+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

İbrahim Adnan Saraçoğlu'undan Kürler

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisinde ve Alternatif Tıp Forumunda Bulunan İbrahim Adnan Saraçoğlu'undan Kürler Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Artık unutkan olmayacaksınız ayrıca sigarayı da kolayca bırakabilirsiniz... Lavantanın hepatit hastalarına, brokolinin de prostata iyi geldiğini dünyaya açıklayan Prof. İbrahim

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.431
  Beğenmiş
  77
  Beğenilmiş
  26
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93741

  İbrahim Adnan Saraçoğlu'undan Kürler

  Artık unutkan olmayacaksınız ayrıca sigarayı da kolayca bırakabilirsiniz...

  Lavantanın hepatit hastalarına, brokolinin de prostata iyi geldiğini dünyaya açıklayan Prof. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun derin araştırmaları ve etkili tedavi yöntemleri var. Sizler için dünyaca ünlü Prof. Saraçoğlu'ndan en çok karşılaşılan sorunlar ve çarelerini derledik.

  Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, kimya eğitimini tamamladıktan sonra Avusturya Graz Teknik Üniversitesi'nde doktora yaptı. Aynı üniversitenin biyoteknoloji ve mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak çalıştı. 1994-1996 yıllarında Viyana Teknik Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapan Prof. Dr. Saraçoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik araştırmalarıyla bütün dünyada isim yaptı.

  Bitkisel tedavi konusundaki araştırmalarını 'Bitkisel Sağlık Rehberi' adıyla kitaplaştıran Prof. Saraçoğlu'nun, birçok alanda yayınlanmış makale ve patentleri var. Prof. Saraçoğlu "Teknoloji günümüzde konfor olmaktan çıkmış ve kendimize çevirdiğimiz bir silah halini almıştır. Teknolojiden korunmanın yollarını arar olduk. İnsan doğaya, doğal ürünlere ve doğal yaşama kaçmaktadır" diyor. İşte Prof. Saraçoğlu'ndan önemli sorunlar ve reçeteler...

  UNUTKANLIĞA VE ALZHEIMER’E KARŞI HAVUÇ SUYU

  Üç ay boyunca her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilecektir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her gün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir. Birkaç günlük hazırlayıp, buzdolabında saklamayınız.

  HER GÜN TAZE HAZIRLAYIN

  Bu uygulama aynı zamanda akciğer- ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Kür 1 ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.

  AMAN DİKKAT!

  Beta-karotenin deri ve cilt kanserini önlediği bilinmektedir. Bu nedenle bir grup Avusturalyalı bilim adamı, beta-karotenin bu gücünü ortaya koymak için klinik deney başlatmışlardır. Yapılan bu klinik deneylerin sonucunu, 21 Mayıs 2003 tarihinde, Journal of the National Cancer Institute Dergisinde açıkladılar. Bu araştırmanın sonuçları oldukça şaşırtıcıdır. Alkol veya sigara içenler betakaroten aldıkları taktirde bağırsak adenomlarında, bağırsak kanserinin ön basamak oluşumlarında en az iki misli artış gözlenmiştir.

  Alkol ve sigara kullanmayan larda ise, tam aksine yüzde 44 azalma gözlenmiştir. Bu nedenle eğer alkol ve sigara kullanıyorsanız bu kürü uygulamayınız.Üç ay boyunca her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilecektir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her gün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir. Birkaç günlük hazırlayıp, buzdolabında saklamayınız.

  HER GÜN TAZE HAZIRLAYIN

  Bu uygulama aynı zamanda akciğer- ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Kür 1 ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.

  AMAN DİKKAT!

  Beta-karotenin deri ve cilt kanserini önlediği bilinmektedir. Bu nedenle bir grup Avusturalyalı bilim adamı, beta-karotenin bu gücünü ortaya koymak için klinik deney başlatmışlardır. Yapılan bu klinik deneylerin sonucunu, 21 Mayıs 2003 tarihinde, Journal of the National Cancer Institute Dergisinde açıkladılar. Bu araştırmanın sonuçları oldukça şaşırtıcıdır. Alkol veya sigara içenler betakaroten aldıkları taktirde bağırsak adenomlarında, bağırsak kanserinin ön basamak oluşumlarında en az iki misli artış gözlenmiştir. Alkol ve sigara kullanmayan larda ise, tam aksine yüzde 44 azalma gözlenmiştir. Bu nedenle eğer alkol ve sigara kullanıyorsanız bu kürü uygulamayınız.

  KABIZLIK iÇiN PORTAKAL YAPRAĞI

  Şiddetli ve kronik kabızlık şikayeti olanlar için, mükemmel bir destekleyici kür. 9- 10 adet taze portakal yaprağı bir su bardağı suda 6 dakika hafif ateşte kaynatılır. 6'ncı dakikadan sonra ocaktan indirilir ve ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından 1 saat sonra tamamı içilir. Bir hafta boyunca bir gün arayla her defasında taze hazırlayarak içilir ve kür sonlandırılır. Kabızlık şikayetinin durumuna göre haftada 2-3 defa tekrar edilebilir. Not: Kurutulmuş portakal yaprağının bu anlamda etkisi yoktur ve kullanılmamalıdır

  SAÇ DÖKÜLMESiNE LAVANTA

  Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır. Bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz. Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz.

  Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız. Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır.

  SiGARAYI BIRAKMA KÜRÜ

  Sigara bıraktırma kürü için "Leontice leontopetalum" (Memleketimizde yöresel olarak birkaç değişik isim altında tanınan Leontice leontopetalum”un en çok kullanılan isimleri Arslanpençesi, Arslankulağı'dır) bitkisinin doğru türünün saplarını önermekteyim.

  Bu kür kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Canınız her sigara istediğinde, bitki çöplerinden bir tanesi ağıza alınarak ucundan 2-3 cm kırılarak çiğnenir. Çiğnemeye başladıktan sonra sigaraya olan içme isteği yok olur. Çiğnediğiniz 2-3 cm uzunluğundaki çöpü tükürebilir veya yutabilirsiniz. Her sigara içme isteği geldiğinde aynı şekilde çöpten 2-3 cm çiğnenerek küre devam edilir.

  Bugün

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesaj
  6
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10

  Profesör doktor Mustafa Erdoğan Sürat Saç dökülmesi Olanlara Açıklıyor;

  Profesör doktor Mustafa Erdoğan Sürat Saç dökülmesi Olanlara Açıklıyor;
  Halkın, Aile Sağlığı Dalının ve Tıp Bilminin Ortak Diliyle Dört şıkta Keramine H

  Keramine H nedir ?
  Keramine H sentetik ilaç değildir. Avrupa birliği standartlarında, İtalya tarafından
  insanlığın hizmetine sunulmuş, doğal maddeler içeren saç dökülmesine karşı aktif bir karışımdır.


  Keramine H saçımızı hangi açılardan etkiler ve etkisi ne sürede ortaya çıkar ?
  Keramine H saç kılının saç kökünde (RADIX PILI’de) canlı hücrelerden oluşan ve keratinize olarak saça dönüşen gelişimi güçlendirir ve saçlara dolgunluk verme özelliğini ilk kullanımda gösterir.saçsız bölgelerde saçın geri kazanılmasına yardımcı olur.

  Keramine H’in takdim şekli nasıldır ?
  Erkek ve bayanlarda saçlardaki dökülmeye karşı güçlü etkisiyle Keramine H’ın ampul ve şampuanı birlikte takdim edilmektedir. Ampul içeriğindeki aktif maddenin etkisini güçlendiren ve olumlu etkinin erken ortaya çıkmasını sağlayan şampuanı, mükemmel kokusu ve kıvamı ile psikolojik yönden de mükemmel terapi destekçisi olmakta ve ampul içeriğinin saç köküne nüfuzunu temin etmektedir.

  Keramine H kullanımı kolay mıdır ?
  Evet, çok kolaydır. Kullanım şekli bir iki kez okunuşla ezberinize girecektir!
  (Islak saça ve kafa derisine yumuşak masaj uygulayarak şampuanı köpürtünüz. Bir kaç dakika bekledikten sonra iyice durulayınız. İhtiyaç halinde bu işlemi ikinci kez tekrarlayabilirsiniz. Özel başlığı kullanarak serumu kırınız. Özel aparatı kullanarak şampuanla yıkanmış, havluyla kurulanmış temiz saça ve kafa derisine parmak uçlarınızla masaj yaparak eşit oranlarda uygulayınız. Durulamadan öylece bırakınız. Saçınızı tarayarak, doğal şekilde kurumasını sağlayınız. Saçlarınızdaki dökülmeye karşı en iyi sonucu almak için KERAMINE H Ampul ve Şampuanı birlikte kullanınız.)

  Saç dökülmesi problemleri yaşayanlara önerdiğim ve kullananlarda etkisini yüksek bir klinik başarı ile gözlemlediğim, Avrupa Patentli KERAMINE H Serum ve şampuan; kellikle savaşan devrim niteliğinde çok güçlü bir formüldür. İçeriğinde ki doğal aktif bileşenlerin güçlü sinerjik etkisi ile genetik olarak saç dökülmesi yaşayanlarda, DHT oluşumuna neden olan 5-alfa-reduktöz enzimini inhibe eder ve saç kökünün, saç tellerinin zayıflamasına engel olarak, saç dökülmesini önler. Benzersiz içeriği ile KERAMINE H Serum ve Şampuan, dökülen saç köklerini yeniden canlandırır, vitamin ve mineral içeriği ile de besleyip koruyarak yeni saç üretimini harekete geçirir ve dökülen saçların geri kazanılmasını sağlar. Saçları güçlü ve dayanıklı forma sokup, kalın dolgun ve parlak olmasını sağlar. "
  Prof. Dr. M. Erdoğan SÜRAT


  “KERAMINE H Ampul ve Şampuan formu, saç gövdesinin esas maddesi olan keratin yapımı için gerekli doğal aktif maddeleri içermektedir. Avrupalı hekim ve eczacıların saçlardaki dökülmeye karşı etkili sonuçlar aldığı KERAMINE H ürünleri Türkiye’de de hekim ve eczacılar tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Sonuç olarak KERAMINE H ürünleri kullanan hastalarda aşırı saç dökülmesinin durduğunu, saçlardaki kepek ve yağlanma probleminin ortadan kalktığını, saçların daha parlak, hacimli ve gür olduğunu gözlemledim. KERAMINE H Ampul ve Şampuan ı sağlıklı ve estetik açıdan güzel saçlara kavuşmak isteyen herkese öneriyorum.
  Doktor Hüsniye ÖZDEMİR

  Dogalecza.com Türkiyenin Doğal Sağlık ve Güzellik Merkezi- "Doğadan Gelen Sağlık ve Güzellik"

Benzer Konular

 1. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu " ÖNERİLERİNE DİKKAT!"
  selviler Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-10-2012, 01:17 AM
 2. 30'undan sonra evlenenler, bunlara dikkat!
  dogangunes Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-10-2010, 04:29 PM
 3. Ali Sami Yen mi yoksa Saraçoğlu mu?
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 27-12-2008, 08:23 AM
 4. Fenerbahçe şükrü Saracoğlu Stadı Finale Hazır
  securıty57 Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-06-2008, 12:05 AM
 5. mucizevi ilaçlar İbrahim Saraçoğlu'ndan
  carpediemcan Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-05-2008, 09:16 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık