MerhabaAlmanya 1. Basketbol Ligi'ne (Beko Basketball Bundesliga) Türk şirketi Beko'nun adını vermesinin ardından, bir başka Türk firması da Düsseldorf Giants takımının ana sponsoru oldu.Beko Basketball Bundesliga'da gelecek sezon Türk çalıştırıcı Murat Didin yönetiminde maçlarına çıkacak olan Düsseldorf Giants takımı ile Özaltın Holding Turizm Grubu'na ait Gloria Hotel Resort arasında 3 yıllık ana sponsorluk anlaşması yapıldığı duyuruldu.
Anlaşma çerçevesinde, takımın adının Gloria Giants olarak değiştirileceği belirtilirken, yine Türk Hava Yolları ile yapılan anlaşma çerçevesinde de kulübün salonunun adının THY World Arena olacağı aktarıldı.

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, yaptığı açıklamada, Almanya'dan ve özellikle Düsseldorf'tan gelen misafir portföylerinin kendileri için önemine değinerek, ''Özellikle golf sezonunda bu şehirden çok sayıda müşterimiz gelmekte. Biz de Almanya'nın bu önemli şehrinin basketbol takımına 3 yıllığına sponsor olduk. Gloria markasının daha çok tanınması için, şehrin basketbol takımına destek sağladık'' dedi.

İnternet Haber