+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri

Araba ve Otomobil Kategorisi Motorsiklet Forum Forumu 5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> 5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri 5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri Motosiklet kullanımına başlamadan önce motosiklet aksesuarları ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2017
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  2

  Post 5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri

  5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri

  5000 TL Bütçeye Alınabilecek Motosiklet Aksesuarları Önerileri Motosiklet kullanımına başlamadan önce motosiklet aksesuarları eksiksiz bir şekilde olmalıdır. Motosiklet sürücüsünün can güvenliği için zorunlu olarak kullanması gereken motosiklet aksesuarlarını kesinlikle kullanması gereklidir. Kısa mesafeli sürüşlerde göz ardı ederek kullanılmayan aksesuarlar bizler için büyük sorunlar teşkil etmektedir. Tekrar ve tekrar vurguluyoruz her ne olursa olsun ekipmanlarınız olmadan yolculuğa çıkmayın. Zorunlu olarak kullanılması gereken motosiklet aksesuarları vardır. Bu aksesuarlar kask, motosiklet montu, motosiklet pantolonu, motosiklet botu ve motosiklet eldivenidir. Belli bir bütçeye sahip olup tüm zorunlu motosiklet aksesuarlarını temin etmeniz için size birkaç tavsiyede bulunmak isteriz. Motosiklet çeşidine göre aksesuarları için 5000 TL ayıran sürücülerimize birkaç seçenek sunalım.

  Kask => Önerilen Kask Yaklaşık 2.500 TL’dir.
  BELL PS RS-1 KAPALI KASK SOLID MATTE SİYAH

  Motosiklet kaskından başlayalım; Öncelikle kask alırken rahatlığının yanı sıra güvenlik sertifikasının olmasına da dikkat etmeniz gerekecek. Bu sertifikaların verilebilmesi için kasklar belli darbe testlerinden geçiyor. Ucuz diye aldığınız kask küçük bir darbede parçalanarak sizin zarar görmenize neden olabilir. Bu yüzden bizim önerdiğimiz kask markaları Bell ve Caberg Kasklar başta olmak üzere Astone ve Venom Kasklardır.

  Motosiklet Montu => Önerilen Mont Yaklaşık 550 TL’dir.
  Venom Tourex Touring Siyah-Gri Motosiklet Ceketi

  Motosiklet montu sürücünün üst bölgesini korumaktadır. Motosiklet montu alırken de kumaşının kalitesine, korumalıklara sahip olmasına ve sertifikalı bir marka olmasına dikkat ediyoruz. Göğüs, sırt, kol, omuz ve dirsek bölümlerinde korumalar bulunmalıdır. Motosiklet montunda size önereceğimiz Venom mont, Oxford mont ve Ixs mont modelleri gerekli güvenlik aşamalarını geçmiş ve sizin can güvenliğinizi tam olarak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

  Motosiklet Pantolonu
  => Önerilen Mont Yaklaşık 550 TL’dir.
  TECH90 Kevlar Kot Amanos Açık Kahve Kanvas Korumalı Motosiklet Pantolon

  Motosiklet pantolonu motosiklet kullanırken sürücünün bel ve bacak kısmını korumaktadır. Direkt olarak darbe alındığı zaman hareket kabiliyetinizi kaybetmenize kadar yol açacak durumlarda motosiklet pantolonu ile kendinizi korumalısınız. Motosiklet pantolonlarında dikkat etmeniz gereken nokta bel kısmında ve diz kısmında korumalıklarının olmasıdır. Tabi ki yine güvenlik testlerinden geçmiş olan Venom, IXS ve Tech 90 Kevlar kot motosiklet pantolonu modellerinden tercih etmelisiniz.

  Motosiklet Eldiveni
  => Önerilen Eldiven Yaklaşık 650 TL’dir.
  Five Gloves California Kahverengi Motosiklet Eldiveni

  Motosiklet eldiveni motor kontrolünde size yardımcı bir motosiklet aksesuarıdır. Dışarıdan aldığınız darbe veya sürtünmeyi motosiklet eldiveni engelleyemez ise motor kontrolünü kaybedebilirsiniz. Bu yüzden darbelere karşı dayanıklı kumaştan üretilmiş, avuç içi ve el üstü korumalıklarına sahip motosiklet eldivenlerini tercih etmeniz gerekecektir. Güvenlik testlerinden geçerek sürücülerin beğenisini kazanan Five Gloves, Venom, Ixs ve Armode motosiklet eldivenlerini önerebiliriz.

  Motosiklet Botu
  => Önerilen Bot Yaklaşık 700 TL’dir.
  Falco Novo 2 Siyah Motosiklet Botu

  Motosiklet botu sürücüler için önemli bir aksesuardır. Çünkü oluşabilecek bir kaza anında motosiklet sürücünün ayakları üzerine devrilecektir. Bilek kısmına düşen motosikletten dolayı ayağınız kırılabilir veya burkulabilir. Bu yüzden alacağınız motosiklet botunun bilek ve parmak üstü korumalarının olmasına dikkat etmelisiniz. Güvenliği yönünden kanıtlanmış yazlık ve kışlık motosiklet bot modelleri bulunan Rockwell ve Falco motosiklet botlarını kullanabilirsiniz.
  Bu tarz yazılarımızın devamlılığını sağlamak için yorumlarınız ile önerilerinizi, beğeni ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Uzun Yol İçin Gerekli Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?
  1motorcu Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-09-2017, 03:08 PM
 2. SW Motech Motosiklet Aksesuarları
  1motorcu Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-08-2017, 01:52 PM
 3. Motosiklet Giyim ve Aksesuarları Nasıl Seçmeliyiz ?
  1motorcu Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-07-2017, 03:12 PM
 4. Yorum: 1
  Son mesaj: 22-12-2014, 03:53 PM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 17-06-2007, 05:31 PM

Anahtar kelimeler