Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Usame Bin Ladin öldü

  El-Kaide lideri 13 Aralık 2007'de böbrek yetmezliğinden öldü. Ancak CIA Başkanı Panetta, '10 yıldır Ladin'den haber alamıyoruz' dedi...

  Dünyanın en büyük istihbarat örgütü CIA Başkanı Leon Panetta, "10 yıldır Usame Bin Ladin'den haber alamıyoruz" açıklaması yaptı. CIA Şefi Panetta, bir kaç hafta önce de, El-Kaide'nin 3 numaralı adamını öldürdüklerini belirterek, "Ladin, Pakistan sınırında. Baskıyı sürdürürsek yakında ortaya çıkar" dedi. Oysa Afganistan'daki Türk istihbarat birimlerinden aldığım bilgiye göre, El-Kaide lideri Usame Bin Ladin, 13 Aralık 2007'de Tora Bora dağlarında öldü. Yıllar önce sol böbreği işlemez hale gelen El- Kaide lideri, 2004 yılında sağ böbreğinde de sorun yaşadı. "ABD'yi titreten" Ladin, Tora Bora'daki ilkel şartlar altında, 3 yıl tek böbreğiyle hayatta kalmaya çalıştı. 13 Aralık 2007 sabahı Ladin hayatını kaybetti.

  El-Kaide liderinin ölüm haberi başta CIA olmak üzere birçok gizli serviste şok etkisi yarattı. Ancak, ABD Başkanlık seçimlerinde bile etkili olan Ladin'in ölümü, "Dünya hazır değil" gerekçesiyle açıklanmadı. Amerika ölüm gerçeğini uzun vadeli planları uğruna sakladı. Eğer saklamasaydı ve gizlemeseydi, Afganistan ve Irak işgallerine kılıf uydurmakta zorlanacaktı. Ladin ölmesine karşın, 2007'den beri Washington, sahte sesli mesaj veya video görüntüleriyle Ladin'i "yaşatıyor" ve adını kullanıyor. ABD ihtiyaç hasıl oldukça yani o andaki dünya gündemine ilişkin veya "teröre karşı savaş" stratejisinin bir parçası olarak Ladin'in teknoloji harikası kurmaca görüntülerini yayınlayarak hedef şaşırtmaya devam ediyor.

  27 Aralık 2009 tarihinde Ömer Faruk Abdülmuttalib adlı Nijerya vatandaşı, Noel gününde Amerikan Delta Havayolları (Northwest) ile Amsterdam-Detroit seferini yapan uçağı güçlü bir patlayıcıyla havaya uçurmaya çalışmakla suçlandı. Ömer Faruk Abdulmuttalib verdiği ifadelerde El Vuheyşi ile yüz yüze görüştüğünü ve eylem emrini bizzat ondan aldığını söyledi. Böyle önemli bir emri Bin Ladin'in değil de, Vuheyşi'nin vermesi dikkatlerden kaçmadı. Usame Bin Ladin'in yerine Ebu Basir Nasır El Vuheyşi'nin getirildiği iddia ediliyor.

  LADİN ARAŞTIRMACISI
  Gelişmeler, Amerika'nın önde gelen Bin Ladin uzmanlarından olan Profesör David Ray Griffin'in , "Yaşıyor Mu, Öldü Mü" adlı kitabında açıkladığı bilimsel kanıtlara gözlerin bir daha çevrilmesine yol açtı. Bin Ladin'in 2001-2008 döneminde yayınlanan tüm mesajlarını inceleyen Griffin, tüm kasetlerin ABD ve İngiliz gizli servislerinin işi olduğunu yazıyordu. Bin Ladin'e ait olabileceği açıklanan ses bantlarının da ABD gizli servisleri tarafından üretilmiş olabileceği iddialarına dayanan komplo teorisi böylece inanırlık kazanmaya başladı.

  ÖLDÜĞÜNÜ GÖSTERİR DELİLLER
  11 Eylül 2001 saldırılarının ardından Bin Ladin'e ait olduğu söylenen çok sayıda ses ve video kaydı ortaya çıkmıştı. Ancak bunların gerçekliğine ilişkin hep soru işaretleri oldu. Bu bantların hiçbirinin gerçekliği kanıtlanamıyor. En az üçününse sahte olduğu biliniyor. Ve birileri sahte Bin Ladin videoları yapıyorsa, tüm video ve ses kayıtlarının sahte olabileceği şüphesi doğmuş durumda. Bin Ladin'in son gerçek ses kaydı, 28 Eylül 2001'de yayınlandı. El Kaide lideri o kasette 11 Eylül saldırılarının sorumluluğunu reddetmiş, "Biz masum öldürmeyiz" demişti.

