+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Silah, Petrol ve A.B.D.

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Komplo Teorileri Forumunda Bulunan Silah, Petrol ve A.B.D. Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bugün komplo teorisi yazmayacağım. Bunun yerine acınacak haldeki Türk medyasından bahsedeceğim. Güzel gezegenimizin 3 büyük şeytanı. Petrol bulunana kadar, ateşli

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Nerden
  Kadıköy
  Mesaj
  158
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3533

  Silah, Petrol ve A.B.D.

  Bugün komplo teorisi yazmayacağım. Bunun yerine acınacak haldeki Türk medyasından bahsedeceğim.

  Güzel gezegenimizin 3 büyük şeytanı. Petrol bulunana kadar, ateşli silahlar icat olana kadar ve sonuncusu A.B.D. kurulana kadar gezegenimiz güllük gülistanlıktı. Sıradan vatandaşlar bile cinayet işlemezdi. Türk medyasına göre, bütün kötülüklerin kaynağı bu 3 şey.

  Adına “Yazar” denilen kişiler, 11 Eylül saldırılarından sonra da nasıl sevinç çığlıkları atmışlardı: “ABD’yi kendi yetiştirdikleri adam vurdu.” “ABD de terörle tanıştı.”

  Birilerine göre 11 Eylül saldırılarını Bush ve Cheney planladı. Peki 11 Eylül 1990 ve 11 Eylül 2012 neyin nesi?
  Birilerine göre, bütün savaşlar petrol yüzünden çıkıyor.
  Pekçoğuna göre de ABD, Orta Doğu’yu kendi çıkarı için dizayn etmeye çalışıyor.
  Birileri saçma yorumlar yapıyor: “Bizden ölenler olunca kimsenin kılı kıpırdamıyor. Onlara olunca kıyamet kopuyor.”

  Beyinlerini çalıştırıp düşünmek yorucu bir iş. Sığ beyinleriyle işlerine nasıl geliyorsa onu yazıyorlar. Bütün yazarlar ağız birliği etmiş: Savaşların sebebi petrol, silahlar ve ABD. Peki güzel de binlerce yıldır bu gezegende dökülen kanlar neyin nesi. Onlarda mı petrol yüzünden?

  Osmanlı İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu, eski Mısır, eski Yunanistan, Moğollar, Vikingler ve daha niceleri. Bu topluluklar hiç kan dökmediler, savaşlar yapmadılar. Uslu uslu toprakları ele geçirdiler!!

  Hatta 3 İbrani dini. Onlar bile istediklerini kanla elde ettiler. Tanrı’nın emirlerini, bütün gezegene kılıç ve kanla yaydılar.

  Sümerlerden beri, bu gezegenin tarihi kanla ve savaşlarla yazılıyor. En önemlisi ise dinlerle ve tanrılarla.

  Kutsal kitaplar ve Tanrı (Tanrılar) “Her şey Tanrı’nın iradesiyle olur. Allah neyi dilerse o olur.” diyor. Tanrı ve kitapları tartışmak işlerine gelmiyor, daha 239 yıllık ABD’yi, 200 yıllık petrolü suçluyorlar. Çünkü Tanrı’yı tartışırlarsa güzel canlarını ve maaşlarını yitirebilirler.

  Tüm savaşlar, katliamlar, kargaşalar büyük ve erişilemeyen bir gücün parçası. Hiçbir olay birbiriyle alakasız değil, hepsi birbirinin devamı. Kennedy Ailesine yapılan suikastler, Türyiye’de askeri darbeler, 11 Eylül 1990’ın devamı 1993 yılında Türkiye’deki suikastler, katliamlar. Bunun devamı 11 Eylül 2001 saldırıları. Onun devamı 11 Eylül 2012, onun devamı Fransa katliamları ve yaklaşmakta olan 3.Dünya Savaşı.

  Bunları görmek işlerine gelmez. Zavallı petrol, silahlar ve henüz 239 yıllık geçmişe sahip ABD. ABD’nin süper güç olarak sözünün dinlenmesi 1900’lü yıllardan sonra başladı.

  Türkiye’de en çok beğendiğim yazar Serdar Turgut. Serdar Turgut (Önce Hürriyet, sonra Akşam, şimdi de Habertürk) genelde mizah yazıları yazıyor. Ama ciddi bir yazı yazdığında da, o yazarım diye geçinenlerden daha anlamlı, daha gerçekçi yazılar yazıyor.

  Örnek olarak: Ertuğrul Özkök, 2 Kasım’da “Güzel bir Türkiye’ye uyanacağız” dedi. SerdarTurgut, onu uyardı: “Böyle birşeyin olması mümkün değil. Kendinizi hayal dünyasına kaptırmayın.”

  Serdar Turgut’un yine Habertürk’te 16 Kasım tarihli yazısı “IŞİD ve Armageddon” diğer yazarların yazdıklarından daha mantıklı, daha akla yatkın.

  Soner Yalçın da, benim için değerli gazetecilerden.

  Bu arada 13 Kasım’da olan Fransa katliamına da değineyim. Bu katliam, 2015 senesinin 2.katliamıydı. 1.si 7 Ocak’ta bir dergiye yapıldı.
  Geriye 3 sayısına göre son bir katliam kaldı.

  Tanrılar çıldırdı. Dünyayı ve Türkiye'yi çok hareketli bir 2016 yılı bekliyor.
  Konu Parlayan Yıldız tarafından (17-11-2015 Saat 09:16 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2016
  Mesaj
  13
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  1
  Rep Gücü
  1

  Cevap: Silah, Petrol ve A.B.D.

  epey kötü bir üçlü. kısa mı?

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  33
  Mesaj
  846
  Beğenmiş
  40
  Beğenilmiş
  38
  Rep Gücü
  15

  Cevap: Silah, Petrol ve A.B.D.

  Alıntı Parlayan Yıldız´isimli üyeden Alıntı
  Sümerlerden beri, bu gezegenin tarihi kanla ve savaşlarla yazılıyor.
  Eski savaşlarda bir usul vardı. Savaşın da barışın da bir hukuku vardı. Ama şimdi savaş arayan bir takım devletlerin pervasızlıkları dolanıyor Dünyada.
  Eski alet edevatın öldürdüğü insan sayısı ile şimdiki bombalarınki de çok farklı...

Yukarı Çık