Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  stat Genç kız ile yaşça büyük erkek aşkı...

  Her yaşta aşk, sevgi ve cinsellik olabilir ama...

  Genç kızlar arasında cinsel olarak kullanılmanın en sık görüldüğü ilişkiler, kendilerinden yaşça daha büyük erkeklerle olan beraberliklerdir.

  Yaş bir ilişkin başarısı ya da uzun sürmesinin tek belirleyicisi değildir. Aralarında ciddi yaş farkları olan birçok mutlu çiftin varlığı açıktır. Ancak burada vurgulanmak istenen konu, genç bir kız ile kendisinden 5 yaştan daha fazla büyük bir erkek arasında yaşanabilecek bazı sorunlara dikkat çekmek.

  Kendisinden anlamlı derecede daha genç kızlarla çıkmak, flört etmek isteyen erkeklerin acaba amaçları nedir? Gerçekten onu çok beğenmiş midir? Ona bağlanmış mıdır? Aşık mıdır?

  Genç ve deneyimsiz bir kız, yanında ki daha deneyimli bir erkeğin kendini çok güçlü hissetmesine neden olabilir. Kendine güveni olmayan, ciddi ilişkilerden kaçan kişiler, kendilerinden yaşça ve deneyimce zayıf olan kızlarla birlikte olmak isterler. Bu tür ilişkilerin başında her şey çok güzel gibi görünür. Kısa zaman sonra erkek, baskısını kızın üzerinde göstermeye başlar.

  Kendisinden yaşça daha büyük kişiler ile flört eden genç kızların yaşadıkları bir diğer sorunda, genç kızın diğer arkadaşlarının, erkek arkadaşı tarafından "onlar çoluk çocuk" denerek arkadaşlarından uzaklaştırılması ve kendi yaşının duygu, düşünce ve heyecanlarını paylaşamamasıdır.

  Genellikle başarısız giden bir ilişki sonrası, genç kızların üzüntü duydukları noktalardan biridir. Eski arkadaşları, yeniden aralarına dönmek isteyen eski arkadaşlarını tekrar kabul etmezler. Ya da eski yerini vermezler. Çünkü eski arkadaşlarının edindiği yeni alışkanlıkları ve kötü bir ünü vardır artık.

  Genç kızların daha erken yaşlarda cinsel ilişki deneyimleri de, kendilerinden yaşça daha büyük erkeklerle birliktelerken daha sık görülmektedir. Kendi yaşıtları ile başarısızlıklar yaşamış erkekler, kendilerinden yaşça ve deneyimce zayıf olan genç kızlar üzerinde oluşturabilecekleri baskı ile kendilerini güçlü olarak görmek isteyebilirler. Erken yaşlarda cinsellik yaşatabilirler. Her iki tarafında bilgi ve deneyim eksikliği istenmeyen durumlara yol açabilir. Birçok genç kız çok genç yaşlarda hamile kalabilmekte, kürtaj yaptırmakta, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanmaktadırlar.

  Burada vermiş olduğumuz örnekler yaşanmış olaylardır. Ancak kendisinden yaşça daha büyük birisi ile ilişki içinde bulunmak, ille de ilişkinin başarısız olacağı diye bir koşul da yoktur.

  Genç bir kızın, karşısında bulacağı ve kendisine ilgi gösteren, kendisi ile bir ilişkiye girmek isteyen kişileri sorgulaması gerekmektedir. (Cosmoturk)
  leyditurk

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Genç bir kızın, karşısında bulacağı ve kendisine ilgi gösteren, kendisi ile bir ilişkiye girmek isteyen kişileri sorgulaması gerekmektedir

  Bu gibi sorunlarla başa çıkabilmenin tek yolu
  ebeveynlerin çocuklarıyla arkadaş olabilme şansını yakalamış olmalarından geçiyor ...

Benzer Konular

 1. Mimar Sinan'ın büyük aşkı MihriMah Sultan
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-08-2012, 10:40 PM
 2. Olgun kadın genç erkek ilişkisi
  dogangunes Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-10-2010, 05:08 AM
 3. küçük kraliçenin büyük aşkı
  blueice Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-05-2008, 01:37 PM
 4. Kadınlar neden genç erkek sever?
  Nil@y Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 23-04-2008, 08:59 PM
 5. Olgun erkek,genç kadın
  dogangunes Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-07-2007, 06:31 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık