+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Komplo Teorileri Forumunda Bulunan Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Sömürge kuvvetleri hindistandan asyanın bir cok icra bölgelerine kuzey afrikadan güney afriakaya güney amerikadan ismi duyulmammış bir cok adaya oldukca

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Üye Numarası
  140520
  Mesaj
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0

  Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri

  Sömürge kuvvetleri hindistandan asyanın bir cok icra bölgelerine kuzey afrikadan güney afriakaya güney amerikadan ismi duyulmammış bir cok adaya oldukca geniş bir bölgeye hakim ellerinde tutmaya calışıyorlardı böylesine büyük bir alanı ellerinde tutmayı yeni sömürge anlayışı ile başarıyorlardı bu osmanlının yaptığının daha pratiği idi toprağa toprak katma deil o bölegede kendilerine hizmet edecek kukla devletler kurmak günümüz de yakın bir örnek buna ırakda kurulan talibani hükümeti ap acık rahatlıkla verilebilir.Kurulmuş olan kukla devletler sayesinde o bölgedeki cıkarlarını korurlar ve sömürgeleri icin gerekli rantlar kurulur buna örnek (tamam petrol senin ama ben cıkartıcam bu petrolu) tabi bizde sacımışı başımızı yolarız niye bukadar para geciyo ellerine kendi petrollerini kendileri cıkarmıyo boşuna yolmayın sacınızı cünkü bunu yapacak irade ellerinden alınmışdır.Osmanlıda dünya savaşında yenik sayıldığında işgal edildi işgalin sebebi orta doğuda güclü bir islam devletinin olmaması cıkarlarına karşı gelecek ve müslüman devletleri tekrar toplayıp tehlike oluşturmaması icin osmanlı işgal edilmişdir asla ve asla güzel istanbullumuz izmirimiz icin deil cünkü toprağa toprak katma felsefesi yeni sömürge felsefesinde yokdu onlar kendi topraklarından memnun buraya kaynak aktarma peşinde idiler ancak topraklarına toprak katmak isteyen yunanlılardı onlarda başarmışdır bu gün egedeki adalar ellerindedir aslında yunanlılar daha fazlasını istemişdir ama okadarı ile yetinmek zorunda kalmışdır yapılan pazarlıklarda.
  işgalden sonra osmalı istenilen kıvama sokulmalıydı bunu yapacak bir devlet kurmaları gerekiyodu cünkü sonsuza kadar burda duramazlardı ordu kıymetli idi tedarikli kullanılmalıydı cünkü cok geniş bir alan sömürge altındaydı üstelik avrupada alman tehlikesi devam ediyodu kurulcak kukla devletlerine gönüllü bulmakda hic bir zaman zorlanmadılar cünkü bu gibi durumlarda fırsattan yararlanıp iktidara gecmek isteyen kişiler her zaman olmuşdur.osmanlı tehlikeli olmakdan cıkarılması icin avrupaya benzemeye calışacakdır dinin etkisinden cıkacak gecmişine perde cekecek yenilikler yapmalıydı bu inkilaplarla sıralandı ama bu kadar şiddetli değişimleri yapabilmek icin ve sağlama alabilmek uzun vadede zarar görmemesini sağlamak icin ilahsal bir lider oluşturulmalı bu lideri oluşturmak icinde sunni