Bir şekilde Usame bin Ladin’le ilgisi olan herkese sonradan garip şeyler oluyor:

1- 31 Asker:
1 Mayıs 2011’de onu yakalayan askerler, 6 Ağustos’ta helikoptere ateş açılması sonucu öldüler. Saldırıyı Taliban üstlendi. Afganistan'daki NATO gücüne ait bir helikopter gece ülkenin orta kesimlerindeki Vardak Bölgesinde düştü. Öğlen saatlerinde bir açıklama yapan Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, düşen helikopterde bulunan 31 ABD askerinin ve 7 Afgan askerinin öldüğünü duyurdu. Daha sonra yapılan açıklamada ölenler arasında bir de Afgan çevirmen olduğu belirtildi.

Associated Press’e konuşan üst düzey bir ABD yetkilisi de helikopterin “görünüşe bakılırsa vurularak düşürüldüğünü” söyledi.

NATO kaynakları, 44 asker ve 3 kişilik mürettebat taşıma kapasiteli Chinook modeli helikopterdeki ABD askerlerinin özel kuvvetler mensubu olduğunu ifade etti. NBC News televizyonu ölen ABD askerlerinin 20 kadarının Mayıs başında, El Kaide lideri Usame bin Ladin’in yakalanıp öldürüldüğü operasyon düzenleyen SEAL Deniz Komandoları birliğine mensup askerler olduğunu bildirdi.

Afganistan'da 10 yıldan fazla süredir devam eden savaşta ilk kez tek bir olayda bu kadar büyük bir can kaybı yaşanıyor. Vardak makamları, Seyid Abad bölgesinde dün gece Afgan kuvvetleriyle ortak operasyon yapan helikopterin düşüş nedeninin bilinmediğini bildirirken, NATO da helikopterlerinden birinin düştüğünü teyit etmekle yetinmişti.

Afgan yetkililer helikopterdeki yabancı askerlerden kayıplar olduğunu kaydetmiş, Taliban militanları da NATO helikopterini kendilerinin düşürdüğünü ve helikopterin tüm mürettebatının öldüğünü açıklamıştı.

2- SEAL Tim üyesi asker:
Onu odada öldüren SEAL Tim üyesi askerlerden biri The Sun gazaetesine konuştu. Operasyondan 2 yıl sonra işsiz ve evsiz kaldı. Eşinden ayrıldı, psikolojisi bozuldu. Devlet tarafından korunmuyor. Şimdi geçimini dergilere, kitaplara mülakât vererek sağlamaya çalışıyor.

3- Matt Bissonnette:
“No Easy Day” kitabını yazan adamın gerçek kimliği ortaya çıktı: Matt Bissonnette. Pentagon gizli bilgileri açıkladığı için onun hakkında dava açtı.

4- Job Price:
Usame bin Ladin’i bulup öldüren Amerikalı asker Job W.Price’ın intihar ettiği söylendi. 42 yaşında evli ve 1 kız çocuğu babası Price’ın ölümü araştırılıyor. Job Price, bin Ladin’i denize atanlardandı.

5- Ve şimdilik son kurban: ABD’li bir aktör. James Gandolfini.
“Zero Dark Thirty” 2012 yapımı filmde Usame bin Ladin’in peşindeki CIA Direktörünü oynadı. Yani konu 11 Eylül saldırıları ve Usame bin Ladin’di.

James Gandolfini, 19 Haziran 2013’de İtalya’da şaibeli bir şekilde öldü. Kilolarına bağlı olarak kalp krizi geçirdiği iddia edildi.

CNN’e telefonla demeç veren Larry King, Gandolfini için, ‘‘Çok centilmen olduğu gibi insanları da çok severdi. İki hafta önce görüşmüştük son defa Las Vegas’ta. Hiçbir rahatsızlığı yoktu’’ dedi.


Usame bin Ladin’i son gören, onun adını kullanan herkes bir bir ortadan kaldırılıyor. 3 Tanrı’nın sağ kolu Geronimo Usame bin Ladin. Ona yapılan hiç bir şey cezasız kalmaz. Çünkü Geronimo Usame bin Ladin, Tanrılar için özel bir adam.

Bu olaylar tesadüf olamaz.

Birisi onun aleyhinde konuşacaksa iki kere düşünsün.