+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

El kaide'nin ABD'ye saldırması ihtimali kaçınılmaz

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Komplo Teorileri Forumunda Bulunan El kaide'nin ABD'ye saldırması ihtimali kaçınılmaz Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Amerikan istihbarat şefleri, El Kaide'nin gelecek 3 ila 6 ayda ABD'ye saldırı girişiminde bulunması ihtimalinin "kaçınılmaz" olduğunu söyledi. ABD Ulusal

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Üye Numarası
  136168
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  Kadıköy
  Mesaj
  154
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3532

  El kaide'nin ABD'ye saldırması ihtimali kaçınılmaz

  Amerikan istihbarat şefleri, El Kaide'nin gelecek 3 ila 6 ayda ABD'ye saldırı girişiminde bulunması ihtimalinin "kaçınılmaz" olduğunu söyledi.

  ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Dennis Blair, CIA Başkanı Leon Panetta, FBI Başkanı Robert Mueller ve istihbarat alanındaki diğer bazı üst düzey yetkililer, ABD Senatosu İstihbarat Komitesi'nde düzenlenen oturumda senatörlerin sorularını yanıtladı.

  Oturum sırasında Demokrat Senatör Dianne Feinstein'in, "Gelecek 3-6 ayda ABD topraklarında terör saldırısı girişiminde bulunulması ihtimali sizce ne kadar?" sorusuna, FBI Başkanı Mueller, "kaçınılmaz" yanıtını verirken, diğerleri de onu onayladı.

  CIA Başkanı Leon Panetta, "El Kaide ve ona bağlı grupların ABD'ye pekala saldırabilecek olmaları gece uykularımı kaçırıyor. En büyük endişem bu" dedi.

  -"EL KAİDE ABD'YE ÜYELERİNİ YERLEŞTİRİYOR"-

  İstihbarat şeflerinin hiçbiri, yakın dönemde spesifik bir tehdidin varlığına işaret etmedi. Ancak şefler, "en fazla endişe duydukları noktanın, büyüyen bir El Kaide" olduğunu söyledi.

  Panetta, "El Kaide'nin birden çok kişinin yer aldığı büyük çaplı saldırılar yerine, terör geçmişi olmayan kişileri yalnız başına kullanmak gibi, saldırı planlarının tespitini daha da zorlaştıran metotlar geliştirdiğini" belirterek, 25 Aralık'ta Detroit uçağına düzenlenen saldırı girişimini örnek verdi.

  Panetta, "örgütün, yeni saldırı girişimleri için ABD'ye, terör sabıkası olmayan üyelerini yerleştirdiğini" belirtti.

  -"BİN LADİN ÖLENE KADAR SALDIRI GİRİŞİMİ OLACAK"-

  Ulusal İstihbarat Direktörü Dennis Blair de El Kaide lideri Usame Bin Ladin ve iki numarası Eymen El Zevahiri ölene kadar, örgütün ABD'ye saldırı girişimlerinin süreceğini kaydetti.

  Detroit uçağına saldırı girişiminin ardından atılan adımlar sayesinde, buna benzer bir girişimin bundan sonra zamanında önlenebileceğini ifade eden Blair, ancak tüm bu adımlara rağmen "daha dikkatli ve yetenekli bir terör şüphelisinin" tespit edilemeyebileceği uyarısında da bulundu.

  Blair ayrıca, terör şüphelilerinin sivil ya da askeri bir komisyon tarafından mı soruşturulacağı konusundaki kararın, "durum bazında" ele alınması gerektiğini söyledi.

  FBI Başkanı Mueller de "Detroit uçağına saldırı girişiminin Nijeryalı zanlısından daha fazla istihbarat bilgisi alacakken, ona hemen sessiz kalma hakkı vermekle eleştirilen örgütünü" savunarak, "teröristlerin, hakları kendilerine sağlandıktan sonra bile istihbarat verdiğini, bu tür işbirliğinin daha az cezayı beraberinde getirebileceğini bildiklerini" belirtti.

  İstihbarat şefleri, El Kaide'nin ABD'ye yönelik en büyük güvenlik tehdidi olmayı sürdürmekle birlikte, internet güvenliğine yönelik giderek artan tehdidin de istihbarat teşkilatları tarafından ele alınması gerektiğini ifade etti.

  STAR GAZETESİ

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Üye Numarası
  136168
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  Kadıköy
  Mesaj
  154
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3532
  CIA Başkanı Leon Panetta, "El Kaide ve ona bağlı grupların ABD'ye pekala saldırabilecek olmaları gece uykularımı kaçırıyor. En büyük endişem bu" dedi.

  Evet, Leon Panetta gibi benim de gece uykularım kaçıyor. Bir gün o dehşet verici gerçekler ortaya çıktığında, kurduğunuz tezgahlar aydınlandığında neler olacak, hergün bunu düşünüyorum. CIA kapatılacak mı, CIA merkez binasına ne olacak, Kryptos orada kalacak mı hep bunları düşünüyorum.

  CIA teşkilatı ABD Yönetimine değil, o gizemli belki de ölümsüz şahıslara bağlıdır. Gerçek patronlar, o ölümsüz kişilerdir. Bu karanlık örgütün, 28-11-9 ve 14 rakamları üzerindeki oyunlarından çok bahsettim.

  Yakında ABD'deki garip yapılaşmaları (piramite benzer) ve Kuzey yönünü ele alacağım.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Üye Numarası
  137296
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.192
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54808
  Demişler ki '' El Kaide saldırdı diye dünyaya empoze edip Amerikan çıkarları için başka ülkelere saldırıp işgal etme ihtimalimiz kaçınılmazdır''

Benzer Konular

 1. El Kaide’yi anlamamız neden zor? Vatan'da Ruşen Çakır'ın yazısına cevap
  Parlayan Yıldız Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-04-2014, 11:38 AM
 2. 35 yaş krizi kaçınılmaz
  mopsy Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-07-2010, 08:22 PM
 3. Hangi meslektekilerle boşanma ihtimali yüksek?
  YukseLL Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 25-03-2010, 12:01 AM
 4. Ülkelerin kaçınılmaz kaderi var mı?
  pandura Tarafından Rüya tabirleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-09-2007, 11:41 AM
 5. türkiyenin kaçınılmaz gerçeği
  Go[rk]eM Tarafından Kültür, Sanat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-08-2007, 07:00 PM
Yukarı Çık