Bu aralar televizyonda dönen, sanırım telefon operatoru reklamlarından bir tanesinde kız arkadaşı çocuğa “sen hiç ofsayt oldun mu?” şeklinde biz erkeklere son derecek komik gelen kadınlara ise eminimki “ne var ki bunda gülecek” dedirten bir laf ediyor. Sadece erkek arkadaşı futbol ile ilgileniyor, futbol izlemekten zevk alıyor diye takım tutan, hiç haz almadığı halde heyecanla erkek arkadaşının tuttuğu takım gol attığında sevgilisini arayan kadınlardan olmamanızı dileyerek yazıma başlamak istiyorum.

Erkeği erkek kılan şey ne vucudundaki kıl sayısı fazlalığı nede kas dizimidir, Erkeği erkek yapan şey, izah edilemeyen, kimilerince hayvani, kimilerince vahşi, kimilerince ise insanfsızlık olarak nitelendirilebilecek aykırı durumlardır. Bizler henüz çocuk iken elimizdeki silahla gurur duyarken, sizler pembe elbise giydirdiğiniz barbi bebeklerinizi komşu barbinin evine kek poğaça yemeye götürüyordunuz. Bizler arabalara büyük paralar vermeyi hiç garipsemezken sizler bir makyaj çantasına, üzerine binip size bir yere götüremeyeceğini bildiğiniz halde o arabanın 100 de biriolan bir parayı verebiliyorsunuz. Sizler yatmaya 2 saat kalmışken uzanılan bir yatağı usanmadan tekrar düzeltip 20 dakika sonra o yatakta uyurken, bizler 3 gün boyunca “nasılsa bu akşamda burada yatacağım” diyip yatak yapmayabiliyoruz. 300 kiloluk taş bir bloğu kaldıran erkeğe biz “helal olsun adama” derken sizler “niye kaldırıp geri bırakıyor” diyebiliyorsunuz.

Siyah üzerinde en belirgin rengin beyaz olması gibi birşeydir aslında bu bahsettiklerim. Erkek gibi davranan, erkek gibi küfreden, erkek gibi yürüyen hiçbir kadın, ergenlikten sonra bir erkeğe çekici gelmez. “Erkek gibi kız be” söyleminde aslında ne bir övgü nede bir alkış duygusu vardır. Tüm bunlar çerçevesinde resimde görünen şey futbola ilgiliyim ayaklarını bizlerin yutmayacağıdır. En güzel yemekleri yapabileceğini iddia eden erkeğin size çekici gelmeyeceği gibi birşeydir bu .

Bugüne kadar okuduğunuz bir çok yazıda eminimki “erkeklerin en çok sevdikleri”, “erkeklerin en sevmediği şeyler” başlıklarına çok rastlamışsınızdır, şimdi burada bunları sıralayıp kafanızı şişirecek değilim sadece futbola çok ilgili olduğunuzu göstermenize gerek olmadığını, hatta ve hatta sevgilinizle aynı takımı tutmanın size bir fayda sağlamayacağını, aksine tekdüzelik yaratacığını anlatmaya çalıştım mümkün ise sevgilinizin rakip takımını tutmalı ve aranızda ufak bir rekabet oluşturarak ortak bir konu yaratmalısınız ki sizinle zevkle konuşabileceği birşey olsun.

Size anasının yaptığı dolmayı öve öve bitiremeyen bir erkekle yemek muhabbeti yapmakmı zevklidir yoksa yemekten anlamayan fakat nasıl yapıldığını merak eden bir erkeğe makarna pişirmenin püf noktasını anlatmak mı zevklidir?

Bırakın sevgiliniz size çok iyi bildiği ofsaytı anlatmaya çalışsın! Anlatırken onun gözlerindeki ışıltıya bakıp mutlu olmayı deneyin.

Hiç ofsayta düşmeden kazanabileceğiniz iyi bir maç dilerim!


Kaynak