Herkesin hayal ettiği düğün tarzı farklıdır: İhtişamlı, sade ve romantik...

Düğünün yapılacağı mekan, davetli sayısı ve sizin hayalleriniz… Siz bu özel gecenin ev sahipliğini yaparken, misafirleriniz mekana girdiği andan itibaren düzenin ve şıklığın büyüsüne kapılmalıdırlar. Bunun için misafirlerinizin ağırlanacağı masaların ve sizin hayatınızın imzasını atacağınız masanın düzeni, konumu ve görüntüsü çok önemlidir. Mekânı unutulmaz yapan, bu önemli ayrıntılardır.

Öncelikle düğününüzün temasını belirleyin. Düğününüzü nasıl bir mekanda, hangi tonların hakim olduğu ve hangi objelerden yararlanarak dekore edeceğinize karar verin.


İhtişamı sevenler

Görkemli bir düğünün rengi olan dore rengi yine bu sezon da çok revaçta. Bu masa düzeninde zarif detayları öne çıkarmak gerekir. Dore tonlarının hakim olduğu bir masa düzeninde, yine aynı renk uzun şamdanlar ve sarı tonlarda mevsim çiçeklerini kullanarak bu rengin sıcaklığını tüm masalara yansıtabilirsiniz.

Masanın ve sandalyenin üzerindeki örtü ve tüllerde de dore ile en çok yakışan renk olan kremi kullanarak bu görkemli görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

Sandalyeleri ve etraftaki kolon ve benzeri yerleri beyaz organze kumaşlarla sarabilir, mekan genelinde kullanacağınız beyaz çiçekler ve kurdeleler ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

Bu güzelliğe incinin zerafetini de ekleyerek, ortaya sade ama son derece elegan bir düğün mekanı çıkarabilirsiniz. Ayrıca masada kullandığınız yemek tabakları ve peçeteliklerle de beyazın masum havası sayesinde harika bir sofra düzeni yaratabilirsiniz.

Romantizmden vazgeçemeyenler


‘Romantizmi düğünümde misafirlerime de yaşatmak istiyorum’ diyorsanız, Fransız danteli ve kadifenin uyumu tam hayallerinize göre. Swarovski taşlar ve kristaller ise mekanınızdaki romantik esintiyi destekler cinsten. Son zamanlarda moda olan ışık ve kristalin büyülü buluşması ile yaratılan ışıltılı masalar farklılık yaratmak isteyenler için güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Klasik masa üzerinde kullanılan çiçek buketlerine alternatif bir dekor arıyor iseniz, bu düzeneği masanın altına da yerleştirebilirsiniz.

Aynanın çevresine yerleştireceğiniz mumlar ile de hoş ve romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Tabak, bardak ve çatal-bıçakların çevresinde dore renginin sıcaklığını kullanmanız ise masadaki renk hakimiyetini güçlendirecektir.


ekolay