+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

18 EKİM 2016 tarihli gazete haberi

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Komplo Teorileri Forumunda Bulunan 18 EKİM 2016 tarihli gazete haberi Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT’ten gelen istihbarat notuna dayanarak, 81 il emniyetini IŞİD eylemleri konusunda uyardı. 12 Ekim tarihli uyarı yazısında

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Nerden
  Kadıköy
  Mesaj
  158
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3533

  18 EKİM 2016 tarihli gazete haberi

  Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT’ten gelen istihbarat notuna dayanarak, 81 il emniyetini IŞİD eylemleri konusunda uyardı. 12 Ekim tarihli uyarı yazısında hedefteki iller İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir olarak sıralandı.

  Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) gönderdiği istihbarat notu üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), IŞİD’in Türkiye’ye yönelik eylem planladığını belirterek, 81 il emniyetini uyardı. “Acil” kodlu ve 12 Ekim tarihli yazıda; eylem düzenlenmesi riskinin yüksek olduğu iller İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir olarak sıralandı. IŞİD’in 2016 Aralık ayı içerisinde açılması planlanan Avrasya Tüneli’nin hedefleri arasında olduğu belirtilen yazıda, “örgütün Türk Havacılık sektörüyle ilgili saldırı gerçekleştirme arayışı içerisinde olduğu, ticari uçaklara bıçak, jilet ve benzeri kesici aletler veya elektronik aletlerin içerisine gizlenmiş patlayıcı made sokmayı planladığı yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir” denildi. Gaziantep’te önceki gün IŞİD operasyonunda 2 canlı bombanın kendini patlatması istihbaratı doğrulandı.

  TSK’nin ÖSO ile birlikte düzenlediği Fırat Kalkanı Harekâtında IŞİD’in elindeki bölgeleri kaybetmesine misilleme olarak Türkiye’de saldırı planladığı belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderdiği yazıda, MİT’in uyarılarına dikkat çekerek şöyle dedi: “MİT, IŞİD terör örgütünün ülkemiz genelinde toplu taşıma altyapısına yönelik eylem tehdidinin son dönemde arttığı, bu bakımda metro, otobüs ve istasyonları deniz araçları, köprü geçişleri, otogarlar, havaalanları gibi hedef alınması halinde önemli ekonomik sosyal olumsuzluklara-kayıplara sebebiyet verebilecek ulaştırma altyapısına yönelik saldırılar planladığı, özellikle İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir illerinde bulunan bu yerlerin yüksek saldırı riski taşıdığı, ayrıca 2016 Aralık ayı içerisinde açılması planlanan Avrasya Tüneli’nin de terör örgütlerinin eylem hedefleri arasında olduğu..."

  MİT’in bu iki yazısına atıf yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, illere şu talimatı verdi: “Bu doğrultuda bilhassa belirtilen yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlileri başta olmak üzere tüm özel güvenlik görevlilerinin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları yönünde uyarılmaları ve sorumlu rütbeli personel tarafından da konunun bizzat takip edilmesi hususunda gereğini rica ederim.”


  Benim fikrim:
  Son ticari uçak kazası 5 Ağustos 2016 tarihinde oldu.
  Her yıl Kasım ve Aralık aylarında -birkaç istisna hariç- düzenli olarak mutlaka ticari uçaklar kaza yapar ya da yaptırılır. Ölümcül de olabilir, yaralanmalarla da sonuçlanabilir.

  6 Ağustos’tan beri ticari uçak kazası olmadı. Artık zamanı geldi. Ama bu sefer, en azından bir uçak, belki IŞİD’in saldırısı sonucu düşürülecek.

  Kusursuz olan Tanrılar ve Devletler için, gökyüzü ve uçaklar çok önemli iki şeydir. Füzeler, uçaklar, fırtınalar, hortumlar, meteorlar, adına uzaylı denen UFOlar gökyüzünden gelen saldırılardır.

  Teknoloji bir hayli gelişti. Bu kadar çok uçak kazası artık normal değil. Özellikle ticari uçaklar çok fazla kaza yapıyor. Bunun sebebi Tanrıların kendileri dışında mükemmel olan hiçbir şeye tahammülleri yok. Hiçbir araç ve kişiler, Tanrılardan daha üstün olmaz.
  Konu Parlayan Yıldız tarafından (18-10-2016 Saat 11:09 AM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Resmi Gazete Nerede Satılır?
  dogangunes Tarafından Soru Cevap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-10-2016, 04:14 PM
 2. 6 ekim 2016 tarihli haber
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-10-2016, 06:33 PM
 3. Usame Bin Ladin uçak kazasından esinlendi haberi!!
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-02-2016, 06:57 AM
 4. 13 OCAK 2016 Tarihli haber
  Parlayan Yıldız Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-01-2016, 12:59 PM
Yukarı Çık