Anket: Sizce kürtaj yasaklanmalı mı?

Uyarı: Açık Ankettir, bu Anketi bütün üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

6. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 4567 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 60 Toplam: 69
 1. #51
  Acemi Üye Yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  218
  Rep Gücü
  23220
  Onu bunu bilmem de yakında doğum kontrol hapı, iğnesi bantları vs de yasaklanacaktır (gidişat buna benziyor)demedi demeyin :)

  Uyuşturucu, sigara, alkol , silah, bıçak, testere, balta, keser bence bunlarda cinayettir :) yasaklansın !!!:)
  " İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade, müsamaha etmezler.''

 2. #52
  Acemi Üye efi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Nerden
  izmir/karşıyaka
  Yaş
  33
  Mesaj
  138
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  1665
  Buyrun burdan yakın....

  554352_10150966562849181_1313700194_n.jpg
  Her insan bir yağmur tanesi gibidir..Kimi çamura, kimi gül yaprağına düşer...

 3. #53
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Of kıyamam ki :) tüh ya :(

 4. #54
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  597
  Rep Gücü
  0
  bence başbakan 2004 yılında bataklığı kurutsaydı, bu gün ne sinek, nede sıtma kalırdı. "her kürtaj bir uluderedir" lafını eden kişiye 2004 yılında Türk Ceza Kanunu'nu düzenlerken aklınız neredeydi? sorusunu sormak haktır...

  10 Eylül 1983 tarihli Nüfus Planlama Kanunu ile kürtaj yasağı (10 haftalık gebelik süresine kadar)kaldırılmıştır. Ancak yandaş medya ve sn başbakanında gözden kaçırdığı çok önemli bir husus vardır!!!

  TÜRK CEZA KANUNU

  Kanun No. 5237

  Kabul Tarihi : 26.9.2004


  Çocuk düşürtme

  MADDE 99. - (1) Rızası olmaksızın bir kadının çocuğunu düşürten kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (2) Tıbbî zorunluluk bulunmadığı hâlde, rızaya dayalı olsa bile, gebelik süresi on haftadan fazla olan bir kadının çocuğunu düşürten kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu durumda, çocuğunun düşürtülmesine rıza gösteren kadın hakkında bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.
  (3) Birinci fıkrada yazılı fiil kadının beden veya ruh sağlığı bakımından bir zarara uğramasına neden olmuşsa, kişi altı yıldan oniki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır; fiilin kadının ölümüne neden olması hâlinde, onbeş yıldan yirmi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  (4) İkinci fıkrada yazılı fiil kadının beden veya ruh sağlığı bakımından bir zarara uğramasına neden olmuşsa, kişi üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır; fiilin kadının ölümüne neden olması hâlinde, dört yıldan sekiz yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  (5) Rızaya dayalı olsa bile, gebelik süresi on haftayı doldurmamış olan bir kadının çocuğunun yetkili olmayan bir kişi tarafından düşürtülmesi hâlinde; iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan diğer fiiller yetkili olmayan bir kişi tarafından işlendiği takdirde, bu fıkralara göre verilecek ceza, yarı oranında artırılarak hükmolunur.
  (6) Kadının mağduru olduğu bir suç sonucu gebe kalması hâlinde, süresi yirmi haftadan fazla olmamak ve kadının rızası olmak koşuluyla, gebeliği sona erdirene ceza verilmez. Ancak, bunun için gebeliğin uzman hekimler tarafından hastane ortamında sona erdirilmesi gerekir.

  Çocuk düşürme

  MADDE 100. - (1) Gebelik süresi on haftadan fazla olan kadının çocuğunu isteyerek düşürmesi hâlinde, bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.
  Kısırlaştırma

  MADDE 101. - (1) Bir erkek veya kadını rızası olmaksızın kısırlaştıran kimse, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiil, kısırlaştırma işlemi yapma yetkisi olmayan bir kimse tarafından yapılırsa, ceza üçte bir oranında artırılır.
  (2) Rızaya dayalı olsa bile, kısırlaştırma fiilinin yetkili olmayan bir kişi tarafından işlenmesi hâlinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

  Yani; 2004 yılında yeni Türk Ceza Kanunu çıkarılırken de, Nüfus Planlama Kanunu’nun benimsediği esaslar hiç ama hiç tartışılmaksızın, aynen Türk Ceza Kanunu’na da alınmıştır.

  Hatta ve hatta Türk Ceza Kanunu, Nüfus Planlama Kanunun'da olmayan bir başka kürtaj sebebi oluşturmuştur: Suç sonucu meydana gelen hamileliğin sona erdirilmesi. Bu hüküm ile 20 haftaya kadar olan gebeliklere son verilmesine imkanı tanınmıştır.

  Eğer kürtaj cinayetse, 2004 yılından bu yana işlenen cinayetlere Türk Ceza Yasası ile onay veren kimdir?

  Zinanın serbest olduğu ülkede, kürtajın yasak olması traji komiktir...

 5. #55
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  aklı başında biri bu işi çözmeli. çözümler, geçici çözümler, tatminler, uyumlar uyutmalar

 6. #56
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Umarım mantıklı çözüm bulunur

 7. #57
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  çözülmeyecek sorun yok ülkede herşey olur batar çıkar ülkeler. hükümetler kurulur koalisyonlar kurulur. bir grup plajda bikiniyle gezer bir grup çarşafla gezer. bunların hiç birinde sorun yoktur arkadaşlar. her türlü zorlukdan el birliği ile çıkarız biz. biz diyorum çünkü geçmişimiz çeşitlilik içinde gelişen kültürümüz çok eski yıllara dayanır. bir şekilde hep ayakta kalmışızdır.

  bizi yıpratıp darmadağın eden tek şey vardır oda insanların zeka seviyelerine göre futbol, din, etnik köken ve siyaset üzerinden halkın farkına varmadan kutuplaşarak birbiri hakkında cahiller, uyuyorlar, akılsızlar, çekip gitsinler, çekip gideceğim, hepsi ölsün kurtulalım gibi düşüncesizce yapılan açıklama ve fikirlerin, bugünkü gelecek nesil olan cocuklarımızın daha fanatik bir tutum içersinde gelecekte birbirinden nefret eden bir toplum haline gelebilecek olma ihtimalidir. bu gidişle ülkemizin geleceğinde ortaya çıkacak büyük bir hastalıktır "holigan" olmak.

  kürtaj polemiği için yazmadım sadece, kürtaj yasası uygulanır olumsuz sonuç alınır düzeltilir, oy verenler birdaha vermezler partiye, partilerinde amacı iktidar olmaktır. iktidar olmak için oy almak gereklidir. oy almak içinde olumlu pozitif icraat ve proje üretmek gerekir. sonuçları olumsuz olan bir projeyi hiçbir hükümet halkına dikte edemez, bir dahaki seçimde halk verdiği gibi oyunu almasınıda bilir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 8. #58
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Halkın arası coktan bozuldu olsak görüyorum ben umarım yaniliyorumdur

 9. #59
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı consume´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Halkın arası coktan bozuldu olsak görüyorum ben umarım yaniliyorumdur

  selam ederim;

  buna sebep yine halktır. siyasiler halkı temsil eden bir unsurdur. insanların daha dikkatli ve düşünerek konuşmaları gerekir. harf KUR'AN dır, onun icra ederken önce düşünmek gerekir, bu herkez için geçerlidir, din ile alakası yoktur bu işin din sadece olayı putlaştırıp kalıplara sokmaktır. harfi icra etmek ile başlar islam dediğimiz insanlık ilmi. bu kutuplaşmanın sebebi insanların birbirlerine oluşan ters bakışlarıdır. bundada bir hayır vardır elbet ayrılıklar olmasaydı kavuşmalarda olmazdı. güzel bir kavuşma yaşayacak bu aziz millet. bu hale getirenlerde utanacaklar.
  Konu tansxx tarafından (13-06-2012 Saat 01:08 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 10. #60
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  bende fikrimi söyleyeyim. cahiliyye döneminde çocuklar toprağa diri diri gömülüyordu, şimdide diri diri... istia denilen şeyler nedir? diri diri gömülmesi mi?

6. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 4567 SonSon

Benzer Konular

 1. Kürtaj Yasağı Öldürüyor
  SOSYALİST Tarafından Kadın Sağlığı (jinekoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-09-2012, 04:21 PM
 2. Kürtaj hakkında bilgiler
  CrosHifDevil Tarafından Gebelik Hamilelik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2012, 10:35 AM
 3. Kürtaj Hakkında
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 13-09-2010, 08:37 AM
 4. Doğum kontrolü ve kürtaj
  guzin_abla Tarafından Gebelik Hamilelik Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 10-04-2010, 05:42 PM
 5. ABD'de Kürtaj
  Karakarizma Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-05-2007, 12:16 PM
Yukarı Çık