Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisi Hastalıklar ve Tedavi Yolları Forumunda Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor Konusununun içerigi kısaca ->> Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor Ankara (AA)- Obezite yayıldıkça "kralların hastalığı" olarak bilinen gut hastalığı vakalarında artış görüldüğü ...

 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  stat Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor

  Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor

  Ankara (AA)- Obezite yayıldıkça "kralların hastalığı" olarak bilinen gut hastalığı vakalarında artış görüldüğü bildirildi. İstatistikler, geçmişte kraliyet mensupları ve zenginlerin aşırı tüketimiyle özdeşleştirilen hastalığın, alışılmadık biçimde kadınlar ve gençler arasında arttığını gösteriyor. İngiltere Gut Derneğinden doktor Kelsey Jordan, gut hastalarının yaşının giderek düştüğünü belirterek, tipik olarak hastalığın 50'li yaşlardaki insanlarda görüldüğünü, ancak şimdi hastalığa 30'larındaki insanlarda da rastlandığını söyledi.

  Viktorya döneminde, gut hastalığından mustarip olanlar, çok alkol alan ve yemek yiyen, boş oturan zenginler olarak karikatüristlerin hicivlerine konu oluyordu.
  Erkeklerin kanında ürik asit seviyesi daha yüksek olduğu için hastalık erkeklerde kadınlara göre üç kat daha fazla görülüyor. Dr. Jordan, bunun erkeklerle bağlantılandırılan bir hastalık olmasına rağmen hastalığa artık kadınların da daha fazla yakalandığını, bunun yaşam ve beslenme biçimlerindeki değişiklikten kaynaklandığını söyledi.

  Gut bazı eklemlerde ağrı, duyarlılık, kızarıklık, şişlik ve ısı artışıyla ani olarak gelişen, şiddetli ataklarla seyreden bir hastalık. Ataklar genellikle her seferinde bir eklemi etkiliyor ve bu eklem çoğunlukla ayak başparmak eklemi oluyor.

  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  293
  Rep Gücü
  73

  Cevap: Gut hastalığı kadınlar ve gençler arasında artıyor

  hııım değişik bir hastalık desene zenginlik hastalığıda varmış ama o da fakirlemeye başlamış emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler

Benzer Konular

 1. Şeker Hastalığı Hızla Artıyor!
  mopsy Tarafından Kalp & Damar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-05-2010, 11:52 AM
 2. Kadınlar için Sermayenin moderni ile muhafazakârı arasında fark yok!
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-03-2010, 03:53 PM
 3. Beden Hastalığı mı önemli yoksa Kalp Hastalığı mı ?
  Ahrariyye Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-01-2010, 10:05 PM
 4. Gençler kankalarını sevgililerine tercih etti!
  Kadim Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 07-08-2009, 02:21 PM
 5. Gençler icin cilt bakım onerileri
  EMRE Tarafından Cilt Bakımı Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-05-2007, 06:42 PM
Yukarı Çık