3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 24 Toplam: 24
 1. #21
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Türk erkeğinin kendini yetiştirmemesinin bedelini her zaman kadın ödüyor malesef.Çok okuyoruz izliyoruz, eğitimli ve belli yerlerde çalışan kadınların bu olayları daha çok yaşadığının farkında mısınız?Benim anlayamadığım nokta şu; bir erkek eşinin kalitesi ve statüsüyle neden gurur duymaz? Neden kendi eksiklilerini ya da komplekslerini neden kadını vurarak kırarak tatmin eder?

  İnsan olanın önce kendisine ve yanındakine saygısı olması gerekmiyor mu?Birşey daha var; orada hata yaptığını bildiği halde yine aynı hatayla karalamak ve iftira atmak onlara ne kazandırıyor?Böyle insanların kişilik bozukluğu olduğunu hepimiz biliyoruz. Kadın kendini savunmaya kalktığı anda ise karalama taktiğiyle karşılaşıyor ne yazık ki.Aile içinde , iş yerinde, aklınıza gelebilecek her tür topluluk içinde yapılıyor bu karalamalar.

  Böyle bir erkek değişebilir mi arkadaşlar? Bizim toplumumuz ne yazık ki bunlarla dolu. Kalıbına bakıpta adam sandığınız her 10 erkekten 6 böyle diye düşünüyorum ben.Hatanın bir kısmı bizlerde de var, neden mi? Bu adamları yetiştiripte topluma hazırlayan bizleriz.Önce kadınlara, kadın olmak ne demektir, haklarımız nelerdir, görevler sorumluluklar ve yaşam süreciyle ilgili herşey iyi öğretilmeli.Eskiden kalma basmakalıp; sen kızsın karışma, kadın dediğin evinde çalışır çocuk bakar kocasına hizmet eder,sosyalleşmez, aktifleşmez yargılarını ortadan kaldırmak gerek.Ancak bu şekilde şiddete ve bu köhnemiş anlayışa karşı durabilir ve ortadan kaldırabiliriz.

  Her eğitimciye ve ailelere düşen görevin ne kadar büyük olduğu aşikar.Bu güne kadar yapılamayan bu yenilenmenin bundan sonra yapılabileceği konusunda benim kuşkularım var ama umarım toplumun değişimi bu yönde olur ve ben utanırım.Kadınların anlaşılması ve şiddete uğramaması dileğiyle.

  Yoksa bunun açtığı yaralar asla iyileşmiyor, çökmüş güvensiz korumasız korkak bir kadın ailesine ve topluma birşey katamaz.Biraz duyarlı olup analık vasfını taşıyan bu kadının sağlığı daha önemlisi bir sonraki neslin sağlıklı ve duyarlı insanlar olması adına bu değişmeli artık.

  bu güzel konu için teşekkürler.

 2. #22
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  25 Kasım "Kadınlara Karşı Şiddete Duyarlılığı Artırma ve Bu Şiddeti Kınama" günü. Gazetelerin üçüncü sayfaları her gün kadınlara karşı şiddet ile ilgili “sıradan” haberlerle dolu.

  Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre Türk insanının yüzde 56'sı her koşul altında kadınları "suçlu " olarak görüyor. Evli kadınların yüzde 41'i eşlerinden en az bir kez dayak yiyor. Evli dört kadından biri için kocadan sık sık dayak yemek bir "kader" haline gelmiş.

  Fiziksel şiddetin yanı sıra erkekler tarafından (hakaret, aşağılama) cinsel ve psikolojik şiddete maruz kalmayan kadın ise yok denilebilir.
  Türkiye'de kadınların yüzde 57.7'sinin şiddetle evliliğinin ilk günlerinde karşılaşması acı bir gerçek.

  Erkekler kadınlara neden böylesine gaddar davranıyor. Leo Rosten'in sevdiğim bir sözü vardır. "Zalimlik zayıfların işidir. Sevecenlik güçlülerden beklenir."

  Kadınlara şiddet uygulayan erkek nasıl biridir? Şiddet oranı, eğitim düzeyi arttıkça BİRAZ azalsa da bu erkek, doktor, avukat, işçi, öğretmen yani her meslekten olabilir.

  Bu erkeğin amacı, kadını kontrol ederek, gerçekte olmayan gücünü "kanıtlama" arzusudur. Bu "gücünü" ancak kendisinden güçsüz gördüğü kadın ya da çocuk üzerinde gösterebileceğini bilir.
  O her zaman haklıdır.

  O, müthiş özgüven eksikliği içinde kıvranan, baskıcı, kıskanç, duygusal zekası ve yaşı çocukluk döneminde takılı kalmış bir zavallıdır.

  Genellikle alkol ve/veya hap (reçeteli veya yasal olmayan) kullanır ve/veya işkoliktir ya da işsizdir.
  Babasının, annesini ya da diğer aile bireylerini dövdüğüne tanık olmuştur.
  Dünyaya genel olarak kızgındır.
  Gerilimle başa çıkabilecek güce sahip değildir.
  Silahlara/ avcılığa meraklıdır.
  Kolayca ruhsal çöküntüye girer ve ruh hali çok çabuk değişir.
  Fazla arkadaşı yoktur.
  Sekse düşkünlüğünü her fırsatta vurgulamaya çalışır.
  Gerçekçi olmayan beklentiler içindedir.
  Kendisi çok sabırsızdır ama eşinden ve çocuklarından mutlak bir itaat ve mükemmellik bekler.
  Alaycıdır.
  Güvenlik ihtiyacı dolayısıyla bağımlı bir kişiliğe sahiptir ve evliliğine de bağlı değil bağımlıdır.
  Övünmeyi sever,
  Kendisinden güçlü gördüğü diğer erkekler karşısında süt dökmüş kedi yavrusu gibidir.
  Cinsel sorunları vardır.
  Yetersizlik duyguları had safhada olduğu için hep başkalarını suçlar.

 3. #23
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  90
  Rep Gücü
  724

  Cevap: Türk erkeği neden dövüyor?

  Türk erkeği sadece karsını dövmüyor kendi cinsiylede okulda,askerde,işyerinde ,kahvede her yerde kavga yalanmı söylüyorum bu toplumun yüzde ellisinin psikolejisi bozuk bunun sebebi en başta bilgisizlik ve ekonomik sorunlar vs
  kaba kuvvetlebir sorunun çözülcehini sanıyor birde şiddet uygulayan kadınlarda var
  gizli kamerayla çekilen çocuk esirgeme yurdunda yada bakıcılık yaptıhı ailenin çocuhuna.

 4. #24
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555
  "Kadının cinsel ilişkiye girmek istememesi, fazla kilo aldığı iddiası, çocuk doğuramaması veya erkek çocuk doğuramaması, yemeğin tuzlu, yanmış, soğuk ya da güzel olmaması, erkeğin giyeceğinin iyi ütülenmemesi, kapının geç açılması, kadının hasta olması ve iyileşememesi, izinsiz dışarı çıkılması, çocuğun başarısızlığı, sobanın yanmaması, çocuğun babaya benzememesi, kadının boşanmak istemesi, erkeğin başka kadınlarla olan ilişkisine karışılması, çalışan kadının maaşının tamamını erkeğe vermemesi, berdel evliliği ret etmesi, kadının çalışmak istemesi, erkeğin işsiz kalması, ailenin ekonomik sıkıntı çekmesi, erkeğin tuttuğu takımın yenilmesi, alkol ve kumar alışkanlığı olan eşin kadın tarafından uyarılması, erkeklerin kendi arasındaki maço erkek tartışması."
  Bu sebepler fındık kabuğunu doldurur mu acaba?:(

Benzer Konular

 1. Türk Erkeği Anne Bağımlısı
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 08-07-2012, 05:07 PM
 2. En yakışıklı Türk erkeği seçildi
  YukseLL Tarafından SMN Magazin Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 21-01-2011, 06:32 PM
 3. Türk erkeği ne ister?
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-12-2010, 03:31 PM
 4. Türk Erkeği Yol Sorar Mı?
  İnci Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 24-11-2009, 01:07 AM
 5. Türk Erkeği ne zaman aldatır?!
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-12-2008, 02:37 PM
Yukarı Çık