+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri

Araba ve Otomobil Kategorisi Motorsiklet Forum Forumu Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Kilit seçiminde bulunduğumuz ülkedeki hırsızlık oranının(riskimizin), motosikletimizi bıraktığımız yerin önemi büyük. Hırsızlar günümüzde internetten resmi olarak satılan kilit açma aparatlarını ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2017
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  2

  Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri

  Kilit seçiminde bulunduğumuz ülkedeki hırsızlık oranının(riskimizin), motosikletimizi bıraktığımız yerin önemi büyük. Hırsızlar günümüzde internetten resmi olarak satılan kilit açma aparatlarını alarak veya tekniklerini internetten öğrenerek basit veya kaliteli olduğunu düşündüğümüz kilitleri çok kısa sürede açabiliyorlar. Bazı kilitler ise plastik tükenmez kalem kullanılarak dahi açılabiliyor. Günümüzde karşımıza çıkan çalınma olaylarında kilitlenmiş motosikletlerin de çalındığını malesef biliyoruz. Bu noktada, kullanılan kilidin kalitesi ön plana çıkıyor. Uygun fiyatlarla aldığımız kilitler aslında çoğunlukla bisikletler için üretilen kilitler. Almış olduğunuz kilidin ne kadar kaliteli olduğunu internetten mutlaka araştırın. Kilitlerin, hırsızların yanında veya cebinde taşıyamayacağı kadar büyük ve karmaşık aletlerle açılabilmesi çok önemli. Bildiğimiz 0'dan 25'e kadar olan güvenlik seviyeleri Abus Kilit markasının standartları arasındadır.  Kilit seçerken, motosikletinizin değerini mutlaka düşünün. Avrupa'daki kasko şirketleri, motosikletinizin kullandığı kilit standardına göre özel indirimler sağlayabiliyor. Kullandığınız kilit hırsızları caydırıp daha kalitesiz kilit kullanan motosiklete yönelmesini sağlıyor. Motosiklet kilitlerinizin gerçekten kaliteli ve motosiklet kilidi olduğundan emin olun.

  Motosikletinizi geçici olarak yemek yediğiniz yerin yakınında veya arkadaşınıza gittiğinizde dışarıda bırakıyorsanız, mutlaka kalabalık yerlerde bırakın. Bu hırsızlık ihtimalini azaltacaktır.
  Mümkünse, Motosikletinizi arkadaşınızın motosikletine bağlayın. Evinizin önünde motosikletinizi sabit yerlere bağlamaya çalışın, kilitlediğiniz demir aslında çok kolay kesilebilen bir demir olabilir. Elektrik direği veya Kilit Zemin sabitleme aparatları işinizi kolaylaştıracaktır.
  Alarmlı kilit seçerken, alarm sesinin el ile kapatılarak susturulamamasından emin olun. Ucuz alarmlı kilitler su geçirdiği için hırsızlar su ile alarmı etkisiz hale getirerek motosikleti araçlarına yükleyebiliyorlar. Alarmlı kilitlerin ses şiddeti yüksek olmalıdır. Motosikletinizi alarmlı disk kilit ile kilitlerken kilidi en küçük harakette düşecek şekilde, kilidi yukarıya çevirerek sabitleyin.
  Ucuz motosiklet kilitlerinin bir çekiç darbesi ile, hatta yere vurulduğunda bile paramparça olabildiğini unutmayın.

  Kaynak : motosiklet kilitleri

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Android İçin Kilit Ekranı Uygulamaları
  dogangunes Tarafından Android işletim sistemi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-11-2014, 08:12 AM
 2. Explorer anasayfa kilit çözücü
  YukseLL Tarafından İnternet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-04-2012, 12:08 PM
 3. Windows'unuzu saydam kilit
  YukseLL Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-02-2011, 10:17 PM
 4. çözülmeyen kilit
  İnci Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2009, 12:14 AM
 5. kilit vurmanız doğru değil
  h sadık Tarafından Sizden Yonetime! Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 02-05-2007, 06:05 PM

Anahtar kelimeler