+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Erkekler neden 'seni seviyorum' demez!

İnsan İlişkileri Kategorisinde ve Kadın Erkek İlişkileri Forumunda Bulunan Erkekler neden 'seni seviyorum' demez! Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Seviyorsunuz ama söyleyemiyorsunuz!başınız büyük belada :) Sürekli birilerini sevme ihtiyacı duyarız. Sevildiğimizi duyabilmek, başka biçimiyle de "onay" almak için elimizden

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Üye Numarası
  49776
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Samsun
  Yaş
  36
  Mesaj
  2.600
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  72677

  Erkekler neden 'seni seviyorum' demez!

  Seviyorsunuz ama söyleyemiyorsunuz!başınız büyük belada :)

  Sürekli birilerini sevme ihtiyacı duyarız. Sevildiğimizi duyabilmek, başka biçimiyle de "onay" almak için elimizden geleni yaparız.

  Sonra da "bu kadar sevdiğim bir insan, bana nasıl böyle bir kötülük yapar" diye küçücük bir haksızlığa uğradığımızda acılar içinde kıvranırız. Her insanın sevgiye, sevildiğini hissetmeye ihtiyacı vardır. Sevgilisi
  tarafından, eşi, annesi, babası, kardeşleri, iş arkadaşları ve çevresinde önemsediği insanlar tarafından sevildiğini hisseden kişi nasıl da ayaklarının üzerinde "güçlü" durur. Sevginin verdiği "başı dik" duruştur bu.

  "Bana hep sevdiğini söyle!"

  Kadınlar durmadan tekrarlanmasını isterler sevgi sözcüklerinin. Erkeklerin böyle bir sorunu yoktur, çünkü her aklımıza geldiğinde söylediğimizden bizden bolca duyarlar bu sözleri. Sakın bundan yakındığımızı düşünmeyin, tam tersi insanların yeme içme ihtiyacı gibi sevgi sözcüklerine de ihtiyacı var. Biz her "Seni seviyorum" dediğimizde, evet seviyoruz ama "Sen de beni seviyor musun?" sorusunu da yanında sorarak ve cevabını bekleyerek. Bu kendimize güvenmediğimizden, karşımızdaki kişinin bizi sevip sevmediğini kontrol etmek ya da sevdiğini bilmediğimizden değildir; yalnızca "Hayatımdan memnunum, senin de memnun olmanı istiyorum ve elimden geleni yapıyorum"un cevabını alabilmek içindir.

  "Sevgine ihtiyacım var!"

  Nasıl yetiştirildiğimizi bir düşünün; aileni memnun etme, hayaller, aşk dolu Türk filmleri, eşini memnun etme, çocuklarını sevme, koruma, bolca fedakarlık, fedakarlık... Tamam erkekler de bu "memnun etme"lerle yetişiyor ama onlar "maddi memnuniyetler" aşılanarak büyüyorlar. İhtiyaçlarımızı karşıladıkları ölçüde sevgilerinden de emin olmamızı bekliyorlar ve bu onların sevgilerinin kanıtı haline geliyor. Ah, bir bilseler insanın sevildiğini duymak ya da birine sevdiğini söylemek kadar ihtiyaç duyduğu başka şey olmadığını...

  "Sevdiğimi gösteriyorum ya!"

  "Sevmiyorum durmadan bunu kodlamayı, sana sevdiğimi göstermek daha çok hoşuma gidiyor." Bu da erkeklerin ağzından sıkça duyduğumuz bir cümle. Evet, haklılar da... Sevgiyi duymak kadar hissetmek de çok önemli. Ama, o sihirli iki sözcük var ya, dünyaya bedel geliyor insana. Stresli, yorucu bir günün ardından ya da hayatınızda her şey yolunda giderken size gönderdiği bir öpücük, size sarılması yanında, gözlerinizin ta içine bakarak "Seni seviyorum" demesini istemez misiniz?

  "Bir türlü istediğim gibi davranmıyor!"

  Bambaşka iki kişilik, farklı hayatlar... Bir araya gelip, uzlaşmak o kadar kolay mı? Doğrularınız arasında ortayı bulmak, onu olduğu gibi, günahıyla sevabıyla kabul etmek... Zor, çok zor... Birini sevdiğimizde, onun kendi hayatına dair, bizim pek de görmek istemediğimiz huyları, davranış biçimleri bizi nasıl da huzursuz eder. Asla onun da kendine ait bir dünyası olduğunu kabul edemeyiz. Her şeyi kendi açımızdan düşünür, "ben bu durumda şöyle yapardım" der, onu suçlarız. Sıklıkla da, onda gördüğümüz hatalar, zaten bizde varolanların yansımalarıdır; karşımızdaki kişi aracılığıyla kendimizi eleştiririz. Başkalarına kusur bulmak ne kadar da kolay değil mi? Kendimize olan güvenimiz azaldığı ölçüde, mükemmel bir ilişki arayışımız da artar. Çünkü böylece, mükemmel bir insan seçerek kendimize olan güvenimizi telafi yoluna gideriz. Aslında mükemmel gördüğümüz biri tarafından seçilmek içindir bütün yapılan.

  "Yoksa ben deli miyim?"

  Bazen bu olasılığı bile gözönünde bulunduruyoruz! Çünkü paranoya paranoya paranoya... "Neden böyle söyledi, neden ben öyle dediğimde böyle söylemedi, bana niye öyle nefret edermiş gibi baktı, ben olsam böyle derdim, eyvaaaah bize neler oluyor?" Asıl size neler oluyor? Şöyle derin bir nefes alın, arkanıza yaslanın. Her şey yerli yerinde. Ama, o iki sihirli sözcüğe bağlı...

  Madem seviyorsunuz, söyleyiverin. Bir düşünün bütün gün ne sözcükler sarfediyorsunuz. İki güzel kelimenin lafı mı olur.


  kaynak

 2. #2
  Kadim
  Misafir..

  Cevap: Erkekler neden 'seni seviyorum' demez!

  Seni seviyorum o kadar basit bir kelime değildir ki
  hakedene hakkını verene söylemeli
  hemde bir gün içinde yüzlerce kez söylesede yorulmaz insan ağzı aşınmaz..

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Üye Numarası
  125880
  Mesaj
  522
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  7928

  Cevap: Erkekler neden 'seni seviyorum' demez!

  Saksıda bir çiçek aldığınızı düşünün. Bu çiçeği çok seversiniz. Bakarsınız bakarsınız bakarsınız. İncinmesin zarar görmesin diye elinizden geleni yaparsınız. Çiçekleri normalde de seversiniz ama bu çiçek sizin için çok çok farklıdır. Gel zaman git zaman bu çiçeğin solduğunu başını eğdiğini, yapraklarının döküldüğünü farkedersiniz. Ama düşünür düşünür nerde yanlış yaptığınızı anlamaya çalışırsınız. Ben buna gözüm gibi bakıyorum dersiniz, ben incinmesin diye zarar görmesin diye elimden geldiğini yapıyorum dersiniz. Ama bir eksiklik var ki çiçek gün be gün soluyor. Bu eksiklik nedir sizce?

  O çiçeğin etrafa güzel kokular vermesi için, yeni filizleri için, daha canlı görünmesi için ve en önemlisi onun iyi beslenmesi için o çiçeğe su vermediğiniz gelir sonra aklınıza. Susuz bir çiçek yaşar mı? Susuz bir çiçeğin ömrü ne kadar olur.

  Sevgi hem dile getirilince hem de gösterilince büyür yeşerir ve güzelleşir.

Benzer Konular

 1. Seni Çok Seviyorum
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-05-2011, 12:10 PM
 2. Çok Seviyorum Seni
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-04-2010, 05:57 PM
 3. Seni seviyorum
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-09-2009, 05:10 PM
 4. Erkekler Seni Seviyorum Demeye Korkuyolar
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 08-07-2008, 07:13 PM
 5. SENI SEVIYORUM
  la keture Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-04-2007, 08:28 PM
Yukarı Çık