bir savaş ve zaferler uydurulmuşdur.inkilaplar iyice incelendiğinde bu istek acıkca ortaya cıkar yani farzedelim osmalı işgal edilmeden önce bu inkilapları yapsaydı uygulasaydı bu işgal yapılırmıydı acaba?yani işgal kuvvetlerinin istediği düzeyde bir devlet yaratılmaya calışılması inkilapların işgal kuvvetlerinin istediği teorisini kuvvetlendiriyo üstelik ülkenin isminin türkiye(hindi) koyulması bu teoriyi dahada kuvvetlendirir.türkiye ne demek kelimedeki eklenen ye takısı bir anlam etki edmemekdedir türkcede fiiller kelimelere eklenir ama eklendiğinde ona bir anlam verir burda türk_iye takısı bir anlam vermemekde aksine hindi olsun diye konulmuş gibi durmakdadır.Bu öle bir lider olmalıydıki konuşmaları ilahi metinler gibi olmalı emirleri ilahi kanun gibi asla tartışılamaz olmalı hatta eleştirilemez bir insan olmalı ve böylece bu tür değişiklikler rahatlıkla yapılacak ve geleceği sağlama alınacakdı.mezarının yapısı ve mumyalanmış olması bu teoriyi doğrulamakdadır.tarihde her zaman böyle kendisini ilahlaştırmış insanlar olmuşdur nemrutlar firavunlar,bu kişiler kendi kendilerini ilahlaştırmıyorlardı bunları bulundukları toplum ilahlaştırıyor bu ilahın arkasından oluşan nemadan faydalanmışlardır hatta anlatılan kıssalara göre firavun musa a.s mın mücizeleri karşısında dayanamayıp iman etmek istemiş rahiplerini cağarıp sorduğunda napayımdiye rahipleri sen tapılan bir kişi olarak tapan birimi olacaksın diye vazgecirmişlerdir,firavunun(ramses) halkın üstünde etkisini artırmak icin bi başarıya uğramadığı kadeş savaşını büyük bir zafer kazanmış gibi halkına aktarmış yazıtlara gecirmşdir bundan mısırlılar hic bir zaman haberdar olmadılar ancak bu yüzyılda hitit yazılarının ortaya cıkması ile savaşı bir kazananın olmadığı anlaşılmışdır.
  Aslında kurtuluş savaşı olarak bize yutturulan savaş türk-yunan savaşıdır piyon olarak gönderilen yunanlıların kontroldan cıkıp bütün egeyi almak istemesi sonucu oluşmuşdur buna yakın örnek israilin mısırı işgali verilebilir israil bağımsız bir devlet kurabilmek icin mısıra saldırmış daha sonra kontroldancıkıp suveş kanalı dahil mısırın yarısına girmişdir ama ingilterenin geri cekil emrine uyarak bu günkü topraklarını oluşturmuşdur ama bizim savaşda yunanlılar geri cekilmediler bunun üzerine türk ordusu oluşdurulmuş ve işgal kuvvetlerinin istediği yere kadar cektirilmişdir.
  Bu gün laiklik savunucusu ve islam karşıtı herkez bu kurkuya hizmet etmekdedir ister bilerek ister bilmeyerek.
  Hz. Ömer r.a sordular en cahil kimse kimdir? cevap olarak biri kalkdı ve dediki:
  ahiretini dünyası icin feda eden kimsedir!
  Hz.Ömer r.a :Ben size daha cahilini söyleyeyimmi!!!, diye buyurdular kimse cevap veremedi her kez bundan dahada cahilidemi olur diye düşünerek başını öne eğdiler.
  Hz Ömer r.a devam ettiler AHİRETİNİ BAŞKASININ DÜNYASI İCİN FEDA EDENDİR!!!

