Olay 3 Şubat 2015’de meydana geldi.
Fransa’nın Nice kentinde, Yahudilere ait bir kültür merkezini koruyan 3 Fransız askeri bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırıda askerlerin 2’si yaralandı. Olay yerinden kaçmaya çalışan Moussa Coulibaly adlı saldırgan yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca 1 kişinin daha gözaltına alındığı duyuruldu. Moussa Coulibaly’nin daha önce uyuşturucu bulundurmak ve gasp suçlarından sabıkası bulunuyordu.

En dikkat çekici olan haber ise, Moussa Coulibaly’nin 9 Ocak’ta Paris’te bir koşar markete saldıran Amedy Coulibaly ile bir ilgisi bulunmuyor ???

Moussa Coulibaly’nin geçen hafta Türkiye tarafından sınır dışı edildiği ortaya çıktı. Hayat Boumeddiene’nin Türkiye üzerinden yasadışı yollarla Suriye’ye geçmesi sonrasında Fransız istihbarat örgütü çok sert şekilde eleştirilmişti. Bu olayın ardından düzenli olarak Türk İstihbaratıı ile bilgi paylaşmaya başladılar.

Fransa İç İstihbarat Birimi, 30 Kasım 1984 doğumlu Moussa Coulibaly’nin İstanbul’a gelmek üzere tek yön bilet aldığını Türkiye’ye bildirdi. Bunun üzerine Moussa Coulibaly’ye Türkiye’ye giriş yasağı konuldu. 29 Ocak 2015 tarihinde Atatürk Havalimanı’na gelen Moussa Coulibaly, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yabancıların Suriye ve Irak’taki terör örgütlerine katılmalarını engellemek için kurulan ve Hayat Boumedienne’in de izini bulan Risk Analiz Merkezi tarafından hemen gözaltına alındı. Hakkındaki incelemenin ardından aynı tarihte saat 06:10’da uluslararası kurallar çerçevesinde geldiği şehre yeniden gönderildi. Moussa Coulibaly’nin sınır dışı edildiği İtalya ve Fransa’ya anında bildirildi. Ancak Fransa Coulibaly’yi takibi bıraktığı için saldırı engellenemedi.
Kaynak: Hürriyet gazetesi


2 saldırganın soyadları Coulibaly ve aralarında hiçbir ilgi ve bağlantı bulunmamakta.
Koskoca bir yalan.

Moussa Coulibaly, sınır dışı ediliyor ve Fransa’da polis tarafından sorgulanıp sonra ne hikmetse serbest bırakılıyor ve bu saldırı gerçekleşiyor. Belli ki istihbarat örgütleri bu saldırıyı planladı ve uyguladı.

Fransa’da ilk tuhaf olay Aralık 2015’de meydana geldi. Joue-Les-Tours’taki olayda, adının Bilal olduğu açıklanan saldırgan tekbir getirerek polis karakoluna bıçakla saldırmış, 3 polis memurunu yaralamış ve daha sonra çıkan çatışmada öldürülmüştü. Bu bıçaklama olayı, daha sonra meydana gelecek saldırılar zincirinin başlangıcıydı.

Bu gezegende çözülemeyen ve garip olan tüm olaylar sistematik bir şekilde gerçekleşir. İki Coulibaly saldırısı da birbirlerinin devamıdır.

Coulibaly Soyadı:
Amedy Coulibaly, 9 Ocak’ta Paris’teki bir Yahudi marketine girip içeridekileri rehin aldı. Saatler sonra polisle çıkan çatışmada O ve bazı rehineler öldürüldü.

Moussa Coulibaly ise, Nice şehrinde Yahudi Kültür Merkezini koruyan 3 Fransız askerini bıçakla yaraladı. Kaçarken yakalandı.

Her 2 olayın ortak noktaları “Yahudilere ait yerler” ve “Coulibaly Soyadı”.

3+1 Sistemi:
3 saldırgan aynı gün öldürüldü-Kauçi kardeşler ve Amedy Coulibaly
+
1 saldırganın adı Moussa soyadı Coulibaly

1 saldırgan + 3 askeri yaraladı

3 Sayısı:
1-Aralık’taki olayda, saldırgan 3 polisi yaraladıktan sonra öldürüldü.
2-Şubat’taki olayda, Moussa Coulibaly 3 Fransız askerini bıçakla yaraladı ve yakalandı.
3-7 Ocak’ta Kauçi kardeşler ve 1 kişi daha, Paris’te bir mizaç dergisinin binasını basıp 12 kişiyi öldürdüler.