Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Tecrübeli Üye sebahat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesaj
  362
  Rep Gücü
  1492

  Zekeriya ÖZ'ün başına bir iş gelirse?...

  Zekeriya ÖZ’ün başına bir şey gelirse ne olur¿?

  Bir Ergenekon soruşturmasıdır gidiyor… Nedir, neyin nesidir bilenimiz yok. Fakat kendilerince bilenler var elbette… Yeni Şafak, Zaman, Bugün, Vakit, Star ve tabiî ki Taraf adlı hamam havluları... Sarılmışlar iktidarsız iktidarın beline, gaz çıksa “Ergenekoncular bombalıyor” diye manşet atarlar. Özetle; alıyorlar gazı, yazıyorlar hoyratça…

  E peki bu meşhur karıştırmanın, affedersiniz soruşturmanın, bir iddianâmesi mevcut mudur¿? Önce 8.000.000 (sekiz milyon) belge niteliği taşıyan evrak var denildi, sonrasında 2.500 sayfalık bir iddianâmenin varlığı haberi geldi.

  Bir yıl geçti, dile kolay bir yıl… Bunlar çok yazıldı-çizildi esasen, fakat değişen bir şey olmadı. Yazıyı yazarken, “son dakika” gelişmesi olarak Sayın ERUYGUR ve Sayın TOLON’un adliyeye sevk edildiği haberi veriliyordu. İşte bu noktada insan sormadan edemiyor: “Ya Savcı ÖZ’ün başına bir iş gelirse, o zaman ne olacak¿?

  Hadi biraz düşünelim, nelere olabileceği hakkında…

  Allah korusun, Zekeriya ÖZ zamansız bir şekilde, bu dünyadan terk-i diyar eylerse neler olur¿?

  Kuvvetle muhtemel;


  Bunun vebâli -birilerince Ergenekon adı verilen- sözde terör örgütünün üzerine kalacaktır.


  İddianâmenin, başka bir savcı tarafından sil baştan yazılması istenecektir.


  Cezaevinde bulunanlar, en az bir yıl daha cigara tüttürecektir.


  Birinci maddeye itiraz edecek olan veyahut itiraz etmeye teşebbüs eden vatansever kimseler; ya hiçbir gerekçe gösterilmeden, ya da daha önce yerleştirilmiş sözde deliller öne sürülerek gözaltına alınacaktır.


  Saklanan korkaklar da, birbirini ezmek pahasına güce hizmet etmek için sıraya girecektir.


  Toplumun bir kesiminin, kadını-çocuğu / genci-yaşlısı “bizzat” darbeci olarak itham edilecektir.


  Askerin darbe yapması için, -gerekirse en tepe noktaya kadar- muvazzaf subaylara kanca takılacaktır.


  Zekeriya ÖZ, hukuk şehidi ilân edilecektir. Hukukçuların bir bölümü, tek kutuba doğru duygusal bir yanaşmaya doğru gidecektir. Soyadı benzerliğinden ve ithamlardan dolayı, Doğan ÖZ ile özleştirilmeye çalışılacaktır.


  Dik başlı rektörler, kafalarına çuval geçirilircesine gözaltına alınacaktır.


  Yeniden ve büyük ölçüde şehit haberleri gelecektir.


  “Hepimiz Zekeriya ÖZ’üz” sloganlarıyla eylem yapan göstericiler, gördükleri askeri kışlaları taşlayacaktır.


  Yöneticileri ve bünyesinde bulundurduğu önemli isimleri cezaevinde bulunan milli gazete ve televizyonlar da aynı akıbete uğrayacaktır.


  Şemdinli suçlamaları, yeniden gündeme getirilip Yaşar BÜYÜKANIT’a yeni bir dava açılacaktır. Hatta Ferhat SARIKAYA, ABD’den getirilip tekrar savcı yapılıp bu davayı üstlenecektir.


  Kız çocuklarına; Ayşem, Aytül, Aybüke, Aynur, Ayşıl, Feray, Ayfer, Işılay, Mehtap, Nuray, Aysun, Tünay, Sunay gibi isimlerin konulması, “ay ışığı” anl***** geldiği için toplumca hoş karşılanmayacaktır. İsmi önceden konmuş kimselerin bir kısmı ise, mahkemeye giderek isim değişikliği yapacaktır. Ayrıca köy köy gezilecek ve ineğine “Sarı Kız” ismi koyan köylüler para cezası ile ödüllendirilecektir. Ergenekon kelimesini telâffuz etmek dahi, bu suçu işleyen kişinin -olaylardan sonra tekrar değiştirmiş olan- 301. maddeden yargılanmasına sebep olacaktır.


