Sonbahar -kış modasının trendlerinden ucu açık botlar, kış pedikürünü boşa çıkarmayacak!


Son derece 'seksi' bulunan bu botlar etekle de, pantolonla da, şortla da giyilebiliyor

Kışın yaptırdığınız pedikürün bir anlam taşımadığından yakınıyorsanız, bir müjdemiz var: Moda yüzünüze güldü! Belki çoktan fark ettiniz, belki henüz farkında değilsiniz ama ilk günlerini yaşamakta olduğumuz sonbahar ve yaklaşmakta olan kışın getirdiği trendlerden biri de parmak ucu açık botlar.

50'LERDE DE MODAYDI
Moda literatüründe 'Peep toe boots' diye anılan bu botları hayatımıza sokan ise tahmin edeceğiniz gibi Hollywood yıldızları. Son günlerde Sarah Jessica Parker, Miley Cyrus, Victoria Beckham gibi ünlülerin ayağında sık sık görmeye başladığımız bu botlar aslında yeni bir buluş değil. 1950'lerde de son derece moda olan bu botlar, o dönemden kalan filmlerde de sık sık karşımıza çıkıyor zaten. 'Tarz' ve 'seksi' olarak nitelendirilen bu botların en iyi yanı ise hemen her şeyle rahatlıkla kombinlenebilmesi. Yani elbise, etek, şort, pantolon ya da jean; ne giyerseniz giyin altına rahatlıkla burnu açık botunuzu çekebilirsiniz. Bu botların hem sonbaharda hem kışın hem ilkbaharda, hatta çok isterseniz yazın bile giyilebilir olması da onları 'vazgeçilmez' kılmaya aday.

DEV MARKALAR DA YER VERDİ
Ucu açık botlar tüm bu özellikleriyle o kadar beğenildi ki Balenciaga, Vivienne Westwood, Givenchy, Gucci ve Versace gibi dev moda markalarının yanı sıra iddiasız, kendi halinde markalar bile 2010/2011 koleksiyonlarında bu botlara ağırlıklı olarak yer verdi. Yani yeni sezonda hangi mağazaya girerseniz girin mutlaka bu 'eğlenceli' botlarla karşılaşacağınızı bilin.

Sabah
leyditürk