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  117598
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817
  böyle bi komplo teorisi daha önce hiç okumamıştım

  gerçekten ilginç bi hikaye...

  hayal gücün inanılmaz

  yunalılarda ankaraya renk olsun diye ilerlediler
  1.ci dünya savası sonunda serv antlasmasını itilaf devleride gır gır olsun diye sundular
  istanbul itilaf kuvvetlerince tankı topu paslanmasın diye isgal edildi :)

  deki benim zoruma giden rejimin değişmesi
  zamanın halifesinin düşman devletlerce anlasma yaparak devleti nasıl sattığı
  padisahın isgali nasıl izlediği

  amaç osmanlıyı yıkmaktıysa yıkmışlardı serv ile
  niye çekip gitmediler
  fransız ingilizler yunanlılar niye isgal ederek ilerledi

  senin bu komplo teorine çocuklar bile güler
  senin o güçlü dedigin osmanlı balkan savasında 3 yada 4 tane çapulcu balkan devletine yenildi
  ne güçlüsü
  itilaf devletlerinin amacı TÜRKLERİ tarihten silmekti
  başaramadılar çünkü büyük önder ATATÜRK ve Türkler omuz omuzaydı....

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik tersinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Üye Numarası
  140703
  Mesaj
  46
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  14
  Tarih boyunca nice çirkin gerçekler yaldızlı boyaların altında gizlenmiştir. Fakat hiç bir yalan sonsuza kadar yalanlığını sürdüremez. Sonuçta küller uçuşur, boyalar dökülür, gerçekler ortaya çıkar.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  117598
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817

  Post

  Alıntı tersinim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tarih boyunca nice çirkin gerçekler yaldızlı boyaların altında gizlenmiştir. Fakat hiç bir yalan sonsuza kadar yalanlığını sürdüremez. Sonuçta küller uçuşur, boyalar dökülür, gerçekler ortaya çıkar.

  osmanlıdaki gerçeklerde sırayla ortaya çıkıyor....

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Üye Numarası
  123104
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10991
  Bu konuya yorum yazmak bile yersiz görüldüğü üzere dinci sitelerin birinden copy paste ile kavlatılarak buraya yapıştırılmış üstelik paragraflarını bile düzeltme ihtiyacı görmemiş bu uydurmasyon yazının aynısı bir kaç dinci sitede yer almakta bir nevi misyon yüklenmiş birileri..!

 6. #6
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri

  çanakkale savaşına bir bakalım, istanbul zaten işgal altındayken, şehrin orta yerinde itilaf askerleri gezerken, ingilizler neden boğazdan geçip istanbula gitmeye çalışsın? kaldı ki kurtuluş savaşı başlayana kadar bu topraklardaki ingilizler ve fransızlar neden çekildi de yunanlar geride kaldı? tarih incelendiğinde kurtuluş savaşının biraz kurmaca olduğu gerçeğine varılıyor. ayrıca anayasanın değiştirilemez yasalarıyla atatürk'ün ölümüne korunması da biraz saçma değil mi? gerçek bir kahramanın böyle şeylere ihtiyacı olur muydu? fakat kurmaca bir kahramanın varlığını sürdürebilmesi için böyle bir korumaya ihtiyacı vardır.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2014
  Üye Numarası
  151726
  Nerden
  Dünya'dan.....
  Yaş
  48
  Mesaj
  123
  Beğenmiş
  7
  Beğenilmiş
  7
  Rep Gücü
  249

  Cevap: Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri

  fakat kurmaca bir kahramanın varlığını sürdürebilmesi için böyle bir korumaya ihtiyacı vardır.
  Konu başındaki yazı ve bu cümle oldukça ilginç...KURMACA...!

  Yıllardır bu tür kurmacaları anlatan insanlarla karşılaştım...Hatta bu günkü yumuşak zeminde bu oldukça da fazlalaştı.Sakarya Meydan Muharebesinin aslında 10-15 kişinin çatışmasından ibaret olduğu, Mustafa Kemal'in Samsun'a falan çıkmadığı...v.s....v.s...lerle dolu yanıltmaya çalışma operasyonları...

  Yazının içeriğinde Kurtuluş Savaşına kadarki süreç, savaş süreci ve sonrasının KURGU olduğu, tarihin gerçeği yansıtmadığı vurgusu yapılırken aslında yapılan tamamen RİVAYET...! Oysa ki yazının sonunda Kurtuluş Savaşından daha eski bir rivayete yer veriliyor...Yani rivayeti rivayet ile ispatlamaya çalışmak kadar büyük bir komedi olamaz...

  Kurtuluş savaşı, biraz daha geriye gidersek Çanakkale savaşlarıyla birlikte 100 yıllık bir geçmişe sahip...Bu geçmişteki olanların, topluma aktarılmasında, toplumun şekillenmesi amacıyla farklı anlatımlar yapılmış mıdır...? Mutlaka yapılmış olabilir.Ancak direkt siz bu olaylara KURGU derseniz, 100 yıllık bir olaya kurgu deyip, 1400 yıllık, 2000 yıllık, 3000-3500 yıllık olaylara nasıl gerçek diyebiliyorsunuz bunu anlamak oldukça güç...

Benzer Konular

 1. Kurtuluş Savaşı cepheleri hangileridir?
  dogangunes Tarafından Soru Cevap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-11-2014, 11:10 AM
 2. Kurtuluş Savaşı fotoğraf galerisi
  sibernetik Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-01-2012, 02:19 PM
 3. Kurtuluş savaşı 'nın gerçek görüntüleri
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-01-2012, 09:08 PM
 4. Kurtuluş savaşı ibaresi
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 12-04-2010, 07:32 PM
 5. Kurtuluş Savaşı (öncesi ve sonrası )
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 29-06-2007, 11:40 PM
Yukarı Çık