  Savcı Zekeriya ÖZ’ü vuran silâh (muhtemelen gulôk) yahut zehirleyen kimyasal madde veyahut ÖZ'e kâlp krizi geçirten ilaç kutusu, ANITKABİR Mozolesi’ndeki çelengin altında gizlenmiş olarak bulunacaktır.

  Geçmiş olsun.

  Evet, görüldüğü gibi maddeler, ciddi ve gayri-ciddi olarak yer almaktadır. Yer almaktadır fakat; sahiden Zekeriya ÖZ’e bir şey olursa, o zaman ne olacak¿?

  yazan sitedeki adıyla : RAM
  Tarih: Cum Tem 04, 2008 14:09

  Makale Görüntüleme - Zekeriya ÖZ-ün başına bir iş gelirse... || GüncelMeydan

 2. #2
  Acemi Üye ner@gis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  Ankara/Ayvalık
  Mesaj
  115
  Rep Gücü
  125

  Cevap: Zekeriya ÖZ'ün başına bir iş gelirse?...

  Basından,okuduklarım ve bu iddialara karşılık...böyle büyük çaplı bir davanın teslim edildiği savcı Zekeriya Öz'ün öncelikle mahkemeye çıkarılması gerekir...
  __________________________________________________ ________

  Ergenekon savcısına şok suçlama!
  “İLK GÖREV YERİM MUTKİ” DİYOR, YALAN!

  Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün gizlenen 4 yılı!

  Mutki’ye tayin olmadı, Çine’den sürgün gitti! Ergenekon Savcısı Zekeriye Öz, Çine’deki meslektaşlarını çileden çıkardı, Çinelileri canından bezdirdi. Sonunda bir işadamı silahı çekip ensesine namluyu dayadı! Savcı Zekeriya Öz, kendisini iki buçuk saat rehin tutan işadamı Mehmet Ocak hakkında neden şikâyetçi olmadı dersiniz…

  Yıl 1994, Aydın ilimizin Çine ilçesi.

  Savcı Zekeriya Öz, eşi ve çocuğuyla birlikte ilk görev yeri olan Çine’ye taşındı.

  Yeni Savcı, önce, eşinin kara çarşafıyla Çinelilerin dikkatini çekti. Savcı Öz’ün evine gelen misafirler ise haremlik ve selamlık olarak ayrılan odalarda konuk ediliyordu. Kadınlar haremlikte, erkekler selamlıkta… Savcı Zekeriya Öz halktan gelen tepkiler üzerine kara çarşafı çıkarttırıp eşine türban ve pardösü giydirdi.

  Eşi kara çarşafı çıkardı ama Savcı Öz’ün adı Çine’de hiç gündemden düşmedi. Zira Savcı’nın adının karıştığı skandalın biri bitmeden diğeri başlıyordu.

  KIDEMLİ SAVCIYA ÇİRKİN TEKLİF

  Yıl 1995, Çine Adliyesi.

  Bütün adliyelerde olduğu gibi, faks ve adli sicil kaydı yaptıran yurttaşların ödediği paralar Çine Adliyesi’nde de Adaleti Güçlendirme Vakfı’na aktarılıyordu.

  Zekeriya Öz, bir gün, dönemin kıdemli savcısı Ayhan Uğurdan’ın kapısını çaldı.

  Savcı Öz, Vakfa aktarılan paranın bir bölümünü “paylaşma”, teklifinde bulunuyordu!

  Kıdemli Savcı, çirkin teklife büyük tepki gösterdi. Kıdemli Savcı Ayhan Uğurdan, Zekeriya Öz’ü Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na şikâyet etmeyi de ihmal etmedi. Sonunda, hem Zekeriya Öz hem de Kıdemli Savcı Ayhan Uğurdan soruşturma geçirdi.

  Zekeriya Öz, Çine’den Bitlis Mutki’ye sürüldü. Ayhan Uğurdan ise uğradığı haksızlığa dayanamayıp görevinden istifa etti.

