Selam!

Dünya yıldızlarını canlı olarak izleyebilme şansına kavuşacağımız 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası 28Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek.Tüm dünyadan en ünlü ve başarılı basketbolcuların bir araya geleceği ve dünyanın en iyisi olmak için mücadele edeceği şampiyona için nefesler tutuldu. Şampiyonanın kura çekimi başta dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından Hakeem Olajuwon olmak üzere yıldız basketbolcular, antrenörler ve basketbol dünyasından birçok ünlü ismin katılımıyla yapıldı.24 Takım, 4 Grup
Türkiye’nin ev sahibi olarak katıldığı şampiyonada grup maçları 28 Ağustos-5 Eylül 2010 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri’de oynanacak. Kura çekimi sonucunda şampiyonada oynayacak 24 takım altışarlı 4 gruba ayrıldı.(A) Grubu: Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola, Ürdün.
(B) Grubu: ABD, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran, Tunus.
(C) Grubu: Yunanistan, Türkiye, Porto Riko, Rusya, Çin, Fildişi Sahili.
(D) Grubu: İspanya, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda, Lübnan.Bu arada 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın maskotu da belli oldu. Gözlerinin biri mavi, diğeri yeşil olan, üzerinde 10 numaralı Türk Milli Takımı forması bulunan maskot Van kedisi herkesin sempatisini kazandı.
tipeez.com | 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası İstanbul'da!