Son 1 ay içinde THY uçaklarına yapılan 3’ü kâğıtlara "bomba var" şeklinde yazılmış ve bir de sahipsiz cisim şeklindeki asılsız çıkan 4 ayrı bomba ihbarı nedeniyle 100 binlerce Euro zarara uğradığı belirtildi.

Asılsız çıkan bu ihbarları yapanların kimliklerinin tespiti için bomba uzmanlarının çalışmalarını sürdürdüğü, bugünkü ihbardaki yazılı kâğıtta ise ilk kez parmak izlerine rastlandığı öğrenildi.

20 GÜN İÇİNDE 4 OLAY
THY uçakları, ‘bomba endişesi’ nedeniyle son 20 gün içinde tam 4 kez havadan döndü.

1. olay 29 Mart 2015’te İstanbul-Narita seferini yapan uçağının tuvaletinde " C-4 Cargo" yazan bir yazı bulundu. C-4 bomba imalatında kullanılan bir madde olduğu için ihbar olarak kabul edildi ve uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Soruşturması devam ediyor.

2. olay bir gün sonra 30 Mart’ta THY’nin İstanbul’dan Sao Paulo seferini yapan uçağının tuvaletinde "bomba" yazılı bir kâğıt bulundu. Bu kez Afrika’da Fas üzerinde bulunan THY uçağı, Kazablanka Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Soruşturma devam ediyor.

3.olay 1 Nisan 2015 günü İstanbul-Lizbon seferini yapan THY uçağı Atatürk Havalimanı’nda kalktıktan bir süre sonra hostesler servis yaparken tepsi içinde pingpon topu büyüklüğünde yabancı bir cisim buldu. Bunun üzerine uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Cismin daha sonra hoparlör olduğu anlaşıldı. Soruşturma devam ediyor.

Son ve 4.olay ise 17 Nisan’da İstanbul-Basel seferini yapan THY uçağının tuvaletinde, "Kargoda bomba var" yazılı bir dosya kâğıdı buldu. Bunun üzerine THY’nin "Serik" adlı uçağı Bulgaristan hava sahası üzerinden Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Ancak bu kez uzmanlar kâğıt üzerinde ilk kez parmak izine rastladılar.

Uçakta bir de MHP milletvekili Lütfü Türkkan vardı. Twitter hesabından şöyle duyurdu: “Basel’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan bindiğimiz THY uçağı, bomba ihbarı üzerine kalktıktan bir saat sonra geri dönmek zorunda kaldı. Kabin memuru arkadaşların arka taraftaki tuvalette buldukları bir dosya büyüklüğünde kâğıtta uçağa bomba yerleştirdiğini yazmışlar. En son Sao Paulo uçağında da böyle bir ihbarın yapıldığını ifade eden yetkililer, son dönemde bu tip ihbarların arttığını ifade ettiler. Umarım ve dilerim ki, bu ihbarlar bir gün gerçek çıkmaz.”

Kaynak: Hürriyet ve diğer gazeteler

- - - Güncellendi - - -

Benim düşüncem:

Bu gezegen 4.000 yıla yakın zamandır 3 Tanrı tarafından yönetiliyor. Onların kullandıkları sayı sistemlerinden biri de 3+1.

3+1 Tanrısal Sayı Sistemi:
20 gün içinde THY uçaklarında 4 olay yaşandı.

3'ü sahte bomba ihbarı + 1'i uçakta bulunan bir cisim

3 uçak Atatürk Havalimanına + 1 uçak Kazablanka'ya acil iniş yaptı

3 uçakta ünlü herhangi bir kimse yoktu + 1 uçakta MHP milletvekili vardı

3. olaydaki İstanbul-Lizbon seferini yapan uçakta bir cisim bulundu. Sonra bulunan bu cismin hoparlör olduğu ortaya çıktı. Belki gerçekten o olayda bir kasıt yoktu. Eğer o olay tamamen tesadüfse geriye 3+1 sistemine göre son bir olay kaldı.

4. uçaktaki MHP milletvekilinin son sözleri: "Umarım ve dilerim ki, bu ihbarlar bir gün gerçek çıkmaz."

3+1'e göre son bir uçak kaldı. MHP milletvekilinin düşüncesi ne yazık ki gerçek çıkabilir. Belki son uçak olayı çok kanlı bitecek.

Tabi şunu da göz ardı etmemek lazım. Bütün bunlar birbirini tanımayan sıradan vatandaşların pis bir şakası da olabilir.