  Zekeriya Öz’ün vukuatları bununla bitmiyor. Hakkındaki soruşturma tamamlanıp sürgün cezası yiyene kadar Savcı Öz, yeni skandallarla Çine’yi sarsmaya devam etti…

  SAVCI ÖZ, REHİN ALINIYOR

  Yıl 1998, Çine girişindeki Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası kıraathanesinin önü.

  Savcı Öz, oğlu ve babasıyla birlikte oradan geçiyordu.

  Mehmet Ocak adlı bir işadamı, silahını çekip Savcı Öz’ün ensesine dayadı! İşadamı Ocak, Savcı Öz’ü kolundan tutup sürükleyerek kıraathaneye soktu. İşadamı Mehmet Ocak, kıraathanede bulunan Çinelileri dışarı çıkarırken, Savcı Öz’ü rehin aldığını bildirdi.

  Çineliler eylemi hayretler içinde izliyorlardı. Zira, Mehmet Ocak, aynı yıl Çine vergi rekortmeni olmuş, Çinelilerin yakından tanıdığı bir işadamıydı!

  Yirmi kadar polis kıraathanenin etrafını çevirdi, Ocak’a Savcı’yı bırakmasını söylediler, bırakmadı... Daha sonra dönemin kaymakamı, savcısı ve komiseri araya girdiler. İşadamı Mehmet Ocak yatıştırıldı…

  Mehmet Ocak, tam iki buçuk saat Zekeriya Öz’ü rehin tutmuştu...

  Olaya tanık olan Çineliler, ertesi gün gazetelerde bu haberi bulamadılar. Ne işadamı Ocak hakkında, ne de savcı Zekeriya Öz hakkında soruşturma açılmıştı. Bu durum Çinelilerin merakını daha da artırdı.

  Neden sonra öğrendiler ki; Savcı Zekeriya Öz, işadamı Mehmet Ocak’ı haraç vermeye zorluyordu. Savcı Öz, arabasının benzinini de, yine Ocak’ın benzin istasyonundan bedava doldurtuyordu... Savcı Zekeriya Öz’ün, kendisini iki buçuk saat rehin tutan işadamı Mehmet Ocak hakkında neden şikâyetçi olmadığı da böylece anlaşılıyordu!

  Ergenekon Savcısı’nın Çine skandallarını Aydınlık’a anlatan emniyet yetkilileri, işadamları, politikacılar ve yurttaşlar, “İşadamı Mehmet Ocak, haklı olarak isyan etti” diyorlar…

  RESMİ GAZETEDE DE YAZILI

  Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün savcılıkta ilk dört yılı böyle geçti.

  Fethullahçı medya tarafından titizlikle sürdürülen “İlk görev yerim Mutki” yalanıyla örtülmek istenen gerçekleri, böylece açığa çıkarmış oluyoruz.

  Zekeriya Öz, Mutki’ye tayin olmadı, Çine’den sürgün gitti!

  Mutki’nin Zekeriya Öz’ün ilk görev yeri olmadığı, Mutki’ye Çine’den gittiği, 2 Temmuz 1998 tarihli ve 23390 sayılı Resmi Gazete’de de yazılı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan atama kararlarının beşinci sayfasında şöyle yazıyor: “Mutki Cumhuriyet Savcılığına, Çine Cumhuriyet Savcısı 35837 Zekeriya Öz”.

  ADALET BAKANLIĞI’NIN AYDINLIK’A YANITI

  Aydınlık, 28 Temmuz’da Adalet Bakanlığı’na savcı Zekeriya Öz’ün “hangi tarihte, nerede göreve başladığını ve nerelerde görev yaptığını” sordu. Adalet Bakanlığı da “kamusal gizlilik ve kişisel gizlilik” gerekçesiyle sorularımızı yanıtsız bıraktı.

  ÇİNELİLER: PARAYA ZAAFI VAR

  Zekeriye Öz, aradan 10 yıl geçmesine rağmen Çine’nin adliye, polis ve işadamları çevreleri tarafından çok iyi hatırlanıyor.

  Çineliler bu olayları Aydınlık’a anlatırken, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz hakkında şu sıfatları kullanıyorlar:

  -“Doğru adam değildir.”

  -“Paraya zaafı vardır.”

  -“Para Zekeriya Öz’ün her şeyidir!”

  Çinelilerin anlattığına göre, Zekeriya Öz Çine savcısıyken, kanuna aykırı olduğu halde ticaretle de uğraştı. Merkezi Çine’de bulunan “İstanbullular Nakliyat” isimli bir firma ile araba alım satım işlerine girdi...

  “ATATÜRK’TEN ‘BETON KEMAL’ DİYE SÖZ EDERDİ”

  Öz, 1951’de Bulgaristan’dan Bursa’ya göç eden 8 çocuklu mutaassıp bir ailenin tek erkek çocuğu. 1968 doğumlu.

  Teyze oğlu Seyfullah Vatansever, Zekeriya Öz’ün İmam Hatip (İHL)’te okuduğu yıllarda Fethullah tarikatı tarafından “devşirildiğini” anlatıyor. Zekeriya Öz, o yıllarda Fethullah Gülen’in finanse ettiği Yeşilırmak Dershanesi’nde eğitim gördü. Kurban Bayramı’nda vatandaşlardan kurban derilerini toplar, Fethullahçıların vakfına verirdi.

  Öz’ün çocukluğu ve gençliği, Bursa-Yalova-İstanbul hattında geçti.

  Zekeriya Öz, 1997’de Hakimlik ve Savcılık Sınavı’nı kazandıktan sonra, Aktüel Dergisine verdiği bilgiye göre, Bursa Barosu’ndaki kaydını sildirip 35837 sicil numarasıyla savcı oldu. Mutki’de 2 yıl görev yaptıktan sonra, Balıkesir Bigadiç’e atanıyor. 2004’ten sonra da İstanbul Ümraniye’ye ve sonra da Beşiktaş’ta eski adıyla Devlet Güvenlik Mahkemeleri, yeni adıyla özel yetkilendirilmiş Ağır Ceza Mahkemeleri’ne “özel olarak” tayin ediliyor.

  Teyzesinin oğlu Seyfullah Vatansever, Zekeriya Öz için “Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır” diyor, “Atatürk adını ağzına almaz, ‘beton Kemal’ ifadesini kullanırdı... Savcı olduğunu duyunca çok şaşırdım. Hâlâ da şaşkınım.”

  ZEKERİYA ÖZ, BURSA BAROSU’NDAN ATILDI MI?

  Zekeriya Öz, okulu bitirince Bursa Barosu’na kaydolur. Avukatlık stajını da Avukat Mustafa Noyan’ın yanında yapar. Bursa Barosu’na giriş tarihi 18 Şubat 1993. 18 Aralık 1997 tarihinde Baro’daki kaydı silinir. Ancak basının yazdığının aksine kendi isteğiyle değil, dönemin Bursa Barosu başkanı eski milletvekili Av. Yahya Şimşek’in verdiği bilgiye göre “aidatlarını ödemediği gerekçesiyle.”

  Zekeriya Öz’ün savcılık görevine başlama tarihi 1994. Bursa Barosu’ndaki kaydı ise 18.12.1997 tarihinde siliniyor. Buna göre Öz, üç yıl boyunca hem savcı hem de avukat. Yasalarımıza göre bir Cumhuriyet Savcısı’nın iki kimliği olamaz.

  Ergenekon Savcısı, attığı her adımda bir skandal yaratmış!

  BİGADİÇ’TE DE SORUŞTURMA GEÇİRDİ

  Zekeriya Öz’ün, 2003 yılında görev yaptığı Bigadiç’te Balıkesir Barosu avukatlarından avukat Dilek Özkayıhan tarafından Adalet Bakanlığı’na şikâyet edildiği de ortaya çıktı. Şikâyet üzerine bakanlık müfettişleri olayı soruşturuyor ve Öz’ün cezalandırılması için rapor hazırlayıp dosyayı üst kurula gönderiyor. Ancak Zekeriya Öz, o dönemde çıkan disiplin affı ile ceza almaktan kurtuluyor.

  Ergenekon savcısına şok iddialar / / GÜNCEL / Gazeteport

Benzer Konular

 1. Bilindik bir şarkı ve farklı bir anlayış bir araya gelirse
  görünmezadam Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-06-2012, 12:37 PM
 2. Zekeriya Beyaz'dan olay sözler
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 08-06-2008, 01:58 PM
 3. Böyle bir mail gelirse hemen silin!
  YukseLL Tarafından Google adsense Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-05-2008, 03:08 PM
 4. Aile büyüklerinden biri yanınzda kalmaya gelirse?
  Venhar Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 19-03-2008, 04:40 PM
 5. İki Kadın bir araya gelirse
  SMN Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 15-06-2007, 10:45 PM
Yukarı Çık