Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kıyamet senaryoları

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Komplo Teorileri Forumunda Kıyamet senaryoları Konusununun içerigi kısaca ->> 7 ülkede 7 ve üzerinde şiddette deprem olacak. İşte 80'den fazla ülkeye sunulan kıyamet senaryosu Uluslararası Geochange Kurulu ve Ülkeler ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Kıyamet senaryoları

  7 ülkede 7 ve üzerinde şiddette deprem olacak. İşte 80'den fazla ülkeye sunulan kıyamet senaryosu
  Uluslararası Geochange Kurulu ve Ülkeler Deprem Kestirme Ağı (GNFE) Başkanı, Uluslararası Bilimsel Akademi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Elchin Khalilov tarafından hazırlanarak Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği başkanlarına ve aralarında Türkiye Cumhurbaşkanı’nın da bulunduğu 80’den fazla ülkenin cumhurbaşkanına sunulan “Yerkürede oluşacak olağanüstü değişimler” konulu raporda, önümüzdeki yıllarda afetlerin doruğa çıkacağı uyarısında bulunuldu.

  Milliyet’in haberine göre Khalilov, 2016’ya doğru deprem ile yanardağ etkinliğinin önemli ölçüde azalacağını, ancak yerküresel ısıda artış olacağını belirtti.

  Raporda önümüzdeki yıllarda oluşacak doğal afetlerin kestirilmesi ile ilgili bölümlerde neler yer alıyor?
  Raporda yer sarsıntısı, yanardağ ile tsunami üzerine kestirmeler var. Buna göre önümüzdeki yıllar, bu gibi afetlerin doruğa çıktığı yıllar olacak. Bunlar da 2011 ve 2013... 2012’de afetler, 2010’a kıyasla daha fazla olacak. 2016 yılına doğru deprem ile yanardağ etkinliği önemli olarak azalacak, bu kez de ısıdaki artışa bağlı olarak buzulların hızla erimesiyle büyük kara parçaları sular altında kalacak. Böylece kıyı ülkelerinde inanılmaz seller görülecek.

  SİSMİK GERİLİM 5 YIL İÇİNDE ZİRVE YAPACAK
  Dünyadaki sismik aktif bölgelerin yüzde 70’inde sismik gerilim artıyor ve 2011-2015 yıllarında azami doruğa ulaşacak. Dünyamızın sismik konusunda “Ateş Çemberi” olarak adlandırılan bölgesinin aktifliği tavan yapacak. Ateş Çemberi, volkanlardan ve tektonik yarıklardan oluşan Pasifik Okyanusu’ndan, Güney ve Kuzey Amerika’ya, Alaska’nın güney bölgelerine kadar uzanan, oradan da Japonya, Filipinler ve Endonezya’yı, Yeni Gine, Yeni Zelanda ve kuzey-batı Okyanusya bölgelerini çembere alan 40 bin kilometre uzunluğunda at nalı kemeri formunda bir çemberdir.
  Bahsi edilen Ateş Çemberi’nin içinde dünyanın yüzde 80’ini oluşturan ortalama 1500 volkan yer almakta. Bu çemberde dünyanın en yıkıcı depremlerin ve tsunamilerin yüzde 70’i ve yıkımsal volkan patlamalarının yüzde 80’i bulunmakta. Büyüklüğü 7’den fazla olacak büyük şehirler arasında San Francisco, Los Angeles, Meksiko, Tokyo, Kyoto, Cakarta gibi şehirler yer alıyor.

