1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 24
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Türk erkeği neden dövüyor?

  Şefkat-Der Kadın Hayata Tutunma Evleri’ne 1995 yılından bugüne kadar sığınan 9 bin kadın ve genç kızın maruz kaldığı şiddet olayları araştırılarak, bir rapor haline getirildi.

  Şefkat-Der, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" etkinlikleri kapsamında, "Türkiye’de Aile İçi Şiddetin Bahaneleri ve Şiddetin Engellenmesine Yönelik Şiddet Gören Kadınların Kendi Çözüm Önerileri" adlı bir rapor düzenledi.

  9 BİN KADINLA GÖRÜŞÜLDÜ
  Derneğin Kadın Hayata Tutunma Evleri’ne 1995 yılından beri sığınan 9 bin kadın ve genç kızın maruz kaldığı şiddetin gerekçeleri üzerinde durularak yapılan araştırma sonucu düzenlenen raporda, aile içi şiddetin bahaneleri şöyle sıralandı:

  TÜRK ERKEĞİ EN ÇOK BU NEDENLERLE DÖVÜYOR
  "Kadının cinsel ilişkiye girmek istememesi, fazla kilo aldığı iddiası, çocuk doğuramaması veya erkek çocuk doğuramaması, yemeğin tuzlu, yanmış, soğuk ya da güzel olmaması, erkeğin giyeceğinin iyi ütülenmemesi, kapının geç açılması, kadının hasta olması ve iyileşememesi, izinsiz dışarı çıkılması, çocuğun başarısızlığı, sobanın yanmaması, çocuğun babaya benzememesi, kadının boşanmak istemesi, erkeğin başka kadınlarla olan ilişkisine karışılması, çalışan kadının maaşının tamamını erkeğe vermemesi, berdel evliliği ret etmesi, kadının çalışmak istemesi, erkeğin işsiz kalması, ailenin ekonomik sıkıntı çekmesi, erkeğin tuttuğu takımın yenilmesi, alkol ve kumar alışkanlığı olan eşin kadın tarafından uyarılması, erkeklerin kendi arasındaki maço erkek tartışması."

  NASIL DÖVÜYOR?
  Raporda, erkeğin uyguladığı fiziksel bazı şiddet yöntemlerine örnek olarak da "Yumruk, tekme, sopa, kemer kullanılarak, yüze, göze, kafaya, göğse, sırta ve dize vurulması", "Yüze, göze, asit, kezzap gibi yanıcı maddeler atılması", "Kaynar su, çay suyu, kahve suyu fırlatılması", "Yanan sigaranın çıplak vücutta söndürülmesi", "Bıçakla ve silahla yaralama" gösterildi.

  KADININ EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜ ŞİDDET TÜRLERİ
  Raporda, gördüğü şiddetten dolayı büyük bölümü suç duyurusunda bulunmayan kadının en çok, "Çocuklarının, evde bulunan misafir ya da akrabalarının, sokakta yabancıların önünde" şiddet görmekten dolayı üzüldüklerine yer verildi.

  Kadının, gördüğü şiddetin vücudunda gözle görünür bir iz bırakması halinde de üzüntüsünün arttığına işaret edildi.
  Raporda, kadına yönelik şiddetin önlenmesinde kadınların bazılarının kendilerine ait önerilerinin olduğuna da yer verildi.
  Kadınların bazıları önerilerinde, kendilerine uygulanan şiddet türünün aynısının erkeğe de uygulanmasını talep etti.

  Rapora göre, şiddete maruz kalan kadınların önerileri arasında, "Şiddetin yüz kızartıcı suçlar kaps***** alınması, şiddet gösteren erkeklerin akıl ve ruh sağlığı yönünden tedavi edilmesi ya da televizyon, gazete, internet ve belediyelerin reklam panolarında teşhir edilmesi" de bulunuyor.
  Kadınların bir kısmı da şiddetten korunmak için kimlik değişikliği veya estetik ameliyat dahil 24 saat korumalı tedbir istiyor.

  Şefkat-Der, araştırma sonucu hazırlanan raporu, bazı şiddet mağduru kadınlar ile yarın dernek genel merkezinde düzenlenecek toplantıyla kamuoyuna duyuracak.

  AA/haber7

 2. #2
  Üyecik ruki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  ist
  Yaş
  30
  Mesaj
  18
  Rep Gücü
  10

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  bu yazılanlardan da anlaşıldığı gibi erkek canı sıkıldıkça dövüyo!!!

 3. #3
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Alıntı ruki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu yazılanlardan da anlaşıldığı gibi erkek canı sıkıldıkça dövüyo!!!
  Evet canı sıkıldıkca ,herşeyi bahane edebiliyor yeterki canı dövmek istesin..!!!Herşey onlar için bahane olabiliyor.Kendilerine ,etrafına ,arkadaşlarına ...güç gövde gösterisi yapmak, sinirlerini yatıştırmak, bir şeylerin acısını kadından çıkarmak ...Pat küt ,iki tekme bir tokat .Noluyorrrrrrrrrr başları göğe mi eriyor.İşleri yolunamı giriyor,herkes aferin mi diyor???Koca bir hiç böyleleri ,bunlar herkese kendilerine dahi aciz insancıklar..Noluyor peki böyle davranınca eşiniz sizi daha mı çok seviyor,saygımı duyuyor,tek kelime ile içten içe Nefret ediyor o kadar....

 4. #4
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Küçük kızı bakkala göndermişti annesi.bakkaldan kendıne ekmegın yanısıra şeker de almıştı.güle oynaya eve geldı.paranın kalan kısmını annesıne uzatıp bahçeye oynamaya gıderken bağırdı annesi nerde paranın üstü..sana verdım dedı ufak kız..annesi ama para eksik ne aldın dıye sordu..anne sadece ekmek aldım dedı ve yüzüne kuvvetle atılan tokatla sarsıldı..yalannn söylüyorsun..elındekı şeker düştü ve gözlerınden iki damla da yaş.Küçük kız o gün DAYAK la tanışmıştı..
  İlerleyen günlerde kavga ettığı abısınden,mahallede kavga ettığı çocuktan,okulda öğretmenınden,evlendi kocasından yedi DAYAK..
  anlamıştı güçlünün güçsüzü ezdiği bır dunyaydı burası.....
  Ve o güçsüzlerin tarafındaydı...
  Konu Eftelya tarafından (23-11-2008 Saat 10:10 PM ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Kadınlar hallerinden vakitlerinden memnun. Vurdu mu adam, boş ver gitsin, sakla yüzünü saçınla, çık sokağa. Üstelik dayağın ödülü bir de New York tatili. Kısa günün karı


  İtirazım var. Şu yeni erkek tiplemesine... Aslında onlar uzun zamandır vardı ama bugünlerde daha bir moda oldular. Dayak atanlardan bahsediyorum. Hepsinin ortak özelliklerine bir göz atın. İyi bir aileden, okumuş etmiş, işinde başarılı, hali vakti yerinde. Ha, bir de yakışıklı. Yakışıklı değilse bile çekici, seksi. Çoğu "Ah şöyle bir koca bulsam" diyen genç kızların hayallerini süsleyen cinsten.

  Ne yapıyorlar? Beraber oldukları kadınlara el kaldırıyorlar. El kaldırmak ne kelime, düpedüz dayak atıyorlar. Tekme sallıyor, yüzünü gözünü morartıyorlar. En garip bulduğum ise dayak ertesi öpüşüp koklaşmaları... El ele yürümeler, beraber poz vermeler, "O da beni delirtti ama" türünden açıklamaları. Kimsenin dayak konusundan canının sıkıldığı, keyfinin kaçtığı, üzüldüğü utandığı yok yani kardeşim. Dayak mı? Bizimki arada bir vurur hesabı.

  Dayak yiyen kadınlara gelince Aslında bu yeni erkek tiplemesinin dayak attığı kadınları mağdur kadınlar konumuna sokmak diğerlerine ayıp olur ya, neyse. Kadınlar hallerinden vakitlerinden memnun. Vurdu mu adam, boş ver gitsin, sakla yüzünü saçınla, çık sokağa. Üstelik dayağın ödülü bir de New York tatili. Kısa günün karı... Madem mutlu memnunsunuz, madem bir ev, bir araba, bir seyahate işi kapatacaksınız niye karakola gidiyorsunuz peki? Yoksa içinizde bir yerlerde olması gereken insan mı var, hani saklı köşelerde. "Dur bir dakika" deyip kaldığı yerden devam etmeyen cinsten bir kadın. Ne kadınlar tanıdım ben, özellikle Doğu'da, aile içi şiddete maruz kalmış. Onlar bile bu kadar ucuz davranmıyorlar. Onlar bile diyorum çünkü ne para var ortalıkta ne pul. Mecburlar susmaya, mecburlar bazı şeylere katlanmaya Yine de baş kaldırıyorlar.  ***

  Yeni erkek tiplemesine gelince. Bakmayın pişman gözüktüklerine. Bakmayın süklüm püklüm tavırlarına. Bal gibi de biliyorlar işte. Alan memnun satan memnun diyenlerin de hakkı var aslında. Böyle kadınlara böyle erkekler müstahak. Benim takıldığım nokta başka. Ben bu tip erkeklerin, bulunmaz Hint kumaşıymış gibi sunulmasına karşıyım. Hala genç kızların hayallerini süslüyor, çevrelerindeki kadınların beğenilerini topluyorlar.

  Herkesin ağzında aynı cümle. "Kim bilir ne yaptı adama, kim bilir nasıl çıldırttı oğlanı." Kimse sormuyor "Bu adam niye vuruyor?" diye... Korkuyorum yakında bu konu da ünlü simalarımız sayesinde meşru hale gelecek. Hani "Her erkek aldatır" diyen ve bundan gurur duyan kadınlarımız var ya. O hesap. Seviyeli dayaklar ortaya çıkacak. "Benimki mi? Az vurur, öz vurur, sonunda gönlümü almayı bilir ama" diyecekler. Erkeklere gelince... Karısın aldatmayana "Salak" gözüyle bakıldığı günümüzde, dayak atmayan erkekten sayılmayacak. Gidişat o yani. Biz hala uyuyoruz.

  Balçiçek Pamir

 6. #6
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Alıntı YukseLL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şefkat-Der Kadın Hayata Tutunma Evleri’ne 1995 yılından bugüne kadar sığınan 9 bin kadın ve genç kızın maruz kaldığı şiddet olayları araştırılarak, bir rapor haline getirildi.
  erkekleri bu şekilde birer vahşi mahluk gibi göstereceklerine...

  kadınları bu şekilde acınacak hale düşüren sebepler hakkında rapor hazırlasalar daha güzel olacak...


  ah şu kadınlar.....


  daha güzel yarınlara

 7. #7
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Alıntı atmaca34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  erkekleri bu şekilde birer vahşi mahluk gibi göstereceklerine...

  kadınları bu şekilde acınacak hale düşüren sebepler hakkında rapor hazırlasalar daha güzel olacak...


  ah şu kadınlar.....


  daha güzel yarınlara
  Kadına dayak atan erkek,çocuga el kaldıran anne,insana vuran ınsan benım gözümde erkek olsun kadın olsun vahşi birer mahluktur sayın atmaca34..hatta daha ötesıdır ya neyse..
  kadınları bu şekılde acınacak hale düşüren sebepler şunlarmış yüksellın yazısını okursanız görürdünüz..

  TÜRK ERKEĞİ EN ÇOK BU NEDENLERLE DÖVÜYOR
  "Kadının cinsel ilişkiye girmek istememesi, fazla kilo aldığı iddiası, çocuk doğuramaması veya erkek çocuk doğuramaması, yemeğin tuzlu, yanmış, soğuk ya da güzel olmaması, erkeğin giyeceğinin iyi ütülenmemesi, kapının geç açılması, kadının hasta olması ve iyileşememesi, izinsiz dışarı çıkılması, çocuğun başarısızlığı, sobanın yanmaması, çocuğun babaya benzememesi, kadının boşanmak istemesi, erkeğin başka kadınlarla olan ilişkisine karışılması, çalışan kadının maaşının tamamını erkeğe vermemesi, berdel evliliği ret etmesi, kadının çalışmak istemesi, erkeğin işsiz kalması, ailenin ekonomik sıkıntı çekmesi, erkeğin tuttuğu takımın yenilmesi, alkol ve kumar alışkanlığı olan eşin kadın tarafından uyarılması, erkeklerin kendi arasındaki maço erkek tartışması

  ah şu erkekler
  sebepler bunlarmış
  Konu Eftelya tarafından (23-11-2008 Saat 10:49 PM ) değiştirilmiştir.

 8. #8
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Alıntı atmaca34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  erkekleri bu şekilde birer vahşi mahluk gibi göstereceklerine...

  kadınları bu şekilde acınacak hale düşüren sebepler hakkında rapor hazırlasalar daha güzel olacak...


  ah şu kadınlar.....


  daha güzel yarınlara

  Sevgili atmaca34 sizce bu tip erkekler nasıl erkekler peki?Kadınları acınacak hale düşüren sebepleri... demişsiniz yukarıdada yazdığım gibi her türlü şeyi bahane edip eşini döven erkeğe ne demeli...
  Yemek tuzlu olmuş _______dayak
  Kapı geç açılmış _________dayak
  soba yanmamış__________dayak
  ....
  ....
  vs

  bunlar sizce dayak sebebi mi?hiç mi insan hata yapmaz yaşamında...yani kadınların başlarında evde karı koca arasına korumalar mı yerleştirelim dayak atılırken engel olucak?Bu tamamen erkeğin Psikolojik bozukluluğun belirtisidir ya da öyle yetiştiği için sen erkeksin ,sen güçlüsün,sen döversin de seversin de hesabı ,vurduğu yerde gül biter misali saçma sapan bir görüşler...

 9. #9
  Acemi Üye ner@gis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  Ankara/Ayvalık
  Mesaj
  115
  Rep Gücü
  125

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Dayak yeryüzündeki hiç bir canlıya atılmaz!!!Şiddete kesinlikle karşıyım!!
  Sebebi ne olursa olsun,kadınlara şiddet uygulanması kabul edilemez..Dayağın nedeni mi olurmuş..karekterinin zayıflığı,acizlik vs..

 10. #10
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  arkadaşlar neden anlamıyorsunuz veya anlamak istemiyorsunuz..
  sizin bu durumunuz neye benziyor söyliyim ...
  hani insanlara psikolojik bir test yaparlar boş bir kağıta bir parça boya sürülür ve hastaya sorulur ne görüyorsun diye hastada oradaki korkularını anlatır..çoğu kişide görmek istediği gibi görür hangi çerçeveden bakarsa o boytunu görür yani...

  şimdi yazılara dikkat edin şu tavırlara bakın..tük erkeği neden dövüyor...nasıl dövüyor..

  bu apacık bizleri kötülemek ve vahşi birer mahluk gibi göstermek amacıyla yazılmış gibi değilmi..

  birde kadınlar aciz insanlarmış gibi sürekli ezilen dayak yiyen diyor...

  yok kardeşim yok işin aslı öyle değil meselenin özüne inmek lazım..işin özü nerde onu araştırıp bulmak lazım..

  sen kadın lastik reklamlarına alet olurken sanat icra ediyor dersen...

  sen kadın sakız reklamında degaşını göstermek zorunda kalırken artist oluyor dersen...

  sen .....sen....sen......

  bence araştırmaları fiziksel değilde duygusal yönleriyle yaparsan...daha güzel olacak..

  deniz gözler sende çok haksızlık yapıyorsun sanırım biz erkekler okadarda çağil değiliz..hatda böyle çağilliklerimiz hiç yoktur..


  sorduhun kişilikteki erkeklere oha demeli...

  peki ben özgürüm diyen kadınlara ne demeli...?


  daha güzel yarınlara..

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Türk Erkeği Anne Bağımlısı
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 08-07-2012, 05:07 PM
 2. En yakışıklı Türk erkeği seçildi
  YukseLL Tarafından SMN Magazin Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 21-01-2011, 06:32 PM
 3. Türk erkeği ne ister?
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-12-2010, 03:31 PM
 4. Türk Erkeği Yol Sorar Mı?
  İnci Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 24-11-2009, 01:07 AM
 5. Türk Erkeği ne zaman aldatır?!
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-12-2008, 02:37 PM
Yukarı Çık