Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Enerji Verici Bitkiler

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisi Alternatif Tıp Forumunda Enerji Verici Bitkiler Konusununun içerigi kısaca ->> 1-Keçiboynuzu Lokman Hekim, günlerden birinde Anadolu'nun güneyindeki insanların dertleriyle ilgilenmek üzere yola çıkar. Toros Dağları'ndan aşağıya inip Akdeniz'e doğru ilerlerken ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2012
  Mesaj
  22
  Rep Gücü
  6

  Enerji Verici Bitkiler

  1-Keçiboynuzu
  Lokman Hekim, günlerden birinde Anadolu'nun güneyindeki insanların dertleriyle ilgilenmek üzere yola çıkar. Toros Dağları'ndan aşağıya inip Akdeniz'e doğru ilerlerken limon ağaçlarını görür. Orada yaşayan insanların daha sağlıklı olabileceğini düşünerek ilerlerken yolunun sağının solunun keçiboynuzu ağaçlarıyla örtülü olduğunu görür. Orada durup yanındakilere "Buranın insanlarının bana ihtiyacı olmaz." deyip geri döner.

  2-Epimedium
  Uzakdoğu kökenli çok yıllık bir bitkidir. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmasına rağmen, birincil kullanım şekli erkekler için afrodizyak olarak kullanımıdır. Özellikle ereksiyon problemlerinin çözümü olarak asırlardır kullanılmış bir bitkidir.

  Diğer geleneksel kullanım amaçları ise; kemik ve eklemleri güçlendirmede destek, sakinlik vermek, kalbin rahatlatmasına ve bağışıklık (savunma) sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

  3-Ginseng
  nsan şekline benzerliği nedeniyle Çince insan bitkisi olarak adlandırılan ginseng in iki farklı çeşidi vardır. Bunlar Asya ginsengi ve Amerikan ginsengidir. Asya ginsengi aynı zamanda Panax ginseng, Çin veya Kore ginsengi, ya da kırmızı ginseng olarak adlandırılır. Panax anlam olarak her şeyi iyileştiren demektir.

  Bir başka genel olarak Ginseng olarak bilinen bitki Sibirya ginsengidir (eleuthero). Ancak bu orijinal ginseng sayılmamaktadır zira kökünde “ginsenoit” olarak adlandırılan aktif maddeyi içermemektedir. Ancak sibirya ginseng, faydaları açısından diğer gerçek gınseng tipleri ile benzer iyileştirici özelliklere sahiptir, benzer ginseng yararları sağlar. Bayan Azdran-Bayan Afrodizyak,Bayan Azdran Damla,Kadn Cinsel uyarc
  Konu damla82 tarafından (28-03-2012 Saat 07:19 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2012
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  6
  Bilindiği gibi Keçiboynuzunun çekirdeklerinin ağırlığı hiçbir zaman değişmez. Elmas ölçü birimi olarak kullanılır.

Benzer Konular

 1. Hz. Mehdi'nin Vücudunda Hayret Verici Detaylar
  ahmetsecer Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 19-08-2017, 11:09 PM
 2. Basit FM verici devresi
  orkuorkun Tarafından Ev Elektroniği Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 24-04-2016, 07:45 PM
 3. 2012'de çıkacak heyecan verici teknolojiler!
  İNCİ Tarafından Teknoloji ve Bilişim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-11-2011, 02:51 PM
 4. Pkk’lıların dehşet verici haykırışları
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-06-2009, 06:42 PM
 5. böcek fm verici
  süvari Tarafından Ev Elektroniği Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2008, 10:58 PM
Yukarı Çık