  İŞTE FELAKET BÖLGESİ
  Sismik konuda en aktif ikinci bölge Alp-Himalaya sismik bölgesidir. Bu bölge Avrupa’nın kuzey bölgeleri, Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya’yı kapsamakta. 2011-2015 yılları arasında Alp-Himalaya sismik bölgesinin yüzde 70’i faal hale gelecek ve doruğa ulaştığında buradaki depremlerin büyüklüğü 7’nin üzerinde olacaktır. Büyüklüğü 7 ve üzeri depremler İtalya, Yunanistan, Türkiye, Romanya, Kafkasya, İran, Kazakistan, Pakistan, Hindistan, Çin’de beklenmekte. Bunun dışında bu dönemde İtalya’nin en büyük volkanları olan Vezüv ve Etna’nın faal hale geçmesi de söz konusu.

  Prof. Khalilov kimdir?
  Uzun yıllar yer bilimleri alanında Rusya Bilimler Akademisi’nde görev yapmış Azeri bir bilim adamıdır. Halen Geochange Uluslararası Kurulu’nun başkanlığını yapan Khalilov, merkezi Avusturya’da bulunan Uluslararası Bilim Akademisi’nin de başkan yardımcılığını yürütmektedir. Khalilov aynı zamanda Ülkeler Deprem Kestirme Ağı (GNFE) Başkanlığını da yapmaktadır. Geochange Uluslararası Kurulu, dünyada meydana gelen fiziksel değişimleri araştırarak rapor hazırlayan bir kurumdur.
  haberturk.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Kıyamet senaryoları

  Merhaba

  Bilim adamı Alok Jha, dünya üzerinde yaşamın nasıl biteceğini yeni kitabında açıkladı.  Jha’ya göre dünya mega tsunami, manyetik alan bozulması ve kara delik tehdidi altında son yıllarını yaşıyor

  Kara delik
  -Dünyayı en küçük atomuna kadar parçalayabilecek kara delikler insanlığın en büyük tehdidi. Uzmanlara göre göktaşı hareketliliğinin artması ve mevsimlerin aşırı derecelerde seyretmesi kara delik şüphelerini artırıyor. Kara delik, dünyanın ihtiyacı olan enerji kaynaklarının da yok olmasına sebep olur.

  Canlıların istilası...
  -Uzmanlara göre dünya dışı varlıklar yerine dünya üzerinde yayılan canlılar insanlığa daha büyük zarar verecek. Dünya üzerindeki ekosistemin bozulmasıyla birlikte istilacı, yosun, mikrop ve hayvanlar dünya düzenini değiştirecek. Virüslerin yayılmasına, tarımın bozulmasına ve toprakların zehirlenmesine sebep olacak.

  Mega tsunami
  -Bilim adamları, okyanusların altında meydana gelecek depremlerin, büyük şehirleri ortadan kaldıracak dalgalara sebep olacağını açıkladı. Kanarya Adaları’nda yaşanan volkan patlamasının gelecek aylarda devam edeceği ve en azından bir kilometre yükseliğinde dalgalara sebep olması bekleniyor.

  Gama ışınları
  -Dünyaya yakın yıldızlarda meydana gelen patlamalar gama ışınlarının yayılmasına sebep olur. Bunların dünyaya ulaşması insanoğlunun sonu olur. Yayılan enerji atmosferdeki hava moleküllerini parçalayarak ozon tabakasını ortadan kaldırır.

  Manyetik alan değişimi
  -Dünyanın manyetik alanı insanoğlunu güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve dünyanın elektrik sistemini destekliyor. Dünyanın kuzey ve güney kutuplarının yer değiştirmesi bu düzenin ortadan kalkmasına sebep olur.

  Kıyamet senaryoları

Benzer Konular

 1. kıyamet kopacak
  mopsy Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-12-2011, 06:28 PM
 2. Şimdiden kıyamet kopardı (Kıyamet 2012 )
  İnci Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 26-11-2009, 02:31 PM
 3. Kıyamet senaryoları Kıyamet ne zaman Kıyamet günü ne kadar yakın
  sadece ben Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 22-10-2009, 02:05 AM
 4. Gerçek Kıyamet
  D€NiZ Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-10-2008, 07:03 PM
 5. kıyamet
  dogangunes Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-05-2007, 04:31 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık