4. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci ... 234
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 39 Toplam: 39

karınca yumurtası yağı ile tüylere kesin çözüm

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisinde ve Alternatif Tıp Forumunda Bulunan karınca yumurtası yağı ile tüylere kesin çözüm Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Hiçbir markanın, ürünün sağlık bakanlığı onayı yokmuş. Sağlık Bakanlığı onayı olanlarınki de sahteymiş. Nerenize sürerseniz sürün, Sağlık Bakanlığı onay vermediyse ...

 1. #31
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  9

  Kimse için sağlık bakanlığı onaylı ürün olması önemli değil mi yahu?

  Hiçbir markanın, ürünün sağlık bakanlığı onayı yokmuş. Sağlık Bakanlığı onayı olanlarınki de sahteymiş. Nerenize sürerseniz sürün, Sağlık Bakanlığı onay vermediyse içinde insan sağlığına zararlı birşey vardır.

 2. #32
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  9
  Evet dün de gazetelerde çıktı yine.Bakanlık onayımız var diyenlerin ki sahteymiş.Umarım bir an önce önlem alınır,bu sahtekarlıklar için.

 3. #33
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  9
  Karınca yumurtası yalan çıktı
  Kelliğe karşı yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı karınca yumurtası yağının hiçbir etkisi olmadığı bildirildi.

  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kelliğe karşı “yılan yağı” ile istenmeyen tüylere karşı “karınca yumurtası yağı” kullanılmasının hiçbir bilimsel geçerliliğinin olmadığını bildirdi.

  Prof. Dr. Aktaş, tıbbi ilaçların geliştirilmesinin uzun yıllar aldığını ve çeşitli testlerden geçtikten, binlerce kişi üzerinde denendikten sonra piyasaya sürüldüğünü söyledi.

  Piyasada çeşitli isimler altında satılan ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan ilaçlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Aktaş, şöyle devam etti:

  “Halk arasında kelliğe karşı kullanılan yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı kullanılan karınca yumurtası yağının hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur. Bu tür tedaviler tıpta incelenmeden, araştırılmadan, binlerce kişi üzerinde denenerek değerlendirilmeden, 'ben sürdüm iyi geldi, komşudan aldım iyi geldi, amcam kullandı, dayım kullandı iyi geldi' gibi söylemlerle insanları kandırmak doğru değildir. Uydurma, ebelerimizden, dedelerimizden kalma, bilimsel geçerliliği olmayan tedavilerle insanların kandırılması çok yanlış ve üzücüdür. Bunlar memleketi gerileten sistemlerdir. Millet aya giderken biz karınca yumurtasıyla yılan yağıyla uğraşmamalıyız.”
  http://www.hurriyet.com.tr/yasasinha...95.asp?gid=245

  BU YAZI BENCE HERŞEYİ AÇIKLIYOR

 4. #34
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  9
  Bu ürünün tıbben ne testeleri yapılmış, ne de birtakım denekler üzerinde denenip,sağlığa uygun olup olmadığına dair değerlendirmesi yapılmış.Kısacası,kullananlar tamamen kulaktan dolma bilgilerle,tavsiyelerle kullanıyorlar.Ürün güvenilir olsa,havyar diye kaçak şekilde sokulmazdı.O kadar çok tutarsız yönü varki saymakla bitmez.21.yüzyılda bu tip şeylerle uğraşıyor olmak...Yazık gerçekten.

 5. #35
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  88
  güleyim mi ağlayayım mı ? nereden bulaştık bu illete yahu.şuraya bakın: karınca yumurtası yağı eleştirisinin üstünde mucizevi bilmemne ürünü diye reklam var!!!! üstelik halkın sağlığı ile oynayıp,insanların güvendiği bir mecra olan eczaneleri bile kandıran insafsız ve de vicdansız insanların yaptığı bir şey bu. PES yani! ama hata halkımızda,bizerde de var. bir deli kuyuya bir taş atıyor, kimse o taşın neden orada olduğunu,ne şekilde oraya düştüğünü kimse sorgulamıyor.İşte milletçe bizim hatamızda bu. biri tüy dökücü diye ortaya attı bu ürünleri.kimse araştırmadan hemen aldı.Kimse de demedi ki nerede sağlık bakanlığı onayı cidden doğru muymuş,öyleyse neden 5TL ye de var, 50 TL ye de var? diye soran yok. belki bu kadar şeyin üzerine biraz bilgi edinmek isteyenler olur.
  .................................
  okuduğum bir haberi size aktarmak isterim.

  Tüy dökücü diye ayçiçeği yağı satmışlar
  17 bin eczaneye karınca yumurtası yağı denilerek dağıtımı yapılan sahte tüy dökücülerin hiçbir faydası olmayan "ayçiçeği tohumu yağı" olduğu tespit edildi.

  Gümrük Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı'nın ayrı ayrı yaptığı denetimlerde incelemesi yapılan ürünlerin hiçbirinde karınca yağı yumurtası bulunmadığı ortaya çıktı. Ankara Valiliği, piyasadaki ürünleri toplatma kararı aldı. İstanbul'daki analiz sonuçları ise karınca yumurtası yağı olarak laboratuvara gönderilen numunelerde "ayçiçeği tohumu yağı" bulunduğunu ortaya çıkardı.

  Tüy dökücü krem diye satılan sahte ilaç skandalının izleri sürüyor. Seda Sayan, Hülya Avşar ve Helin Avşar gibi ünlü sanatçıların adı kullanılarak reklamı yapılan ilaçların sahte olduğu, eczaneler dahil Türkiye'de 30 bin noktada satışa sunulduğu ortaya çıktı.

  Almanya'daki Dermatest Research Company isimli şirketin onayını gösteren belge ile ilgili Alman makamları ile irtibata geçildi. Şirket yetkilileri, söz konusu firmaya tüy dökücü kremlerle ilgili onay vermediklerini bildirdi. Dermatest Merkezi Başkanı Dr. Werner Voss imzasıyla gönderilen cevap metninde söz konusu Türk firması ile hiçbir çalışmanın olmadığı belirtildi. Türkiye'de ilgili firma ile irtibatlarının bulunmadığını belirten kurum avukatları ise Kartal Adliyesi'ne giderek şikayetçi oldu. Davaya müdahil olacaklarını belirten Dermatest avukatları, isimlerinin kullanılmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

  Piyasada çeşitli isimler altında satılan ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan ilaçlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aktaş, ''Halk arasında kelliğe karşı kullanılan yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı kullanılan karınca yumurtası yağının hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur." dedi. Aktaş, bu tür tedavilerin tıpta incelenmeden, araştırılmadan, binlerce kişi üzerinde denenerek değerlendirilmeden, 'ben sürdüm iyi geldi, komşudan aldım iyi geldi, amcam kullandı, dayım kullandı iyi geldi' gibi söylemlerle kullanılmasının yanlış olduğunu söyledi. ZAMAN

 6. #36
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  88
  Deşifre - 14 Aralık Pazartesi,Deşifre - 14 Aralık Pazartesi izle,Deşifre - 14 Aralık Pazartesi fragmanı,Deşifre - 14 Aralık Pazartesi özeti,

  bu konuda gerçekten bilgi sahibi olunması gerekiyor. Lütfen Kimsenin Sağlığınızla oynamasına izin vermeyin

 7. #37
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  88

  Karınca asidiymiş...

  35000 SAHTE TÜY AZALTICI KREMLER PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ,HALA ORJİNALİNİ ALDIM DİYEN VAR MI MERAK EDİYORUM,HATTA ORJİNALİ VAR DİYENLERİ DE MERAK EDİYORUM,KINIYORUM.

  http://www.izlesene.com/video/tv-kar...o-tala/1461656

 8. #38
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  88

 9. #39
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  88

  karınca yumurtası yağı efsanesi


4. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci ... 234

Benzer Konular

 1. Ramazan'da Ağız kokusuna karşı kesin çözüm!
  YukseLL Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-08-2010, 05:23 PM
 2. Ağız kokusuna kesin çözüm için...
  Ala Nur Tarafından Ağız ve Diş hastalıkları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2010, 10:22 AM
 3. Ramazanda ağız kokusuna kesin çözüm
  Gül@y Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-08-2009, 02:23 PM
 4. Kekemeliğe kesin çözüm bulundu
  YukseLL Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-05-2009, 07:39 PM
 5. Tüyleree sonnnn karınca yumurtası yağıııııı
  beşer Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 26-10-2008, 04:33 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık