Merhaba

Etrafım benzer hikayelerle dolmaya başlayınca, ortalıkta erkekleri saran bir virüs dolaştığına karar verdim. Şizofreni virüsü! Size denk gelmediyse hala, şanslı kısımdasınız demektir.Son zamanlarda o kadar çok kadından benzer hikayeler duydum ki, artık erkeklerde bir çeşit salgın olduğunu düşünmeye başladım. Bu virüse kapılan beylerin en belirgin özelliği, şizofrenik davranışlar göstermeleri!

Tanıştığınız adam ilk gün itibariyle size kraliçe gibi davranıyor. Akşam yastığa başınızı koyduğunuzda, dualarınızın kabul edildiği hissine kapılıyorsunuz çünkü o, tam olarak sizin aradığınız adam!

Hepsinin ortak özelliği, ilk andan itibaren size delicesine aşık olmuş, yıllardır aradığı kadın sizmişsiniz gibi davranmaları. İkinci gün, evlenirseniz nasıl bir evde oturacağınızdan tutun da, bankada duran tüm parasının da yarısının sahibinin siz olduğunuza kadar geniş bir alanda söylemleri var.

İlk hafta günde 20 kere aramak, şiddetli bir sahiplenme duygusu, ilk buluşmalarda çiçekler, saatler süren sohbetler, sizi tanımaya çalışmak, çapraz sorgu… Sanki istediğiniz ve aradığınız erkeği biliyormuş gibi, nokta atışlar… Kısacası ayağınız yerden kesiliyor.

Çok şanslıysanız birkaç hafta, ortalamada ikinci hafta, adamı bulamıyorsunuz. Sessiz, sakin, hiçbir şey söylemeden ortadan kayboluyorlar. Önemli bir kısmı, kendini Kurtlar Vadisi zannediyor. Mafyayla veya derin devlet ile gizli bağlantıları var, ancak çok gizli kalması gerekiyor! O yüzden ilk hafta size çok güvenip söylüyor. Hani cep telefonu kapalı olursa birkaç gün, merak etmeyin, mutlaka gizli bir görevdedirler.

Polat Alemdar hayranı bir adam değilse, büyük tüccar rolünü tercih ediyor. Büyük bir ihalenin ortasında, sıkıntıları var. Öyle değilse, yurt dışından gelecek misafirleri ve kazanılacak büyük paralar var. Adam büyük oynuyor canım! Üstelik sizin gibi bir kadını da yanında bu hayata taşımak istiyor.

Bu adamlar, ailenize sizi istemeye geliyor veya birlikte oturacağınız evi satın almak üzere emlak ofislerinin kapılarını aşındırıyor. Evlilik konusuna girmeyenleri de var; onların da cebinde çok büyük lafları var. Aşık olmanız için her türlü şart sağlanıyor.

Sonra ne oluyor? İşte, o kısmı henüz çözemedik çünkü giden arkadaşlara bir daha ulaşılamıyor. Siz şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken, o muhtemelen yeni kurbanını seçmek üzere yola koyulmuş oluyor.

Bunun dışında, pek çoğu uzun zamandır ilişki yaşamamış ve sizinle başlayan o muhteşem anın tadını çıkarmaktan ve sizinle bir ilişkiye girmekten korkuyor. Bunu direkt olarak söyleyebilenlerin sayısı parmağı geçmese de, en azından dürüstlükleri takdir topluyor.

Şizofreni virüsü bu aralar çok yaygın. Neredeyse kolumu çarptığım her kadının başından yakın zamanda benzer olaylar geçmiş. Sizi uyarıyorum, gardınızı alın. Bir adam ikinci gününde büyük cümleler etmeye ve hayalinizdeki o muhteşem erkek gibi davranmaya başlıyorsa, altından başka bir şey çıkma ihtimali büyük! Bu durum sonunda bizi paranoyak yapar mı? Yapar ama işin iyi yanından bakmak gerekir. Onlar şizofren, biz paranoyak, gül gibi geçinir gideriz…

Candan Ünal

Erkekler Çıldırmış Olmalı! - *MSN Kadın - Aşk ve İlişkiler