilde, çocuğunuz oyuncaklarından daha kolay ayrılacaktır.

Banyo:

Evinizin bütün bireylerine fırça, saç bakımı malzemeleri ve tıraş makinesi gibi, kişisel bakım ürünlerini koyabilecekleri birer sepet veya plastik kutu ayırın.

Havluları ve bornozları asmak için, banyo kapısının arkasına bir askı asın. Duş duvarına, banyo için yapılmış küflenmeyen vantuzlu kutulardan asarak, banyo malzemelerini saklayabilirsiniz.

Evinizi Organize Edecek Öneriler! - *MSN Kadın - Dekorasyon