Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Ölüm Yok Ya Ucunda!

İnsan İlişkileri Kategorisi Kadın Erkek İlişkileri Forumunda Ölüm Yok Ya Ucunda! Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba Ayrıldıysak ayrıldık, ölüm yok ya ucunda! Bir ömrün hikayesine sığan bunca olayın yanında, ayrılık da bir anıdır aslında.. Severken ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Ölüm Yok Ya Ucunda!

  Merhaba

  Ayrıldıysak ayrıldık, ölüm yok ya ucunda! Bir ömrün hikayesine sığan bunca olayın yanında, ayrılık da bir anıdır aslında..
  Severken iyiydik de, ayrılınca mı kötüyüz? Ayrılık da aşkın bir parçası değil midir? Ne olursa olsun, güzel şeyler yaşamışız ki, birbirimizde kalmışız bunca zaman. Şimdi vakti gelmiş, değişmiş düzen ayrılmışız. Ne yapalım? Ölüm yok ya ucunda…

  Böyle söylediğimde, bende duygu kalmadığını düşünüyorlar. Artık sevmediğim için ayrılık beni acıtmıyormuş. Yanlış tahmin! Ben hala kalbimin kanamasını durduramadım..

  Ayrılık insanın içini, tıpkı bir bıçakla keser gibi acıtıyor. Yoksunluk ve yalnızlık duygusunun en çok vurduğu gece saatlerinde, ben de tırnaklarımı geçirip avuçlarıma ağlıyorum. Benim de gözlerim şişiyor, bazen kan oturuyor. Ayrılığın kolayı olur mu?

  Ancak şunu düşünüyorum: Yapılacak bir şey var mı? Yok! Bu acıyı da aslanlar gibi yaşayıp tüketmek zorundayım. Yas gibi, yaşamadan geçmeyecek biliyorum.

  Bir yanım, bir daha asla kimseyi sevmeyeceği düşüncesine tutunuyor. Diğer yanım ise, gerçekleri biliyor. Daha önce de kimseyi bir daha sevmeyeceğimi söyleyip sevmiştim. Demek ki, tarih kendini tekerrür ediyor.

  Yaşanmışlıklara ve derinliğine bağlı olarak süresi uzasa da, kalbim bunu da aşacak. Ölüm yok ucunda! Aşk, kendini farklı kılıklarda yine karşıma çıkaracak. Herkeste onu arayacak kadar kör değilsem, at gözlükleriyle bakmıyorsam hayata, yeniden seveceğim.

  Şimdi ben en çok mor seviyorum diye, başka renk kıyafet giymiyor muyum? Giyiyorum! Üstüme çok yakıştığını ve beni zayıf, seksi gösterdiğini düşündüğüm bir mavi elbiseyi giydiğimde, rengi mor olmadığı için keyif almıyor muyum?

  İlişkiler de buna benziyor. Evet, birini çok seversin ama biterse, bir gün başka birini de seversin. Onun gibi olmaz, zaten olmasını bekleyemezsin. Farklı lezzetler çıkarmayı öğreneceksin hayattan, yoksa kendi yaş***** suikast düzenlersin.

  Ayrıldıysak ayrıldık, yapacak bir şey yok! Biraz daha ağlarım, içim çekilir, kanar, sonra kabuk bağlar. Gün gelir diner içimdeki sızı, sonra kalkarım ayağa yeniden severim. Ayrılıktır bu da sonuçta, ölüm yok ya ucunda….

  Candan Ünal

  Ölüm Yok Ya Ucunda! - *MSN Kadın - Aşk ve İlişkiler

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  218
  Rep Gücü
  23220
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ayrıldıysak ayrıldık, yapacak bir şey yok! Biraz daha ağlarım, içim çekilir, kanar, sonra kabuk bağlar. Gün gelir diner içimdeki sızı, sonra kalkarım ayağa yeniden severim. Ayrılıktır bu da sonuçta, ölüm yok ya ucunda….
  Öyle ya. Ölüm yok ki ucunda. Ancak bu kadar virane olmuş bir yürekle tekrar sevme cesaretini insan gösterebilir mi orası şüpheli!!!
  " İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade, müsamaha etmezler.''

Benzer Konular

 1. Son gün 22 ölüm
  bursali68 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-09-2011, 12:11 PM
 2. Ölüm
  İnci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-03-2010, 03:41 AM
 3. Ipin ucunda (kapris çiçeğim)
  D€NiZ Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-02-2009, 10:29 AM
 4. ölüm anı
  memedi Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 13-03-2008, 11:22 PM
 5. Aşk ve Ölüm
  alperMAX Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-11-2007, 12:02 AM
Yukarı Çık