Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Doğuma hazırlık kursu

Kadın Sağlığı (jinekoloji) Kategorisi Gebelik Hamilelik Forumunda Doğuma hazırlık kursu Konusununun içerigi kısaca ->> Doğuma hazırlık kursu Memorial Hastanesi’nin anne adaylarına güzel bir haberi var! Memorial Doğuma Hazırlık Kursu ile anne adayları, kaygılardan uzak ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye serseriozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  588
  Rep Gücü
  131

  Doğuma hazırlık kursu

  Doğuma hazırlık kursu
  Memorial Hastanesi’nin anne adaylarına güzel bir haberi var!
  Memorial Doğuma Hazırlık Kursu ile anne adayları, kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirecek. Ücretsiz olarak düzenlenen Doğuma Hazırlık Kursu’nun, bu dönem içinde son programı anne adayları için açılıyor. Kurs boyunca, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlardan, gebelikte vücutta oluşacak değişiklikler ile doğum süreci ve hamilelik sonrası anne bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken her şey, uzman hekimler tarafından anne adaylarına anlatılacak.

  Sorularınızın yanıtları bu kursta
  Anne adayları kurs boyunca; rahat bir hamilelik dönemi için önemli noktalar, ideal doğum şekli, gebelik sonrası emzirme döneminde beslenme, bebeğin sağlıklı olup olmadığını belirleyebilecek testler gibi birçok konudaki sorularının yanıtlarını da bulacak.

  Programda ayrıca anne adaylarına, rahat bir doğum için yapılacak egzersizler fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı tarafından anlatılacak, egzersizler de fizyoterapist tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.

  Anne adaylarının eşleriyle katılabilecekleri ve genel çalışma saatlerine göre ayarlanan toplantılar, beş hafta sürecek. Doğuma hazırlık kursu katılımcıları, kurs bitiminde konuyla ilgili sertifika alacak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  stat Doğuma hazırlık kursları

  Nöro Hamilelik Eğitimi ve Danışmanlığı
  Hamilelik esnasında annenin ve bebeğin ruhsal ve bedensel anlamda sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşayabilmesi için, bu dönemin pek çok uygulama ile desteklenmesi gerektiğini düşünen çok kapsamlı Nöro Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi hamilelik eğitimleri veriyor. Bu kursun bir özelliği de anne ve babaları doğum sonrası dönemde çocuğun düşünsel ve duygusal gelişimi konusunda da bilgilendirmesi ve desteklemesi.

  10 kurdan oluşan programda yoga, meditasyon, müzik atölyesi gibi pek çok zenginleştirilmiş uygulamalar bulunuyor. Kursta ayrıca hamilelik döneminden itibaren annenin ve bebeğin psikolojik ve fiziksel gelişimi, doğum türleri, yeni doğan bakımı, bebeğin beyin ve zeka gelişimi, aile içinde anne ve babanın çocuğunun karakterini nasıl modellediği, ilk yardım uygulamaları gibi konularda anne ve babaların bilgilendiriliyor. Kursa katılan anne ve babalara koçluk desteği de veriliyor. Eğitim her biri alanında uzman Melek Ersoy Cingi, Ethem Kocabaş, Jale Dural ve Onur Anitaş gibi isimler tarafından veriliyor.

  İletişim: noroegitimmerkezi.com

  Ayşe Öner Doğum Öncesi Hazırlık Kursu
  Doğum sadece gebeliğin fizyolojik olarak bitmesi demek değildir. Kadının vücuduyla ve ruhuyla yaşadığı hayatındaki en önemli deneyimdir. Doğum sırasında bebeğine ve kendine yardımcı olacak becerileri öğrenmek, doğuma aktif bir şekilde katılabilmek; hem sağlıklı bir bebeğe sahip olmak, hem de iyi bir doğum deneyimi yaşamak, anne olmanın hazzını bir kat daha arttıracaktır.

  Ayşe Öner’in kursunda çağdaş aileler Hamile Rehberlik Hizmetleri merkezinde "Bilimsel" anne ve babalığa hazırlık için, haftanın belirli günlerinde eğitim görüyor. Sağlıklı, bilinçli bir hamilelik süreci, kolay bir doğum ve sonrası sağlamak amacı ile kurulan Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri 1989 yılından itibaren hizmet vermekte…

  22 saat süren programın içeriği ise; kursun amaç ve önemi, anatomisi, hamilelik; hamilelikte fiziksel, metabolik, psikolojik değişimler; doğum, sezeryan, doğum sonrası süreç ve bebek bakımı.

  İletişim: www.ayseoner.com.tr

  Natal Hamile Eğitim Merkezi
  Natak Hamile Eğitim Merkezi tüm hamileleri tek tek değerlendirerek, kişiye özel egzersiz programı düzenliyor. Ders programında ise hamilelikte kas, iskelet sistemi değişiklikleri (karın kasları, çatlaklar, göğüs), hamilelikte cinsel hayat, doğum (video ile eğitim, doğum sırasında solunum yöntemleri, doğum sırasında eş tarafından yapılması gereken masaj yöntemleri, diyetisyen tarafından hamilelik ve lohusalık diyeti, psikolog tarafından 4 derslik eğitim, doğum komplikasyonları (dikişli, vakum, forceps uygulamaları), özürlü çocuklar ve rehabilitasyonu, yeni doğan çocukta yapılması gereken testler, yeni doğan bebeğin bakımı, beslenmesi, emzirmenin önemi gibi konularda hamilelere ve baba adaylarına bilgi veriliyor.

  İletişim:0212 269 13 63

  Diğer Hamile Eğitim Merkezleri
  İstanbul
  International Hospital: 0212 663 3000
  Kanguru Hamile Eğitim Merkezi: 0212 264 1096
  Hem Hamile Eğitim Merkezi: 0216 338 8095

  Ankara
  Ankara Hamile Eğitim Merkezi: 0312 467 7573
  Ankara Güven Hastanesi Hamile Eğitim Merkezi: 0312 468 7220

  İzmir
  İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi: www.irenbe.com.tr
  Hilton Best Club: 0232 441 6060

Benzer Konular

 1. Hurmanın Doğuma Faydası
  berna_bp Tarafından Çocuk Sağlığı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2013, 02:13 PM
 2. Erkekler doğuma girmeli mi?
  Gül@y Tarafından Gebelik Hamilelik Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 14-12-2011, 11:52 AM
 3. Kutlu Doğuma özel Efendimiz Için Yapacaklarımız
  d.feneri Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 12
  Son mesaj: 27-04-2010, 01:02 AM
 4. kutlu doğuma özel Efendimiz için yapacaklarımız
  d.feneri Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 12
  Son mesaj: 28-04-2009, 03:06 AM
 5. Dişeti rahatsızlığı erken doğuma yol açabiliyor
  Affrodit Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-03-2008, 11:52 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık