+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Motosikletinizi Güvenceye Almanın 10 Yöntemi

Araba ve Otomobil Kategorisi Motorsiklet Forum Forumu Motosikletinizi Güvenceye Almanın 10 Yöntemi Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Finansal kayıplar ve bürokratik prosedürlerle sonuçlanan motosiklet hırsızlığının önüne geçmenin ve motosikletinizi güvenceye almanın 10 yöntemi: Kural 1 : Park ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2017
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  2

  Motosikletinizi Güvenceye Almanın 10 Yöntemi

  Finansal kayıplar ve bürokratik prosedürlerle sonuçlanan motosiklet hırsızlığının önüne geçmenin ve motosikletinizi güvenceye almanın 10 yöntemi:

  Kural 1 : Park yerinizi dikkatli seçin. En iyi park yeri, motosikletinizin etrafında insanların olduğu kalabalık yerlerdir.

  Kural 2 : Kaliteli motosiklet kilitleri kullanın ve motosikletinizin standart güvenlik sistemlerine güvenmeyin.

  Kural 3 : Yolunuza çıkan herhangi bir kilidi almayın. İyi bir kilit ucuz olamaz fakat hırsızın ihtiyacı olan zamanı artırır. Bu sebeple kaliteli bir kilidin caydırıcılığı vardır.

  Kural 4 : Motosikletinizi sağlam ve taşınamaz nesnelere, yerlere sabitleyerek, kaldırılarak araca yüklenmesine engel olun.

  Kural 5 : Planlı açma eylemlerine karşı dayanıklı kilit silindiri olan kilitleri tercih edin. Birçok kilit, deneyimli hırsızlarara karşı güvenli kilit silindirine sahip değil.

  Kural 6 : Kaliteli kilit kullandığınızdan emin olmak için, paketin üzerinde ART ve SRA gibi test standartlarını arayın. Kilidinizin üretim yerine de dikkat edin.

  Kural 7 : Kaliteli çelik, Buz Spreyi saldırılarına karşı dayanıklıdır. Kilidinizin paketinde Buz Spreyi saldırılarına karşı testten geçtiğini gösteren logoyu arayın.

  Kural 8 : Kilidinizi mutlaka gittiğiniz yere götürün. En iyi kilit taşıma noktaları, sele altı veya motosikletinizin çantasının içidir. Kendi güvenliğiniz için kilidinizi hiçbir şartta sırt çantanızda taşımayın.

  Kural 9 : İki farklı tip kilit kullanarak motosikletinizin güvenliğini artırmanız tavsiye edilir. Hırsızların çoğu tek tip kilit açma konusunda uzmandır ve deneyimli oldukları tipteki kilide sahip motosikletleri ararlar.

  Kural 10 : Alarm sistemine güvenmeyin. Alarm sistemleri önleyici değildir. İyi bir kilit hırsızın açmaya cesaret dahi edemeyeceği kilittir. Alarm sistemi tamamlayıcı güvenlik önlemi olarak düşünülmelidir.

  Kaynak : motosiklet kilitleri

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Hızlı Pasaport almanın yolları
  YukseLL Tarafından Turizm Gezi Seyahat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 04-07-2012, 02:56 AM
 2. Sağlıklı hindi almanın püf noktaları
  İnci Tarafından Supermeydan Mutfağı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-12-2010, 03:36 PM
 3. Ucuz iPhone almanın yolları
  mopsy Tarafından iPhone (iOS), ipad Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-09-2010, 09:20 AM
 4. Karizmayı sağlama almanın 10 yolu
  mopsy Tarafından İnsan İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-04-2010, 07:43 AM
 5. Spordan keyif almanın 23 yolu
  SAHARAY Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-04-2008, 02:32 PM

Anahtar kelimeler