Hiçbir kaynağa ve belgeye dayanmadan ortaya atılmış ama halkın maalesef inandığı komplo teorilerinden bazıları:

FATİH'İ YAHUDİ DOKTOR ZEHİRLEDİ

Fatih Sultan Mehmed, hayatını normal şekilde noktalamadı, öldürüldü.

Hükümdar, başta o zamanın Papa’sı olmak üzere Hristiyan dünyası tarafından zehirletildi ve bu işte de Yahudi bir doktor kullanıldı.

İTTİHAD VE TERAKKİ MASONLAR TARAFINDAN KURULDU

Sultan İkinci Abdülhamid, tahtından Yahudiler’e Filistin’de toprak satmayı reddettiği için düzenlenen bir Siyonist darbesi ile indirildi. 31 Mart Olayı’nın ve Sultan Abdülhamid’in hal’ edilmesinin ardında hem Siyonistler vardı, hem de Masonlar... İttihad ve Terakki Partisi de Masonlar tarafından zaten bu maksatla kurulmuştu.

ATATÜRK'Ü MASONLAR ÖLDÜRDÜ
Atatürk’ü de Masonlar öldürdü. Masonlar, localarını kapatıp faaliyetlerine son verdiği için Atatürk’e düşmandılar ve kendilerinden olan doktorlar vasıtasıyla yavaş yavaş zehir verip ölümüne sebep oldular.

DÖNMELER HER YERİ ELE GEÇİRDİ

Ve, son birkaç senenin en yaygın paranoyası: Cumhuriyet Türkiyesi’nde “iktidar” demek, aslında sadece Yahudiler ile dönmeler, yani Sabetayistler demekti. Özellikle dönmeler, devletin kuruluşundan itibaren heryeri ele geçirdiler, birbirleriyle yaptıkları evlilikler neticesinde daha da güçlendiler ve Türkiye’nin şu anda herşeyine hâkim olmuş vaziyetteler!

Osmanlı Devleti Yalova’da kuruldu’

Üstad Prof. Dr. Halil İnalcık, geçen Temmuz’da “Osmanlı Devleti Söğüt’te değil, Yalova’da kuruldu” demiş, kuruluş tarihinin 1299 değil 1302 olduğunu söylemişti.