  Son gerçek videosunu 3 Kasım 2001'de yayınladığında, gizleme içerisinde son derece solgun görünüyordu. "Kâfirlerin başında George W. Bush var" dese de, "11 Eylül'ü biz yapmadık" iddiasını tekrarlamıştı. Bu tarihten sonra yayınlanan ve 11 Eylül'ün sorumluluğunu üstlenen görüntülerdeki kişi, makyajla Bin Ladin'e benzetilmiş bir aktördü. Kalın burnu, cüssesi, büyük elleri, esmerliği ve farklı sakal rengi onu ele veriyor. Vahhabiler asla altın takmaz. Bazı görüntülerde Bin Ladin altın yüzük takıyor. Ayrıca Bin Ladin solak, oysa görüntülerde sağ elle yazıyordu. Bin Ladin bir kasetinde "11 Eylül'de demir iskeletli o koca binaları yıktık" diyor. Oysa bir inşaat mühendisi olarak bunu söylemez, çünkü gökdelenlerin demir değil, çelik iskeletli olduğunu bilir. Videolardan biri de Ekim 2004'te ABD Başkanlık seçimlerinden günler önce yayınlandı. Bu video George W. Bush'un ikinci kez başkan seçilmesini sağladı.

  ZERDARİ'NİN AÇIKLAMASI
  Pakistan devlet başkanı Asıf Ali Zerdari, Mayıs 2009'da yaptığı açıklamada, 11 Eylül Saldırısı'ndan 3 ay sonra El Kaide liderini Tora Bora'da yakalayarak ABD yönetimine teslim ettiklerini ancak Bin Ladin'in kısa bir süre sonra serbest bırakıldığını öne sürmüştü. Zerdali, bu ifşaatı esnasında Bin Ladin'in yaşadığını düşünmediğini de söylemişti.

  Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh "Ladin yakalansaydı Afganistan'ın işgal gerekçesi biterdi. ABD bunu istemedi" dedi. ABD'nin Afganistan/Pakistan politikalarını belirleyen Bruce Riedel ise "Bin Ladin'in nerede olduğuna dair elimizde bir ipucu yok" demişti.
  haberturk.com

 2. #2
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Neden se rahmet okumak içimden gelmiyor

 3. #3
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781
  LADİN ARAŞTIRMACISI enteresan bir tabir. böyle bir bilim dalı yok ki.

 4. #4
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Aslında Usame Bin Ladin de bir paradoks...Kendi kendine mi bu ünvanı kazandı,yoksa belli bir düzen mi O'na bu ünvanı sağladı...Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan misali...

  Sağlıcakla kalınız...

 5. #5
  redyellow
  Misafir..
  Haber doğru mu bilmiyorum, doğru ise Allah rahmet eylesin.

 6. #6
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  920
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8265
  Bu konuda hayli ve de birbiriyle çelişen "rivayetler"var.
  Beni en çok etkileyen ise,hayali bir örgütün lideri bahane edilerek İslam Coğrafyasının kan gölüne çevrilmesidir.
  El Kaide nedir ki?
  İslamcı Bir Örgüt mü?
  Bir taşeron mu?
  Yoksa Amerika/İsrail Ortak projesi 11 Eylül Saldırısının Kod adı mı?
  Bahane Alemi İslamı ve dünyayı Amerikan Zorbalığına mahkum etmekse,
  Daha çok El-Kaide,Usame Bin Laden Gelir/gider.
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 7. #7
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Nerden
  Kadıköy
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  165
  Rep Gücü
  3534
  Allah rahmet eylesin. Zaten o yapmadı ki.
  11 Eylül 2001, diğer pekçok 11 Eylüller gibi gizli örgüt ve kişilerin işi.

  Bu arada daha önemli bir konu var: 11 Eylül 2012'ye 2 yıl 2 ay kaldı. Asıl eğlence o zaman. Zaten ABD ve İsrail de buna hazırlanıyor.
  Konu Parlayan Yıldız tarafından (02-07-2010 Saat 01:21 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Sıradışı bir adam: Usame bin ladin / usame bin ladin’in laneti
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-09-2013, 07:58 AM
 2. Usame bin Ladin nasıl öldürüldü?
  mopsy Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-11-2011, 10:00 PM
 3. Yorum: 5
  Son mesaj: 03-05-2011, 11:21 PM
 4. ABD, Usame Bin Laden'i öldürtmek istiyormuş.
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 27-03-2008, 01:12 PM
 5. Usame bin Ladin
  Mevt Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-12-2007, 02:35 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık